Skocz do zawartości

Ściany w garażu


misiu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, po 8 latach od wprowadzenia się dojrzałem do decyzji o wykończeniu ścian w garażu. ;]

Teraz jest tylko tynk gipsowy. Co proponujecie, żeby było schludnie, tanio i łatwo w eksploatacji? Myślałem o tynku mozaikowym albo o emalii akrylowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcesz malować to do garażu bym wybrał emalię olejną/ftalową w matowym wykończeniu.

Może trochę śmierdzi przy malowaniu, ale jest to naprawdę zmywalna farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak do 1,2m wysokosci mam kafle, powyzej tynk pomalowany pod kolor. Jakbym dzisiaj mial cos robic na nowo to obilbym chyba wszystko osb i bialy sufit.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, skodan napisał:

Panowie, po 8 latach od wprowadzenia się dojrzałem do decyzji o wykończeniu ścian w garażu. ;]

Teraz jest tylko tynk gipsowy. Co proponujecie, żeby było schludnie, tanio i łatwo w eksploatacji? Myślałem o tynku mozaikowym albo o emalii akrylowej.

A jak korzystasz z garażu? Czy służy tylko do tego żeby tam schować auto, rower i kosiarkę, czy jest też małym warsztatem?

Chcesz to robić w miarę budżetowo, samemu czy kasa nie gra dużej roli (oczywiście w granicach rozsądku) ?

18 godzin temu, ccLot napisał:

Jeśli koniecznie chcesz malować to do garażu bym wybrał emalię olejną/ftalową w matowym wykończeniu.

Może trochę śmierdzi przy malowaniu, ale jest to naprawdę zmywalna farba.

Czy taką farbą można też pomalować tynk cementowo wapienny, czy najpierw trzeba pod to robić jakąś gładź? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, spad napisał:

Teraz tak do 1,2m wysokosci mam kafle, powyzej tynk pomalowany pod kolor. Jakbym dzisiaj mial cos robic na nowo to obilbym chyba wszystko osb i bialy sufit.

 

No właśnie, widziałem takie rozwiązanie u kolegi (OSB na ścianach do sufitu) i wydaje mi się to najlepszą opcją. Sam się zastanawiam czy poziomo (na 1,2m od podłogi) płyt nie przykręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Majkiel napisał:

jak korzystasz z garażu? Czy służy tylko do tego żeby tam schować auto, rower i kosiarkę, czy jest też małym warsztatem?

Chcesz to robić w miarę budżetowo, samemu czy kasa nie gra dużej roli (oczywiście w granicach rozsądku) ?

 

Garaż służy bardziej jako warsztat, stoją rowery, auto rzadko tam wjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No właśnie, widziałem takie rozwiązanie u kolegi (OSB na ścianach do sufitu) i wydaje mi się to najlepszą opcją. Sam się zastanawiam czy poziomo (na 1,2m od podłogi) płyt nie przykręcić.
Ciekawe rozwiązanie. Jak to wygląda? Ile czasu trzyma się zapach płyty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wygląda OK, zwłaszcza płyty z dużym wiórem. Mi bardziej  podoba się płyta do połowy wysokości ściany, no ale to wtedy jako zabezpieczenie gdy jest tynk. Zapachu nie czuć, a bynajmniej nie był on dominujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym mocował mechanicznie. 
Jak koniecznie chcesz kleić to bym użył kleju poliuretanowego (pianki) do styropianu.
 
Ale kręcić płyty bezpośrednio do ściany, czy robić stelaż drewniany pod płytami? I właśnie mnie oświeciło, że jednak mam surowy porotherm, a nie tynk w tym miejscu :) Pianka do styropianu da radę?

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kręcić płyty bezpośrednio do ściany, czy robić stelaż drewniany pod płytami? I właśnie mnie oświeciło, że jednak mam surowy porotherm, a nie tynk w tym miejscu Pianka do styropianu da radę?

tapatalked

Na kolki i bezposrednio do sciany.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.