Skocz do zawartości

C8 - schemat do grzania foteli


s_krzychu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Ma ktoś może schemat podłączeń do maty grzewczej fotela kierowcy? Przy okazji zakładania pokrowców, chciałem założyć pod spód matę uniwersalną, i podłączyć w miejsce oryginalnej, która zdechła. Ta jednak ma 4 przewody, podczas gdy uniwersalna zwykłe dwa. Chciałem rzucić okiem, jak się podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, s_krzychu napisał:

Hej,

 

Ma ktoś może schemat podłączeń do maty grzewczej fotela kierowcy? Przy okazji zakładania pokrowców, chciałem założyć pod spód matę uniwersalną, i podłączyć w miejsce oryginalnej, która zdechła. Ta jednak ma 4 przewody, podczas gdy uniwersalna zwykłe dwa. Chciałem rzucić okiem, jak się podłączyć.

Nie umiem wrzucić jednej strony z serwisówki to wrzucam w ten sposób

Pa rt3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, s_krzychu napisał:

Hej,

 

Ma ktoś może schemat podłączeń do maty grzewczej fotela kierowcy? Przy okazji zakładania pokrowców, chciałem założyć pod spód matę uniwersalną, i podłączyć w miejsce oryginalnej, która zdechła. Ta jednak ma 4 przewody, podczas gdy uniwersalna zwykłe dwa. Chciałem rzucić okiem, jak się podłączyć.

 

Napraw oryginalną, zapewne zdechła przy czujniku termicznym, na przejściu ze zwykłego przewodu na grzejny.

Czujnik jest "pod" kością ogonową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Napraw oryginalną, zapewne zdechła przy czujniku termicznym, na przejściu ze zwykłego przewodu na grzejny.
Czujnik jest "pod" kością ogonową
A na czym ta awaria polega? Przerwanie przewodów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, s_krzychu napisał:
2 godziny temu, jedrocha napisał:
 
Napraw oryginalną, zapewne zdechła przy czujniku termicznym, na przejściu ze zwykłego przewodu na grzejny.
Czujnik jest "pod" kością ogonową emoji4.png

A na czym ta awaria polega? Przerwanie przewodów?

 

Dokładnie, ewentualnie utlenianie połączenia, bo jest chyba "zagniatane" w tulejce. Sprawdź też moduł, jest pod plastikiem lewym fotela (od strony drzwi). Maty są w szeregu. Po wycięciu kostek z modułu sprawdzisz przejście każdej z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jedrocha napisał:

 

Dokładnie, ewentualnie utlenianie połączenia, bo jest chyba "zagniatane" w tulejce. Sprawdź też moduł, jest pod plastikiem lewym fotela (od strony drzwi). Maty są w szeregu. Po wycięciu kostek z modułu sprawdzisz przejście każdej z osobna.

Podłączyłem nową. Dobranie się do starej oznaczałoby, że muszę ponownie ściągać poduszkę (i pokrowiec), co nie jest proste i na co nie bardzo miałem już czas. Ciężko się jeździ bez fotela kierowcy. A wpięcie nowej, dzięki schematowi zajęło mi dwie minuty. I działa :puchar:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, s_krzychu napisał:

Podłączyłem nową. Dobranie się do starej oznaczałoby, że muszę ponownie ściągać poduszkę (i pokrowiec), co nie jest proste i na co nie bardzo miałem już czas. Ciężko się jeździ bez fotela kierowcy. A wpięcie nowej, dzięki schematowi zajęło mi dwie minuty. I działa :puchar:

Tam nie ma wielkiej filozofii - sam zakladalem grzane fotele z C8 to Experta. Wystarczylo podlaczyc przekaznik (modul) do BSI i zasilanie z akumulatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jedrocha napisał:

 

Dokładnie, ewentualnie utlenianie połączenia, bo jest chyba "zagniatane" w tulejce. Sprawdź też moduł, jest pod plastikiem lewym fotela (od strony drzwi). Maty są w szeregu. Po wycięciu kostek z modułu sprawdzisz przejście każdej z osobna.

Jak mi grzanie glupieje - tzn raz grzeje normalnie  a raz prawie wcale albo potrzebuje 20km jazdy zeby poczuc grzanie siedziska - to szukac raczej w module (przekaznik) czy w tapicerce? Jak jest laczony ten czujnik termiczny - w szeregu z mata? Jak go sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Adam_ napisał:

Jak mi grzanie glupieje - tzn raz grzeje normalnie  a raz prawie wcale albo potrzebuje 20km jazdy zeby poczuc grzanie siedziska - to szukac raczej w module (przekaznik) czy w tapicerce? Jak jest laczony ten czujnik termiczny - w szeregu z mata? Jak go sprawdzic?

 

 

Masz na schemacie ! daje sygnał do modułu a co się dzieje w module to trzeba by go rozebrać:) być może jest w szeregu z matami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.