Skocz do zawartości

185/60R15 co brać?


Rekomendowane odpowiedzi

Świetną oponą jest GoodYear: http://allegro.pl/4x-goodyear-vector-4seasons-g2-185-60r15-88h-xl-i7238588301.html

A na topie CrossClimate: http://allegro.pl/4x-michelin-crossclimate-185-60-r15-88v-radom-i7235508448.html

 

Ja bym wziął Klebery. Przyzwoita opona i starcza na długo - ok. 50kkm. GoodYear daje rade przez ok. 40kkm, Michelin ~55kkm.*

Nexeny, mimo że trakcyjnie nie są złe, w testach strasznie szybko się ścierają. *

 

Aproksymuję na podstawie testów AutoSwiata z 2016 i 2017. 

 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2018 o 20:11, aviator napisał:

Pacjent Yaris 1.5. Co wybrać, bo temat wielosezonówek jest mi całkiem obcy?

do Yarisa 1.0 przed zimą wziąłem https://www.oponeo.pl/dane-opony/firestone-multiseason-185-60-r15-88-h-xl#134557809 Autem jeździ córka no i nie jest to potwór z mocą ale świetnie sprawdziły się na podjeździe do domu a to wieś i kawałek drogi gruntowej  pod stromą górkę

 

Edit. Zwróć uwagę na "lamele". B. podobał mi się kleber czy bf goodrich ale one mają zwykłe poprzeczne nacięcia a w firestonach bardziej przypominają te na zimowych oponach

Edytowane przez wilu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wilu napisał:

 

Edit. Zwróć uwagę na "lamele". B. podobał mi się kleber czy bf goodrich ale one mają zwykłe poprzeczne nacięcia a w firestonach bardziej przypominają te na zimowych oponach

 

Ja przestałem się ekscytować bieżnikiem po tym, jak się zorientowałem że bieżnik  Uniroyal rainExpert 3 wg mnie wtłacza wodę pod oponę...

 

Widac nie jestem ekspertem... ;)

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2018 o 18:16, wilu napisał:

 wyobraź sobie, że też nie ekscytuje się oponami, jednak uważam, że taka drobna różnica ma jednak w zimie znaczenie

 

Jesteś kolejną osobą, która na podstawie wyglądy bieżnika ocenia właściwości opony? :facepalm:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, futrzak napisał:

 

Jesteś kolejną osobą, która na podstawie wyglądy bieżnika ocenia właściwości opony? :facepalm:

 

Tak? To obejrzyj obie o których pisałem i pokaż mi miejsce w którym porównywałem bieżnik. Porównałem lamele, najmniej widoczny element bieżnika i napisałem dlaczego IMO ma to znaczenie dla wielosezonowej opony w zimie. Jeśli znajdziesz mi typową zimówkę z prostymi lamelami to spadam do jamki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wilu napisał:

Tak? To obejrzyj obie o których pisałem i pokaż mi miejsce w którym porównywałem bieżnik. Porównałem lamele, najmniej widoczny element bieżnika i napisałem dlaczego IMO ma to znaczenie dla wielosezonowej opony w zimie. Jeśli znajdziesz mi typową zimówkę z prostymi lamelami to spadam do jamki

 

No tak, chcesz napisać, że lamele nie są częścią bieżnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wilu napisał:

no cóż, czytanie ze zrozumienie

 

Jak najbardziej, cały czas piszesz o ich wyglądzie, a nie działaniu:

"Zwróć uwagę na "lamele". B. podobał mi się kleber czy bf goodrich ale one mają zwykłe poprzeczne nacięcia a w firestonach bardziej przypominają te na zimowych oponach"

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, futrzak napisał:

 

Jak najbardziej, cały czas piszesz o ich wyglądzie, a nie działaniu:

"Zwróć uwagę na "lamele". B. podobał mi się kleber czy bf goodrich ale one mają zwykłe poprzeczne nacięcia a w firestonach bardziej przypominają te na zimowych oponach"

;]

 

No właśnie, pisałem o wyglądzie miłym  ;] dla oka bo w tej cenie reszta ma drugorzędne znaczenie choć różnią się wyraźnie. A właśnie tak drobny jak mogło się wydawać detal przeważył. Dla jasności główna konstrukcja w firestonach nie przypomina wcale opony zimowej wręcz przeciwnie ma to kleber. Ale myślałem. że oglądając zdjęcie każdy zrozumie co miałem na myśli

