Skocz do zawartości
Baca

Kolektor Wydechowy Pod Turbo 1.2 16v

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko Panowie,

Ostatnio trochę wertuje po necie i główkuje się bo smaki mi przyszli, żeby sobie uturbic SC na początku SOFT. Nie umie znaleźć odpowiedzi na mój znak zapytania w głowie ;| Mam spawacza który by mi ogarnoł tek kolektor ,a dokładnie wyspawał tylko nie wiem jak sie za to zabrać , z jakiego FI ukulac kolektor ,jakie wymiary i gdzie dokładnie miała by się znaleźć turbinka 0.3-do 0.5 bar. Nie umie znaleźć przykładu na czym mógłbym się odwzorować . Wiem jedno jak otwieram mache i patrze  na ten stary kolektor to się zaczynam klepać po głowie gdzie to tam można ogarnąć . Dodam ze seju mam klime. Czy ktoś mogłby mi pomóc w doborze turbo ? nie za drogiej chodzi mi na początku o zestaw tani , ale żeby to jakoś chulalo ,z czasem się go rozbuduje. 
Dzieki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najlepiej kupić flansze, kolanka i uspawać coś takiego...ew. przerobić ori kolektor z 1.2

kit2004big.jpg.1b693fa8441ade5074335cefdc90461f.jpg

Pozostaje też opcja kupna kolektora z 1.4t jeta tylko wtedy potrzeba ciąć pas przedni.

Co do przykładów poszukaj w googlach, jest tego pełno...zarówno 8v jak i 16v

I czy będziesz dmuchał 0.5 bara czy 2 to koszta będą bardzo podobne...więc jeśli nie masz odpowiedniego dużego worka z PLN to sobie odpuść ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zależy czy stary typ czy nowy bo są dwie różne flansze pod taki kolektor.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Jak już chcesz spawać, to nie lepiej kolektor typu "baran"? swego czasu kiedyś tu były popularne

Edytowane przez Guzon87

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta