Skocz do zawartości

Volkswagena mam i ja. Up!


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj stałem się posiadaczem pierwszego w życiu VW, co prawda jeszcze to nie wymarzony Passat, ale od czegoś trzeba zacząć. Więc zacząłem od Up!a. :) Pokłoniłem się w Świebodzinie Jezusowi i w tamtejszym salonie VW odebrałem wozidło. Wersja średni golas, czyli Move Up, ale jest klima, elektryczne szyby i lustra, radio z BT, więc wszystko co potrzebne do sprawnego poruszania się po mieście. Silnik 60 KM więc wiadomo, kosiarka, ale priorytet był jeden, czyli niskie spalanie. Pierwsze wrażenia po powrocie do domu są bardzo pozytywne, dużo miejsca, na prawdę dużo miejsca w środku dla pasażerów z przodu. A nawet i z tyłu dzieciaki nie cisną się. Na co dzień będę jeździł sam, maks dwa razy w tygodniu zawożę dzieciaki do szkoły, więc tył nie wymaga jakiegoś wielkiego komfortu. Auto jak na swoją klasę dobrze wyciszone, jest lepiej niż się spodziewałem. :) Jeszcze tylko przyciemnienie szyb w przyszły czwartek i będzie wyglądał jak trzeba. :)

 

up.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj stałem się posiadaczem pierwszego w życiu VW, co prawda jeszcze to nie wymarzony Passat, ale od czegoś trzeba zacząć. Więc zacząłem od Up!a.  Pokłoniłem się w Świebodzinie Jezusowi i w tamtejszym salonie VW odebrałem wozidło. Wersja średni golas, czyli Move Up, ale jest klima, elektryczne szyby i lustra, radio z BT, więc wszystko co potrzebne do sprawnego poruszania się po mieście. Silnik 60 KM więc wiadomo, kosiarka, ale priorytet był jeden, czyli niskie spalanie. Pierwsze wrażenia po powrocie do domu są bardzo pozytywne, dużo miejsca, na prawdę dużo miejsca w środku dla pasażerów z przodu. A nawet i z tyłu dzieciaki nie cisną się. Na co dzień będę jeździł sam, maks dwa razy w tygodniu zawożę dzieciaki do szkoły, więc tył nie wymaga jakiegoś wielkiego komfortu. Auto jak na swoją klasę dobrze wyciszone, jest lepiej niż się spodziewałem.  Jeszcze tylko przyciemnienie szyb w przyszły czwartek i będzie wyglądał jak trzeba.
 
up.jpg.17b7496075bb6346ffd05bff202153ef.jpg
Gratulacje i szerokości

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czachabrava napisał:

Zdaj relacje jak pierwszy zachwyt przejdzie.

Czemu UP, a nie Citigo, albo Mii?

 

Bo na wyprzedaży rocznika cenowo wychodził najkorzystniej. Skoda daje rabat za 2017 rok na poziomie 1000 zł lub 2000 zł jeżeli zrezygnujesz z pakietu serwisowego, VW  daje 5000 zł. Do tego w tym samym przedziale cenowym po uwzględnieniu rabatów VW jest lepiej wyposażony: elektryczne i podgrzewane lusterka, podwójna podłoga bagażnka, dwa kluczyki scyzoryki, radio z BT, plastikowe nadkola, podświetlenie bagażnika. To wszystko masz w cenie w standardzie, w Skodzie wymaga dopłaty ale przy zamówieniu z katalogu a w modelach na wyprzedaży nie było tak, żeby jakaś Skoda miała to wszystko, w zasadzie elektrycznych lusterek nie miała żadna. No i środek jakościowo lepiej wykonany w VW. 

 

Wiesz, tu nie ma się czymś szczególnie zachwycać, od taczka do wożenia tyłka do roboty. Ale fakt, że spodziewałem się gorszego komfortu od auta w klasie A. Jak jechałem niedawno i10, a może i20, już nie pamiętam, to czułem, że jadę tanim autem. Tutaj jednak komfort jest na wyższym poziomie. 

Edytowane przez spad
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gordon_Shumway napisał:

Zdecydowanie szczelił bym listwy boczne ... i look, i praktyczne szczególnie przy białym kolorze :oki: 

 

Do rozważenia, w sumie nie głupi pomysł. :) W czwartek idzie do przyciemnienia, po tym zobaczę co dalej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal fabryczne 14-tki i załóż jakieś 15 lub 16 cali z szerszą oponą a zdziwisz się jak to się trzyma w zakrętach.

Jak nie ma tylnych nadkoli, to załóż i będzie ciszej w środku, nie będzie hałasu od tylnych kół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎03‎/‎04‎/‎2018 o 21:46, ghost2255 napisał:

Wywal fabryczne 14-tki i załóż jakieś 15 lub 16 cali z szerszą oponą a zdziwisz się jak to się trzyma w zakrętach.

Jak nie ma tylnych nadkoli, to załóż i będzie ciszej w środku, nie będzie hałasu od tylnych kół. 

 

Tylko po co, jak to auto glownie do miasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal fabryczne 14-tki i załóż jakieś 15 lub 16 cali z szerszą oponą a zdziwisz się jak to się trzyma w zakrętach.
Jak nie ma tylnych nadkoli, to załóż i będzie ciszej w środku, nie będzie hałasu od tylnych kół. 

15ki to kupa jak już to 16 lub 17.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.04.2018 o 21:46, ghost2255 napisał:

Wywal fabryczne 14-tki i załóż jakieś 15 lub 16 cali z szerszą oponą a zdziwisz się jak to się trzyma w zakrętach.

Jak nie ma tylnych nadkoli, to załóż i będzie ciszej w środku, nie będzie hałasu od tylnych kół. 

 

W przypadku tego auta nie ma to sensu. Up! jest tylko do miasta, główne kryterium to możliwie najniższa eksploatacja, więc 14 calowe opony zimowe za 100-120 zł to idealna opcja na zimę. :) Up! ma nadkola, ale mimo wszystko słychać kamyki obijające się. Gdzieś przeczytałem, że ludzie kładą barnek na te nadkola żeby wyciszyć. Zobaczę, może kiedyś coś z tym zrobię, choć w sumie jak się nie wsłuchuję to nie słyszę szumiących kół z tyłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
1 godzinę temu, iwik napisał:

Pochwal się tymi szybami 😎

Ile taka przyjemność teraz (zastanawiam się czy w SV nie zrobić z tyłu...) ?

Ja za nieco ponad 300zl przyciemnilem. Jak dasz przyciemnienie 35 to wychodzi idealnie jak orginal w VAG.

 

 

123.JPG

Edytowane przez wujekcybul
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 11 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.