Skocz do zawartości

Cruze do oceny


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie zerknąć na egzemplarz z linka i zobaczyć czy nie ma czegoś w nim podejrzanego? Silnik 1,8 z LPG z tego co wiem pracuje bezproblemowo. Ale wszystkie uwagi mile widziane.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet-cruze-1-8-benz-lpg-141km-2013r-pl-salon-1-wlasciciel-ID6zDhWD.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś w tym komisie i widziałem tam sporo odpicowanych trupów więc zalecam bardzo dużą ostrożność. Zdjęcia są zrobione dokładnie w takiej rozdziałce że nie widać detali. Jedynie widać to uszkodzenie progu. Jeśli można potwierdzić przebieg to może nawet warto go obejrzeć. Cena dość atrakcyjna patrząc na to co się dzieje na rynku. Benzynowe krajowe cruzy bez trudnej przeszłości z tego rocznika idą jak bułki nawet za >35kpln. Na otomoto wiszą prawie same diesle.

Jako ciekawostka - parę dni temu w przysalonowym komisie VW na Brucknera był ładny cruze z 1.4 T za 30kpln. Stwierdziłem że pojadę po pracy obejrzeć , a jak będzie fajny to może nawet kupię. Zadzwoniłem żeby się umówić na krótką przejażdżkę. I zostałem poinformowany że został sprzedany 1,5 godziny po wystawieniu ogłoszenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważyłem też, że wiele zależy od silnika bo w AAAuto a Bielanach stoi 1,6, zresztą w tej pojemności mają kilka aut w Polsce i ceny są niższe. O cenach diesla nie wspomnę. To, że odpicowany to logiczne, w końcu auto stoi w komisie. :) Pojadę w sobotę, pomacam, zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, spad napisał:

Ale zauważyłem też, że wiele zależy od silnika bo w AAAuto a Bielanach stoi 1,6, zresztą w tej pojemności mają kilka aut w Polsce i ceny są niższe. O cenach diesla nie wspomnę. To, że odpicowany to logiczne, w końcu auto stoi w komisie. :) Pojadę w sobotę, pomacam, zobaczę.

 

Zapomniałem dopisać - chodzi mi wyłącznie o silnik 1.8 i 1.4T ;)

Silniki 1.6 to porażka w tym ciężkim aucie. Dużo palą a zamulają okrutnie.

dodatkowo 1.6 ponoć nie nadają się do gazu za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spad napisał:

Możecie zerknąć na egzemplarz z linka i zobaczyć czy nie ma czegoś w nim podejrzanego? Silnik 1,8 z LPG z tego co wiem pracuje bezproblemowo. Ale wszystkie uwagi mile widziane.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet-cruze-1-8-benz-lpg-141km-2013r-pl-salon-1-wlasciciel-ID6zDhWD.html

 

Pytanie, czy ten 1,8 jest w wersji do gazu - może być, bo w tym roczniku była instalka za 1 zł.

Popytaj, czy wyjechał z salonu z tą instalacją i czy to wersja KL7 - dedykowana pod LPG.

Tak czy siak, po takim przebiegu koniecznie sprawdzić luzy zaworowe.

I z tego co widzę, to podłoga bagażnika nisko, więc ma raczej małą butlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, iwik napisał:

Widzę, że cena już urosła od wczoraj o 3k :hehe:

 

Pewnie zainteresowanie zwęszył handlarzyna.

To też ciekawa zmiana. Jeszcze parę lat temu się Janusze nieomal z pogardą krzywili na chevrolety i podśmiechujki sobie robili, że daewoo itp. a teraz tłumy polujących na cruzy, czy lacetti z pierwszej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jaruga napisał:

 

Pewnie zainteresowanie zwęszył handlarzyna.

To też ciekawa zmiana. Jeszcze parę lat temu się Janusze nieomal z pogardą krzywili na chevrolety i podśmiechujki sobie robili, że daewoo itp. a teraz tłumy polujących na cruzy, czy lacetti z pierwszej ręki.

 

Na gieldzie AK masz jedno, ktore sie sprzedaje juz dobre pol roku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Na gieldzie AK masz jedno, ktore sie sprzedaje juz dobre pol roku ;]

 

Jeśli mówisz o lacetti, to jest trochę tak, że to już obiektywnie patrząc lekko 'niewspółczesne' auto. Do tego najwyższa cena na otomoto za lacka z benzynowym 1.4 to 15k, a tutaj było 19.

Auto ma 9 lat, więc nawet przy tym przebiegu zaraz będą lecieć gumowe elementy, pasek rozrządu na pewno trzeba będzie wymienić prewencyjnie itd.

Myślę że powyżej 15k nie ma szans na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby macie racje, ale... no wlasnie ale  to moje auto i... sprzedaje sie dlugo bo nigdzie poza autokacikiem ogloszenia nie ma. Cisnienia na sprzedaz tez nie ma wiec tak sobie wisi. Ok cena wysoka, ale nikt nawet nie zjawil sie obejrzec to auto, sprawdzic i ocenic jego stan czy ponegocjowac. Cena wysoka jesli patrzec przez pryzmat marki i porownujac do egzemplarzy z 10 razy wiekszym przebiegiem. Ciekawe jak by sie trafilo 10 letnie bmw z przebiegiem 20kkm mialoby taka sama cene jak te co maja 200kkm? Nawet ubezpieczyciel docenia to jak niski przebieg ma auto i wycenia ja na kilkanascie tysiecy... Kazdy szuka uzywanych perelek ale ciezko przelknac ze maja wyzsze ceny, coz zawsze mozna kupic tanszego i go dofinansowac, ale i tak swoje przelatane bedzie mial a koszty sie zrownaja...

Ciotka dopiero co sprzedala Fieste z tego samego rocznika za dobre 17tys. Pytam sie w czym ta fiesta lepsza? Bo ma znaczek Forda? Przede wszystkim to auto o jeden segment nizej, z silnikiem o 30KM slabszym, porysowane dookola ze zuzytym wnetrzem, z 9 letnimi oponami i 4 razy wiekszym przebiegiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.