Skocz do zawartości

Spryskanke szyby a dopiero potem wycieraczki


TWENTIS

Rekomendowane odpowiedzi

W zyciu mialem tylko jedno auto (Felicja) ktore pozwalalo na spryskanke szyby do woli a potem moglem wlaczyc wycieraczki.

 

W kazdym innym spryskuje i od razu wlacza.

 

Da sie przyspieszyc wytrysk i opoznic machanie? (Bez skojarzen plis)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sposób jaki znam, to podniesienie wycieraczek, pryskanie do woli i potem opuszczenie ;]

Chociaż i ten patent zepsuli, bo teraz w niektórych autach, to nawet normalnie podnieść wycieraczki nie idzie....

W żadnym znanym mi aucie nie szło sobie psikać bez automatycznego włączenia wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacia Duster i Fiat Panda. W Dusterze jest tak jak autor pisze czyli mogę do woli psikac... W Pandzie II najprawdopodobniej było identycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic bo na ten przykład w Focusie wymyślili sobie tak, że psikasz, psikasz  dużo żeby ładnie wyczyścić, potem machasz długo i jest pięknie czysto, a po jakimś czasie z automatu fruu wycieraczki jeszcze raz wszystko rozmazują :ogien:

I tak w kółko psikasz, a one rozmazują :nie_wiem::phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomy napisał:

To jeszcze nic bo na ten przykład w Focusie wymyślili sobie tak, że psikasz, psikasz  dużo żeby ładnie wyczyścić, potem machasz długo i jest pięknie czysto, a po jakimś czasie z automatu fruu wycieraczki jeszcze raz wszystko rozmazują :ogien:

I tak w kółko psikasz, a one rozmazują :nie_wiem::phi:

 

nie tylko focus tak ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomy napisał:

To jeszcze nic bo na ten przykład w Focusie wymyślili sobie tak, że psikasz, psikasz  dużo żeby ładnie wyczyścić, potem machasz długo i jest pięknie czysto, a po jakimś czasie z automatu fruu wycieraczki jeszcze raz wszystko rozmazują :ogien:

I tak w kółko psikasz, a one rozmazują :nie_wiem::phi:

 

Ja machają w tym pierwszym cyklu, to dźwignia na chwilę w dół, drugiego cyklu nie będzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dai jest tak, że można puścić serię krótkich, półsekundowych psiknięć co solidnie zmacza szybę i dopiero dźwignia na dłużej (czyli sekundę) i włącza wycieraczki.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomy napisał:

To jeszcze nic bo na ten przykład w Focusie wymyślili sobie tak, że psikasz, psikasz  dużo żeby ładnie wyczyścić, potem machasz długo i jest pięknie czysto, a po jakimś czasie z automatu fruu wycieraczki jeszcze raz wszystko rozmazują :ogien:

I tak w kółko psikasz, a one rozmazują :nie_wiem::phi:

Ja to akurat lubię :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TWENTIS napisał:

Da sie przyspieszyc wytrysk i opoznic machanie? (Bez skojarzen plis)

W fordzie tak miałem, że jak się tylko delikatnie trąciło dźwignię (nie do końca), to prysnęło i wycieraczki nie jechały. Najlepsza metoda to było parę razy delikatnie prysnąć, a potem włączyć jeden ruch żeby to zgarnąć. Tak samo było w Pandzie. Przetestuj czułość dźwigni - może też tak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomy napisał:

To jeszcze nic bo na ten przykład w Focusie wymyślili sobie tak, że psikasz, psikasz  dużo żeby ładnie wyczyścić, potem machasz długo i jest pięknie czysto, a po jakimś czasie z automatu fruu wycieraczki jeszcze raz wszystko rozmazują :ogien:

I tak w kółko psikasz, a one rozmazują :nie_wiem::phi:

Wypisz wymaluj moje clio. Ostatni cykl jedzie na sucho 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tomata napisał:

