Skocz do zawartości

Opel Crossland X ktoś coś o nim wie?


Milczar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

moi rodzice a dokładnie mama szukają czegoś do poruszania się po małym miasteczku i czasem wypadu w max 100 km trasę, roczny przebieg myślę, że ok 7000 km, podrzuciłem im kilka propozycji i w oko wpadł im Opel Crossland X 1.2 81KM lub 1.2 Turbo 110KM w wersji Enjoy, troszkę wyższy, łatwiej się wsiada a oboje już emeryci więc pewne problemy zdrowotne dokuczają. Z wyposażenia wymagana jest klima najlepiej automatyczna, bluetooth i czujniki/kamera parkowania tył. Obecnie mają Hyundaia i30 pierwszej generacji (2009r) z 1.6 CRDi pod maską, autem od nowości jeździ tylko mama i chce już zmiany i nie chce diesla.

 

Wracając do tematu wątku, ktoś coś wie o tym Oplu z powyższymi silnikami? Wiem, że to już konstrukcja PSA w obudowie Opla, czy to źle czy dobrze nie mam pojęcia. Opla nigdy nie mieliśmy a z PSA ujeżdżam C5 X7 i na razie jest ok. Z drugiej strony mama nie chce nowości, miała już kilka nowych modeli wchodzących na rynek i zawsze trafialiśmy na tzw. bolączki wieki dziecięcego często eliminowane przy okazji liftu dlatego teraz trochę się boi Opla, chyba, że to jakaś sprawdzona konstrukcja w innym pudełku.

 

W sobotę podjedziemy do salonu Opla pomacać tego Crosslanda, przymierzyć się do niego i ogólnie zobaczyć na żywo bo jeszcze na ulicy nie widziałem. Przy okazji zaciekawił mnie Opel Drive Plan tylko nie wiem czy to można na osobę fizyczną czy tylko działalność gospodarcza i czy w ogóle się opłaca.

 

Ostatnio wsiadła na chwilę do Jeepa Renegade, bo też jej proponowałem, ale stwierdziła, że strasznie ciasne w środku i źle jej się siedziało. Podrzuciłem również Captura ale nie bo mieliśmy Thalię i zepsuło się w niej wszystko co się zepsuć mogło. Kia Stonic również nowość no i na dodatek Hyundai z innym znaczkiem (patrz i30), Seat Arona jeszcze nie ma opinii, Citroen C3 Aircross no nie bardzo ten wygląd, Peugeot 2008 również brak zdania.

 

Auto ma być nowe na jakieś 3-5 lat, najlepiej z placu żeby nie czekać na niego rok jak czytam w niektórych wątkach. Cena do ok 70tys bez żadnych dołóż 10, 20, 50 i kup 4 Pandy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie poszedł bym po tego Opla. :oslabiony:

Wolałbym chyba Forda B-MAX'a? Bo EcoSport czy jak mu tam to też nie moja bajka. Może C-MAX? Tylko już duże.

Z Opla może jednak Mokka X? Adam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AstraC napisał:

Szczerze? Nie poszedł bym po tego Opla. :oslabiony:

 

.. a masz jakieś twardsze argumenty przeciwko Crossland X? 

Konstrukcja zapożyczona i sprawdzona w innych markach PSA, silnik bezawaryjny o bardzo dobrych opiniach ... a to wszystko opakowane w niezły ostatnio design opla ... no tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Azbest napisał:

.. a masz jakieś twardsze argumenty przeciwko Crossland X? 

Konstrukcja zapożyczona i sprawdzona w innych markach PSA, silnik bezawaryjny o bardzo dobrych opiniach ... a to wszystko opakowane w niezły ostatnio design opla ... no tragedia

Mam, to nie jest Opel, ani charakterystyka, ani wygląd, ani wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AstraC napisał:

Mam, to nie jest Opel, ani charakterystyka, ani wygląd, ani wnętrze.

