Skocz do zawartości

Jaki podnośnik do garażu?


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3/18/2018 o 19:20, ZUBERTO napisał:

Do amatorskich zastosowań (max osobowka ok 1,6t).

Nie chciałbym jakiegoś chlamu co tylko na złom się nadaje.

Wypatrzyłem takie coś:

https://m.ceneo.pl/2113327

Nada się waszym zdaniem?

Do takich zastosowań wystarczy Ci ten najpopularniejszy podnośnik, bywający w sprzedaży za 50zł. One nie ciekną a jeśli nawet po jakimś czasie zacznie to kupisz kolejny i kolejny a i tak nie zbliżysz się do kosztów takiego jak linkujesz. Jeśli patrzysz głównie na cenę to nie ma sensu szukać czegoś innego. Chyba, że cenisz sobie wygodę to wtedy inna rozmowa ;) Mój, co linkowałem w innym wątku, ma zakres podnoszenia 75-515mm. Ten z Twojego linka niewiele gorzej bo 89-457mm ale biorąc pod uwagę bardzo podobną cenę to jednak wolałbym mój. Specjalnie dla Ciebie zdjęcia z dzisiaj, samochód z zepsutym pneumatycznym zawieszeniem, więc siedzi w najniższej możliwej pozycji. Podnosi na taką wysokość, że lewe tylne też można odkręcać ;] Wiem, że efekt przesadzony ale czasem nie ma jak podstawić pod element zawieszenia i trzeba podnosić za coś stałego a wtedy nie ma problemu, że skok koła wygra ze skokiem podnośnika :oki:

WP_20180319_001[1].jpg

WP_20180319_004[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, analyzer64 napisał:

 

Nie wiem czy to tak dobrze podnosić za zawias ;] 

Ja też nie wiem ;] Kiedyś próbowałem za próg, nawet nie wiem kiedy zaczęło go wykrzywiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup taki który jest najniższy i podnosi najwyżej. 

Z "mojego podwórka" - mam 3 szt, dwa identyczne bass polska do 2,25t - podnosił busy,osobówki, silniki, skrzynie biegów - już z 5-6lat i działa (drugi używany mniej, ale raz na jakis czas z busami, daje radę). Zdarzyło sie nawet że podnosił cały przód (dwa koła do góry na raz) mastera (ok 700kg na pace), wydawał przy tym straszne dźwięki ale dał radę ;]

Mam też jakiegoś geko - ten chyba nawet dwóch lat nie ma, i na razie działa, choć podnosi tylko osobówki, ale jakoś wykonania "taka sobie", wiec jego raczej nie polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.