Skocz do zawartości

Ocena instalacji


dobromir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jakiś fachowiec może ocenić czy to jest dobry zestaw:

-zbiornik - GZWM Grotków ZT 250 toroidalny 65l

-wielozawór - TOMASETTO ACHILLE AT.02

-Filtr gazu - ZWM Czaja FL01

-reduktor/parownik - KME RED.1 silver

-zawór odcinający - VALTEK 01

-przewody - FAGUMIT (klasy 2), FARO typu H2 (klasy1) wraz ze złączami

-wlew paliwa - TOMASETTO ACHILLE Mod. AT08

-urządzenie wtrysku gazu - Hanna H2000

-czujnik ciśnienia - AC S.A Ps-02 (klasy2)

-elektroniczna jednostka sterująca - AC S.A. STAG-4 Q-BOX

To mi założono do Avensis i wszystko działa ok (no może tylko myślałem, że więcej gazu tam wejdzie 47l), ale jestem ciekawy innej opinii niż gościa, który mi to założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty to nie wszystko. nawet najlepsze moga nie działać poprawnie, jak montaz spartolony.

Pokaż zdjęcia spod maski, to będzie można coś powiedzieć, bo podzespoły dadzą radę w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtra gazu tzw. FFL standardowy, czytaj najtańszy:) W dłuższej mierze może mieć wpływ na wtryskiwacze lpg, bez jakichkolwiek zmian proponuje założyć FFL FL03P [ma 2 wkłady, w miarę dobrze filtruje]. Wtryskiwacze lpg, obecnie od Han się odchodzi ale powinno być ok chociaż słyszałem przypadki ze po 30kkm zaczynały się z nimi problemy. Czujnik PS-02 gazownik chyba miał zapasy magazynowe, obecnie produkowany jest model PS-04. W przypadku PS-02 ważne jest żeby czujnik był zamontowany wtyczką w dół, zwłaszcza przy słabym filtrze FFL. Ostatnio miałem taki przypadek, PS-02 umierał po nagrzaniu komory silnika. FFL był zamontowany FL01 a sam czujnik był zamontowany wtyczką w dól;)  Przewody gumowe standard, sterownik jak sterownik rzadko się psuje aha Q-BOX Basic czy Plus? Graty to jedna sprawa, dwa czy regulacja odbywała się na podstawie korekt ECU Pb i sondy AFR? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, steyr napisał:

Filtra gazu tzw. FFL standardowy, czytaj najtańszy:) W dłuższej mierze może mieć wpływ na wtryskiwacze lpg, bez jakichkolwiek zmian proponuje założyć FFL FL03P [ma 2 wkłady, w miarę dobrze filtruje]. Wtryskiwacze lpg, obecnie od Han się odchodzi ale powinno być ok chociaż słyszałem przypadki ze po 30kkm zaczynały się z nimi problemy. Czujnik PS-02 gazownik chyba miał zapasy magazynowe, obecnie produkowany jest model PS-04. W przypadku PS-02 ważne jest żeby czujnik był zamontowany wtyczką w dół, zwłaszcza przy słabym filtrze FFL. Ostatnio miałem taki przypadek, PS-02 umierał po nagrzaniu komory silnika. FFL był zamontowany FL01 a sam czujnik był zamontowany wtyczką w dól;)  Przewody gumowe standard, sterownik jak sterownik rzadko się psuje aha Q-BOX Basic czy Plus? Graty to jedna sprawa, dwa czy regulacja odbywała się na podstawie korekt ECU Pb i sondy AFR? pozdrawiam

Co do filtra gazu to już wymieniony na lepszy, gazownik twierdził, że daje na pierwszy montaż najtańszy bo i tak po 1000 km się go wymienia (i tak też było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2018 o 10:24, dobromir napisał:

Co do filtra gazu to już wymieniony na lepszy, gazownik twierdził, że daje na pierwszy montaż najtańszy bo i tak po 1000 km się go wymienia (i tak też było).

pozorna oszczędność 9 vs 13 PLN a na początku wypłukujesz z gratów trochę pozostałości z produkcji.

Dobrze, że wymieniony szybko, ale oszczędność zbędna jakby to było np FL03 i potem montaż odstojnikowego to jeszcze bym rozumiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.