 

Peugeot 2008 (Crossland X) to dość udane auto. Jest to co prawda podniesione 208, ale to też nie jest obelga. Nowoczesne auto z zaskakująco wystarczającą ilością miejsca w środku. Jeździłem 208 z tym silnikiem (1.2 110KM) i wrażenia zaskakująco pozytywne. Jedzie od dołu jak jakieś tdi  ;) Wnętrze też mi się podobało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jaruga napisał:

 

Peugeot 2008 (Crossland X) to dość udane auto. Jest to co prawda podniesione 208, ale to też nie jest obelga. Nowoczesne auto z zaskakująco wystarczającą ilością miejsca w środku. Jeździłem 208 z tym silnikiem (1.2 110KM) i wrażenia zaskakująco pozytywne. Jedzie od dołu jak jakieś tdi  ;) Wnętrze też mi się podobało. 

Przy okazji jest całkiem dobrze poskładane :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Milczar napisał:

Podrzuciłem również Captura ale nie bo mieliśmy Thalię i zepsuło się w niej wszystko co się zepsuć mogło.

Auto ma być nowe na jakieś 3-5 lat, najlepiej z placu żeby nie czekać na niego rok jak czytam w niektórych wątkach. Cena do ok 70tys bez żadnych dołóż 10, 20, 50 i kup 4 Pandy ;)

Captur miał jakoś w połowie zeszłego roku lifting  - to już powinno być dość pewne auto bo jednak parę lat na rynku jest i sporo tego jeździ po drogach.

Mówią, że francuzy powinno się kupowac modele poliftowe więc proszę bardzo, oto jest ;)

Do 70 tys zł spooookoooojnie sie zmieści z budżetem, silnik 1.2 TCE. 

Do kręcenia się wokół komina wystarczy bez problemów, w trasę też pojedzie.

 

Największy kłopot to pewnie będzie przekonać mamę do Renówki ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jaruga napisał:

 

Peugeot 2008 (Crossland X) to dość udane auto. Jest to co prawda podniesione 208, ale to też nie jest obelga. Nowoczesne auto z zaskakująco wystarczającą ilością miejsca w środku. 

Byłem przekonany, że to większe auto.

A to w sumie pewnie podobne do Mokki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie przeważają pozytywne opinie, najważniejsze, że to nie jakaś nowość tylko sprawdzona konstrukcja w nowym pudełku. W sobotę planujemy podróż po salonach Opla, Peugeota i Renault, żeby zobaczyć Crosslanda, 2008 i Captura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Milczar napisał:

Ja na razie przeważają pozytywne opinie, najważniejsze, że to nie jakaś nowość tylko sprawdzona konstrukcja w nowym pudełku. W sobotę planujemy podróż po salonach Opla, Peugeota i Renault, żeby zobaczyć Crosslanda, 2008 i Captura.

mi się Captur najmniej spodobał, taki trochę plastic-fantastic. No i silnik Puga wg mnie robi robotę:ok: Ale zainteresuj się również Mazdą CX-3.Moja żona ostaecznie wybierała pomiędzy 2008 i CX-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Milczar napisał:

CX-3 niestety to już okolice 80-90tys więc odpada.

Może coś jeszcze dorwiesz z wyprzedaży 2017. 

Jak na 3-5 lat to popatrz tez na utratę wartości, Japończyki dobrze trzymają cenę, Francuzy nie bardzo.

Może się okazać że kilka tys. zwróci się z nawiązką przy odsprzedaży...ale wiadomo jak budżet nie z gumy to nic nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał:

w miarę wyposażony 2008 to też dobrze ponad 70 tys :ok: oczywiście nie wiem co tam chcesz włożyć.

 

Tak jak pisałem w pierwszym poście to klima najlepiej automatyczna ale i manualna może być, przede wszystkim bluetooth i czujniki bądź kamera parkowania. Ewentualnie jakieś LEDy do jazdy dziennej bo po ciągłych wymianach żarówek w i30 jest pewien niesmak. Nic więcej właściwie nie będzie używane.

 

52 minuty temu, lnk napisał:

Może coś jeszcze dorwiesz z wyprzedaży 2017. 

Jak na 3-5 lat to popatrz tez na utratę wartości, Japończyki dobrze trzymają cenę, Francuzy nie bardzo.