Edytowane przez wilu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wilu napisał:

No właśnie, pisałem o wyglądzie miłym  ;] dla oka bo w tej cenie reszta ma drugorzędne znaczenie choć różnią się wyraźnie. A właśnie tak drobny jak mogło się wydawać detal przeważył. Dla jasności główna konstrukcja w firestonach nie przypomina wcale opony zimowej wręcz przeciwnie ma to kleber. Ale myślałem. że oglądając zdjęcie każdy zrozumie co miałem na myśli

 

Ocenianie własności opon po zdjęciach (czy też nawet na żywo) jest delikatnie powiedziawszy zabawne :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, futrzak napisał:

 

Ocenianie własności opon po zdjęciach (czy też nawet na żywo) jest delikatnie powiedziawszy zabawne :hehe:

 

teraz to już brniesz bez sęsu broniąc swojego, więc zakończe na tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, futrzak napisał:

 

Ocenianie własności opon po zdjęciach (czy też nawet na żywo) jest delikatnie powiedziawszy zabawne :hehe:

 

Albo nie, jeszcze pociągnę temat. A powiedz mi jak masz ocenić/dokonać wyboru opon choćby takich jak w temacie w budżecie 200-300 zł. Masz tutaj do wyboru kilkanaście różnych gum i kilku użytkowników z których każdy użytkuje inne opony i każdy pisze "moje są najbardziej zaj....fajne".  Wychodzi na to, że tylko jeden pisze prawdę. A może wszyscy kłamią bo tych naprawdę najlepszych nikt jeszcze nie kupił bo uznał, że są kiepskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wilu napisał:

A powiedz mi jak masz ocenić/dokonać wyboru opon choćby takich jak w temacie w budżecie 200-300 zł. 

 

Z pewnością nie patrząc na bieżnik...

 

a) Wybierasz kilka opon, które Cię interesują - są w budżecie, są dostępne lokalnie...

b) Wchodzisz na http://www.tyrereviews.co.uk/, wpisujesz i wyświetlasz testy magazynów w Europie, które testy danej opony robiły. 

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Kleber/Quadraxer-2.htm#alltests

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Firestone/MultiSeason.htm#alltests

 

Niestety, w przypadku opon ze średniej półki testów jest zwykle mniej... Możesz też się posiłkować opiniami użytkowników (które tam też znajdziesz).

 

c) Okazuje się, że w 2016 AutoBild (czyli w Auto Świecie znajdziesz test po polsku) testował w jednym teście obie opony.

 

d) Wpisujesz w google Auto Świat test opon całorocznych 2016... http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/test-opon-calorocznych-w-rozmiarze-205-55-r16-czy-sa-dobre-na-kazda-pogode/enc349

 

Podsumowanie załączyłem poniżej.

 

751f39df65dac5ffd35382f48d38dc60.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Kwestia opon całosezonowych jest bardzo specyficzna. Mamy wiele modeli, jednakże nie do każdego samochodu i stylu jazdy, dany model podejdzie.

Będąc ekspertem, jestem w stanie ocenić oponę po zdjęciu - będę wiedział, czy będzie głośna, czy będzie miała wysokie opory toczenia :-) można również sugerować się + - jak się będzie zachowywać w jakich warunkach. 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2018 o 10:51, grogi napisał:

Jest dobrą oponą (w warunkach zimowych sprawowała się dobrze) ale bardzo głośną. Oddam chętnie 2 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...
Jest dobrą oponą (w warunkach zimowych sprawowała się dobrze) ale bardzo głośną. Oddam chętnie 2 sztuki.
Moje 205 55 16 w Mazdzie 3 po około 40kkm na tylnej osi się lekko wyząbkowały, wcześniej nie było słychać ale poszły na przód i wyszly kwiatki. Do około 110km/h jakoś nie bardzo słychać.
Co do walorów jezdnych jak najbardziej polecam.


Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 24.03.2018 o 18:41, futrzak napisał:

 

Jak najbardziej, cały czas piszesz o ich wyglądzie, a nie działaniu:

"Zwróć uwagę na "lamele". B. podobał mi się kleber czy bf goodrich ale one mają zwykłe poprzeczne nacięcia a w firestonach bardziej przypominają te na zimowych oponach"

;]

 

wykopałem temat bo córa dzisiaj załatwiła oponę na krawężniku i musiałem poszukać nowej pary. I taka ciekawostka

 

zimowa

 

wielosezon

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.