Jump to content

Ogrzewanie problem

Recommended Posts

Cześć,

od pewnego czasu mam problem z Matizem, praktycznie nie grzeje a jak grzeje to bardzo słabo. Potrafi przejechać 50km a z nawiewów leci dosłownie powietrze o temperaturze z zewnątrz. Do tej pory wymieniłem:

- termostat na ten z Suzuki chyba 1.3 temp. otwarcia 88 C

- wczoraj zmieniłem nagrzewnice, trochę były zabrudzone kanały ale bez przesady, wypłukałem węże na linii nagrzewnica <--> blok silnika . stara nagrzewnica nie była zabrudzona

i tak po wczorajszej wymianie zaraz po odpaleniu nagrzewnica zaczęła się nagrzewać, ale czar sukcesu znikł po otwarciu termostatu8-) I problem powrócił, coś tam grzeje lecie letnie powietrze póki nie otworzy się termostat.

Jedyny pomysł jaki mi przychodzi to problem z pompą wody? Że daje za słaby wydatek, na otwartym termostacie po wymianie nagrzewnicy przy kręceniu go na postoju do 6krpm temperatura powietrza z nawiewów się nie zmienia. Czy ktoś spotkał się z taką awarią pompy? Wytarte łopatki czy też poluzowany wirnik? Przy odpowietrzaniu układu parę razy po odkręceniu korka potrafiło mi wyrzucić z 0,5l płynu. Podczas jazdy problemów nie ma, chociaż wczoraj potrafiła mi temperatura na desce przekroczyć połowę skali na dosłownie parę sekund ale za chwile wracała do normy. Myślałem że układ się jeszcze odpowietrza. Pompa z rozrządem ma ~20kkm. pozdrawiam

Edited by steyr

Chyba wrócę do org pompy, zdemontowałem ją po przebiegu 137kkm praktycznie bez oznak zużycia. W tygodniu będę z nim dalej walczył, dam znać czy się sytuacja wyjaśni.

Niby tak, ale auto jeździ krótkie odcinki przeważnie 3-5km. Jak już to będzie się przegrzewał w bloku, do nagrzewnicy daleka droga. Na dniach wyciągnę pompę to się okaże, bo tak to można gdybać póki co.