Może się okazać że kilka tys. zwróci się z nawiązką przy odsprzedaży...ale wiadomo jak budżet nie z gumy to nic nie poradzisz.

 

Fakt, o tym nie pomyśleliśmy. Budżet raczej już zamknięty, liczymy jeszcze na coś z wyprzedaży 2017. Ciekaw jestem ceny tego Opla czy poleci jak francuz czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Milczar napisał:

 

Tak jak pisałem w pierwszym poście to klima najlepiej automatyczna ale i manualna może być, przede wszystkim bluetooth i czujniki bądź kamera parkowania. Ewentualnie jakieś LEDy do jazdy dziennej bo po ciągłych wymianach żarówek w i30 jest pewien niesmak. Nic więcej właściwie nie będzie używane.

 

 

Fakt, o tym nie pomyśleliśmy. Budżet raczej już zamknięty, liczymy jeszcze na coś z wyprzedaży 2017. Ciekaw jestem ceny tego Opla czy poleci jak francuz czy nie.

ani Opel ani Francuz nie poleci. SUV trzyma calkiem nieźle cenę :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2018 o 08:22, rwIcIk napisał:

Byłem przekonany, że to większe auto.

A to w sumie pewnie podobne do Mokki?

 

To ma być model w miejsce Merivy B. 8-)

 

Tylko jak to coś, co może ładnie wygląda, jest modne

 

ma mi zastąpić nudne, ale bardzo funkcjonalne MPV

z mnóstwem schowków, zaskakująco pojemna kabiną,ruchomą tylna kanapą, bagażnikiem rowerowym - szufladą,

bagażnikiem o różnych konfiguracjach.

 

Generalnie każdy producent oferuje teraz jakieś crossy. Nikt nie ma minivana?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cesarz napisał:

Przecież jeszcze jest C4 Picasso. No i nowy scenic - ale nie wiem czy to w ogóle ktoś kupuje

 

CMax, Golf Sportsvan, cos tam jeszcze sie znajdzie ;)

Ale minivanow w klasie B juz chyba nie ma, bo wszystko zastapily Crossovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13/03/2018 o 01:16, AstraC napisał:

Mam, to nie jest Opel, ani charakterystyka, ani wygląd, ani wnętrze.

To akurat plus ;). Reszta to gust.

:phi:

 

Dnia 12/03/2018 o 21:41, Milczar napisał:

Cześć,

moi rodzice a dokładnie mama szukają czegoś do poruszania się po małym miasteczku i czasem wypadu w max 100 km trasę, roczny przebieg myślę, że ok 7000 km, podrzuciłem im kilka propozycji i w oko wpadł im Opel Crossland X 1.2 81KM lub 1.2 Turbo 110KM w wersji Enjoy, troszkę wyższy, łatwiej się wsiada a oboje już emeryci więc pewne problemy zdrowotne dokuczają. Z wyposażenia wymagana jest klima najlepiej automatyczna, bluetooth i czujniki/kamera parkowania tył. Obecnie mają Hyundaia i30 pierwszej generacji (2009r) z 1.6 CRDi pod maską, autem od nowości jeździ tylko mama i chce już zmiany i nie chce diesla.

Moi przeszli podobną ewolucję z Cee'da przesiedli się na Sportage. Od 6 lat zero awarii, są bardzo zadowoleni z jazdy, jak dla nich wygodne auto do miasta i na krótką trasę. Przy jakimś rabacie na najtańszą wersję może starczy budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

CMax, Golf Sportsvan, cos tam jeszcze sie znajdzie ;)

Ale minivanow w klasie B juz chyba nie ma, bo wszystko zastapily Crossovery.

Meriva, B-MAX?

16 godzin temu, sherif napisał:

To akurat plus ;). Reszta to gust.

 

Heh no dla mnie minus, lubiłem Opla, taką ogólną charakterystykę samochodu, jako całość. :ok: Do tej pory miło wspominam Omegę, VB, Merivę A, Astrę F/H czy nawet obecną VC, którą po prostu przyjemnie się jeździ. :ok:

A właśnie te nowe Crossland X, Grandland pomijając nazwę jak chińskiej podróbki to już nie jest to co mi odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AstraC napisał:

Meriva, B-MAX?

