Skocz do zawartości

Ciśnienie oleju w Z12XEP


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę do Państwa z pytaniem mianowicie przy jakich wartościach ciśnienia w układzie smarowania zapala się kontrolka oleju w Oplu Corsie silnik Z12XEP? Czy w wypadku, gdy kontrolka oleju nie pali się to silnik trzyma prawidłowe parametry? 

 

Mój problem polega na tym, że na ciepłym silniku na biegu jałowym zapalała się kontrolka ciśnienia oleju, po podniesieniu obrotów silnika do ok. 1000 kontrolka gasnęła. Samochód posiadam od niedawna i zauważyłem ten problem po przejechaniu ok. 200 km od wymiany oleju na nowy - GM 5W30 Dexos 2. Niestety nie wiem na jakim oleju samochód był wcześniej użytkowany (brak karteczki informacyjnej). Dokonałem zmiany na zalecany przez producenta dla tego silnika. Oddałem samochód do warsztatu, dokonano pomiaru ciśnienia w układzie smarowania, które okazało się za niskie - 0.2 bar. W warsztacie zdjęto miskę olejową - panewki są w porządku, pompa oleju również według mechanika bez zastrzeżeń. Jedyną niepokojącą rzeczą, którą zauważono to zabrudzony zawór przepływowy. Zawór został wyczyszczony i po całej procedurze mechanik dokonał ponownego pomiaru ciśnienia - jak twierdzi "trochę" wzrosło. Obecnie mechanik kazał mi jeździć i obserwować czy problem nie powraca. Zasugerowano mi również zmianę oleju na gęstszy. Osobiście nie jestem w pełni do tego przekonany. Jak dotąd z tego co widzę kontrolka nie zapala się już na wolnych obrotach. W związku z tym czy powinienem uznać, że problem został rozwiązany i sugerować się wyłącznie wskazaniami kontrolki na desce rozdzielczej? Czy jednak istotniejszy jest tutaj wynik pomiaru na manometrze?

 

Dziękuję bardzo za wszelkie porady. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.