Wypisz wymaluj moje clio. Ostatni cykl jedzie na sucho 

renault tak ma, niby po to, żeby spływające resztki z szyby zetrzeć. Za to w starym Civicu mogę sobie pryskać do woli i za nic w świecie wycieraczki się nie ruszą, trzeba wajchę w dół przytrzymać i do póki trzymasz tak pracują, puścisz i się wyłączają;] Długo nie mogłem się do tego patentu przyzwyczaić;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Luke16 napisał:

Dacia Duster i Fiat Panda. W Dusterze jest tak jak autor pisze czyli mogę do woli psikac... W Pandzie II najprawdopodobniej było identycznie

To masz chyba coś popsute, w służbowym Dusterze machają wycieraczki prawie od razu jak się psiknie. 

W cc i sc można dowoli pryskać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, r1sender napisał:

renault tak ma, niby po to, żeby spływające resztki z szyby zetrzeć

W sumie nie jest to takie głupie, ale za szybko robi ten kolejny ruch i to jest jedna z tych rzeczy, która mnie wkurza w Megi ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, TWENTIS napisał:

 

W zyciu mialem tylko jedno auto (Felicja) ktore pozwalalo na spryskanke szyby do woli a potem moglem wlaczyc wycieraczki.

 

W kazdym innym spryskuje i od razu wlacza.

 

Da sie przyspieszyc wytrysk i opoznic machanie? (Bez skojarzen plis)

 

A ze zapytam wprost, co chcesz osiagnac poza wylaniem plynu niepotrzebnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stilo i BMW X3 można strzelać krótkimi seriami bez startu wycieraczki. Dłuższe przytrzymanie to automatyczne wycieranie po obsikaniu szyby. W Stilo dodatkowo można olać tylną szybę niezależnie od wycieraczki włączając ją osobnym przełącznikiem na manetce. Bardzo to fajne na zasyfioną szybę bo np w rzeczonej X3 wycieraczka startuje nim płyn doleci gdziekolwiek i ma szansę dolecieć tak około 1/3 - 1/4 szyby a reszta traktowana jest na sucho :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sebaso napisał:

To masz chyba coś popsute, w służbowym Dusterze machają wycieraczki prawie od razu jak się psiknie. 

W cc i sc można dowoli pryskać.

 

Który rocznik Dustera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomy napisał:

To jeszcze nic bo na ten przykład w Focusie wymyślili sobie tak, że psikasz, psikasz  dużo żeby ładnie wyczyścić, potem machasz długo i jest pięknie czysto, a po jakimś czasie z automatu fruu wycieraczki jeszcze raz wszystko rozmazują :ogien:

I tak w kółko psikasz, a one rozmazują :nie_wiem::phi:

 

Pragnę zauważyć, iż narzekałem na podobne zjawisko,

do czasu, kiedy zakupiłem nowe pióra wycieraczek - jakieś bananowe Valeo za 24 / 26 zł sztuka. ;]

 

Na prawdę - różnica kolosalna w zbieraniu i braku mazania po szybie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tomy napisał:

To jeszcze nic bo na ten przykład w Focusie wymyślili sobie tak, że psikasz, psikasz  dużo żeby ładnie wyczyścić, potem machasz długo i jest pięknie czysto, a po jakimś czasie z automatu fruu wycieraczki jeszcze raz wszystko rozmazują :ogien:

I tak w kółko psikasz, a one rozmazują :nie_wiem::phi:

Właśnie mnie tez w Fuzji wnerwia to dodatkowe machnięcie wycieraczek i tego dziadostwa nie da sie wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, motomouse napisał:

 

I cały ruch w górę na sucho ;-) To chyba nie jest rozwiązanie :D

 

Skoro producenci się tym nie przejmują to ja uważam że problem jest sztuczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sebaso napisał:

To masz chyba coś popsute, w służbowym Dusterze machają wycieraczki prawie od razu jak się psiknie.