Heh no dla mnie minus, lubiłem Opla, taką ogólną charakterystykę samochodu, jako całość. :ok: Do tej pory miło wspominam Omegę, VB, Merivę A, Astrę F/H czy nawet obecną VC, którą po prostu przyjemnie się jeździ. :ok:

A właśnie te nowe Crossland X, Grandland pomijając nazwę jak chińskiej podróbki to już nie jest to co mi odpowiadało.

Ja miałem dwa Fordy (Focus MK2 i Mondeo MK4) i nijak nie mogłem ich polubić. One maja w sobie cos, co mnie odrzuca. Nie wiem, czy to te wybitnie kiepskie plastiki, czy co ale ewidentnie Ford to nie moja bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rostex napisał:

Ja miałem dwa Fordy (Focus MK2 i Mondeo MK4) i nijak nie mogłem ich polubić. One maja w sobie cos, co mnie odrzuca. Nie wiem, czy to te wybitnie kiepskie plastiki, czy co ale ewidentnie Ford to nie moja bajka.

Powiem tak w Galaxym faktycznie było czuć taniość wnętrza, Ale prowadził się spoko, wyglądał ok i w miarę się nie psuł. Teraz w Grandzie mam inne wnętrze i to jest przyjemniejsze, tylko zaglądaj do Focusa Mk3 po FL bo to różnica. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2018 o 21:41, Milczar napisał:

Auto ma być nowe na jakieś 3-5 lat, najlepiej z placu żeby nie czekać na niego rok jak czytam w niektórych wątkach. Cena do ok 70tys bez żadnych dołóż 10, 20, 50 i kup 4 Pandy ;)

za 3 lata chyba każde nowe auto nie zdąży się popsuć

mam merive i siedziałem w nowym Crossland i wiesz co Ci powiem.... w życiu bym nie zamienił a już na bank nie kupił

w tej samej cenie co kupowałem merive z kamerą cofania to tam nawet czujników parkowania nie ma - o schowkach nie wspomnę

silnik 1,2 i 82 KM z LPG vs 1,4 120KM LPG ... musi być demon prędkości...

francuska technologia pod znaczkiem opla?!? do mnie nie przemawia.

jak już to wolał bym pooglądać tego 2008 albo C3 jak wypadają przy oplu cenowo i detalami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróż po salonach odbyta, akurat tak się fajnie złożyło, że zobaczyliśmy Peugeota 2008 a kawałek dalej były salony Opla, Kia, Citroena, Jeepa i Fiata więc zaliczyliśmy praktycznie wszystkie opcje. Ogólnie wrażenie po wizycie w Oplu dosyć słabe, wnętrze wydaje się strasznie plastikowe i takie jakieś dziwne. Według oceny po wizytach w salonie jak na razie lista potencjalnych możliwości zakupu wygląda tak:

1. Peugeot 2008 (fajne w środku, wygląda na solidnie złożone, ładne, ładniej wygląda na żywo niż na zdjęciach)

2. Citroen C3 Aircross (fajne autko tak ogólnie)

3. Fiat 500L (najtańszy ze wszystkich i chyba największy, konstrukcja chyba też już trochę wiekowa ale jakoś daje radę)

4. Opel Crossland X (tak średnio, bym powiedział, średnio, w przeciwieństwie do 2008 lepiej wygląda na foto niż na żywo)

5. Kia Stonic (małe, ciasne, drogie, środek wygląda starzej niż w 500L)

 

Captura i Aronę już odpuściliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto rozważyć 500L. Wygodne, pojemne auto. Po face liftingu dużo zyskało. Fajnie się tym jeździ, pod warunkiem że pod maską jest 1.4t 120km. W tej cenie to praktycznie będzie full opcja. Wersja Longue ze szklanym dachem i innymi bajerami.

 

Captur dla mnie zbyt plastikowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.