Jump to content
spad

Volkswagena mam i ja. Up!

Recommended Posts

Od wczoraj stałem się posiadaczem pierwszego w życiu VW, co prawda jeszcze to nie wymarzony Passat, ale od czegoś trzeba zacząć. Więc zacząłem od Up!a. :) Pokłoniłem się w Świebodzinie Jezusowi i w tamtejszym salonie VW odebrałem wozidło. Wersja średni golas, czyli Move Up, ale jest klima, elektryczne szyby i lustra, radio z BT, więc wszystko co potrzebne do sprawnego poruszania się po mieście. Silnik 60 KM więc wiadomo, kosiarka, ale priorytet był jeden, czyli niskie spalanie. Pierwsze wrażenia po powrocie do domu są bardzo pozytywne, dużo miejsca, na prawdę dużo miejsca w środku dla pasażerów z przodu. A nawet i z tyłu dzieciaki nie cisną się. Na co dzień będę jeździł sam, maks dwa razy w tygodniu zawożę dzieciaki do szkoły, więc tył nie wymaga jakiegoś wielkiego komfortu. Auto jak na swoją klasę dobrze wyciszone, jest lepiej niż się spodziewałem. :) Jeszcze tylko przyciemnienie szyb w przyszły czwartek i będzie wyglądał jak trzeba. :)

up.jpg

• Like 1

Od wczoraj stałem się posiadaczem pierwszego w życiu VW, co prawda jeszcze to nie wymarzony Passat, ale od czegoś trzeba zacząć. Więc zacząłem od Up!a.  Pokłoniłem się w Świebodzinie Jezusowi i w tamtejszym salonie VW odebrałem wozidło. Wersja średni golas, czyli Move Up, ale jest klima, elektryczne szyby i lustra, radio z BT, więc wszystko co potrzebne do sprawnego poruszania się po mieście. Silnik 60 KM więc wiadomo, kosiarka, ale priorytet był jeden, czyli niskie spalanie. Pierwsze wrażenia po powrocie do domu są bardzo pozytywne, dużo miejsca, na prawdę dużo miejsca w środku dla pasażerów z przodu. A nawet i z tyłu dzieciaki nie cisną się. Na co dzień będę jeździł sam, maks dwa razy w tygodniu zawożę dzieciaki do szkoły, więc tył nie wymaga jakiegoś wielkiego komfortu. Auto jak na swoją klasę dobrze wyciszone, jest lepiej niż się spodziewałem.  Jeszcze tylko przyciemnienie szyb w przyszły czwartek i będzie wyglądał jak trzeba.

up.jpg.17b7496075bb6346ffd05bff202153ef.jpg
Gratulacje i szerokości

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Godzinę temu, czachabrava napisał:

Zdaj relacje jak pierwszy zachwyt przejdzie.

Czemu UP, a nie Citigo, albo Mii?

Bo na wyprzedaży rocznika cenowo wychodził najkorzystniej. Skoda daje rabat za 2017 rok na poziomie 1000 zł lub 2000 zł jeżeli zrezygnujesz z pakietu serwisowego, VW  daje 5000 zł. Do tego w tym samym przedziale cenowym po uwzględnieniu rabatów VW jest lepiej wyposażony: elektryczne i podgrzewane lusterka, podwójna podłoga bagażnka, dwa kluczyki scyzoryki, radio z BT, plastikowe nadkola, podświetlenie bagażnika. To wszystko masz w cenie w standardzie, w Skodzie wymaga dopłaty ale przy zamówieniu z katalogu a w modelach na wyprzedaży nie było tak, żeby jakaś Skoda miała to wszystko, w zasadzie elektrycznych lusterek nie miała żadna. No i środek jakościowo lepiej wykonany w VW. 

Wiesz, tu nie ma się czymś szczególnie zachwycać, od taczka do wożenia tyłka do roboty. Ale fakt, że spodziewałem się gorszego komfortu od auta w klasie A. Jak jechałem niedawno i10, a może i20, już nie pamiętam, to czułem, że jadę tanim autem. Tutaj jednak komfort jest na wyższym poziomie. 

Edited by spad
  • Like 1

Zdecydowanie szczelił bym listwy boczne ... i look, i praktyczne szczególnie przy białym kolorze :oki: 

11 godzin temu, Gordon_Shumway napisał:

Zdecydowanie szczelił bym listwy boczne ... i look, i praktyczne szczególnie przy białym kolorze :oki: 

Do rozważenia, w sumie nie głupi pomysł. :) W czwartek idzie do przyciemnienia, po tym zobaczę co dalej. :)

Wywal fabryczne 14-tki i załóż jakieś 15 lub 16 cali z szerszą oponą a zdziwisz się jak to się trzyma w zakrętach.

Jak nie ma tylnych nadkoli, to załóż i będzie ciszej w środku, nie będzie hałasu od tylnych kół. 

Dnia ‎03‎/‎04‎/‎2018 o 21:46, ghost2255 napisał:

Wywal fabryczne 14-tki i załóż jakieś 15 lub 16 cali z szerszą oponą a zdziwisz się jak to się trzyma w zakrętach.

Jak nie ma tylnych nadkoli, to załóż i będzie ciszej w środku, nie będzie hałasu od tylnych kół. 

Tylko po co, jak to auto glownie do miasta?

15ki to kupa jak już to 16 lub 17.

Głównie dla wyglądu.

Dnia 6.04.2018 o 15:50, Maciej__ napisał:

Jak to po co? Żeby rozwalić alufelgi a nie stalówkę.

• Like 1

Dnia 3.04.2018 o 21:46, ghost2255 napisał:

W przypadku tego auta nie ma to sensu. Up! jest tylko do miasta, główne kryterium to możliwie najniższa eksploatacja, więc 14 calowe opony zimowe za 100-120 zł to idealna opcja na zimę. :) Up! ma nadkola, ale mimo wszystko słychać kamyki obijające się. Gdzieś przeczytałem, że ludzie kładą barnek na te nadkola żeby wyciszyć. Zobaczę, może kiedyś coś z tym zrobię, choć w sumie jak się nie wsłuchuję to nie słyszę szumiących kół z tyłu. 

lpg będzie?

Pochwal się tymi szybami 😎

Ile taka przyjemność teraz (zastanawiam się czy w SV nie zrobić z tyłu...) ?

1 godzinę temu, iwik napisał:

Pochwal się tymi szybami 😎

Ile taka przyjemność teraz (zastanawiam się czy w SV nie zrobić z tyłu...) ?

Ja za nieco ponad 300zl przyciemnilem. Jak dasz przyciemnienie 35 to wychodzi idealnie jak orginal w VAG.

123.JPG

Edited by wujekcybul
  • Like 1

Dnia 13.06.2018 o 16:01, wujekcybul napisał:

Ja za nieco ponad 300zl przyciemnilem. Jak dasz przyciemnienie 35 to wychodzi idealnie jak orginal w VAG.

123.JPG

Gdzie robiłeś?

@spad 

Jak odczucia po przeszło roku użytkowania? Co Ci najbardziej się podoba a co przeszkadza?