Tak samo jak i w pozostałych Daciach. I te pojedyncze, dodatkowe przetarcie po chwili zwłoki też jest- w końcu manetka i osprzęt wzięty z Renault...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wasylek napisał:

Tak samo jak i w pozostałych Daciach. I te pojedyncze, dodatkowe przetarcie po chwili zwłoki też jest- w końcu manetka i osprzęt wzięty z Renault...

W naszym dusterze nie ma tego dodatkowego machnięcia ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemaz napisał:

Właśnie mnie tez w Fuzji wnerwia to dodatkowe machnięcie wycieraczek i tego dziadostwa nie da sie wyłączyć.

 

U mnie się da. Jeśli machniesz sam wycieraczkami to automat przerywa działanie. Więc pod koniec wycierania wystarczy dodatkowo machnąć wycieraczką samemu i już nie przetrze po chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wasylek napisał:

Tak samo jak i w pozostałych Daciach. I te pojedyncze, dodatkowe przetarcie po chwili zwłoki też jest- w końcu manetka i osprzęt wzięty z Renault...

W VAGach można to zmienić (wyłączyć) kodowaniem, może renault\dacia też ma taką opcję... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, trychu napisał:

W Astrze H wycierucha działa z opóźnieniem. najpierw leci płyn a po ok 2 sekundach rusza wycieraczka i mega mi się to podoba

 

W Astrze H przez przypadek się dowiedziałem ( przecież facet instrukcji nie czyta ) jak ustawiać długość trybu przerywanego wycieraczek.

Ty wiesz ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, hevimental napisał:

jes na jutubie o tym :P

 

Pytanie ilu userów Astry H wie o tym :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sebaso napisał:

2012 r. rejestracja listopad 2012.

Mój starszy więc może nie miał tej funkcji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukas napisał:

W VAGach można to zmienić (wyłączyć) kodowaniem, może renault\dacia też ma taką opcję... 

Możliwe, bo też sporo funkcji można w komputerze przeprogramować, dodać lub wyłączyć. Choćby irytujące automatyczne włączanie tylnej wycieraczki na wstecznym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wasylek napisał:

Możliwe, bo też sporo funkcji można w komputerze przeprogramować, dodać lub wyłączyć. Choćby irytujące automatyczne włączanie tylnej wycieraczki na wstecznym biegu.

To akurat powinno być możliwe do zrobienia z poziomu auta/radia bez kodowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marko33 napisał:

 

Pytanie ilu userów Astry H wie o tym :-)

Jak nie ma kilka, czy pokretla, to przeważnie jest jak w AH.

Jakoś intuicyjnie na to wpadłem, choć kółko, pokrętło jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Uniaku miałem tak, że spryskiwacz nie był połączony z wycieraczkami. W sumie to nie było złe rozwiązanie.

W Astrze z kolei najpierw "idą" wycieraczki a dopiero po chwili płyn ze spryskiwaczy 8]:ogien:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, TWENTIS napisał:

 

 


Nie cwierc tylko dluzej
Rysowanie szyby

 

 

Skoro dluzej to masz cos zepsute.

A szybe masz porysowana czy o co chodzi?

Moze lepiej dobre wycieraczki kupic?

Nigdy nie przejmowalem sie takimi bzdetami a szyba jak nowa mimo 220.000km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2018 o 13:54, TWENTIS napisał:

W zyciu mialem tylko jedno auto (Felicja) ktore pozwalalo na spryskanke szyby do woli a potem moglem wlaczyc wycieraczki.

Felicia to w ogóle fajny samochód.

Można sobie było samemu zmieniać sposób pracy zarówno przedniej lub tylnej wycieraczki.

Wystarczyło w centralce elektrycznej wymienić sobie sterownik, który był w formie przekaźnika. Z tego co pamiętam to były dwa typy na przód i dwa na tył.

Można też było jeździć bez sterownika i wówczas sterowało się tylko dźwignią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.