Skocz do zawartości

Citroen C4 sterowanie szybami nie działa


kox

Rekomendowane odpowiedzi

Jest pacjent, Citroen C4 2005r. Samochód miał wymieniane BSI na wersję z anglika, wszytko już jest zmienione, kierownica na lewą stronę. Generalnie otwarcie drzwi powoduje podwietlenie lampki, reaguje na pozostawienie kluczyka. Ale zniknęło sterowanie szybami i lusterkami. Jako , że diagboxa mam od wczoraj to nie jestem zbyt biegły, ale udało mi się jakiś test zrobić i szyba się zasterowała tzn opuściła i uniosła. Panel szyb się nie podświetla. W komputerze pojawia się taki błąd

 

Cytuj

FC0A : ”błąd wyjścia oświetlenia elektroniki drzwi (próg, płytka drzwi, klawiatura, kontrolka klawiatury) .
charakterystyka błędu. : nie okreslone.
przyczyna . : miejscowy .

Zmienne przypisane do usterki

 

Nie znalazłem info nt bezpiecznika, tzn widziałem, że jest bezpiecznik od opuszczania szyb ale skoro prawa się otwiera i panel podświetla to chyba nie w bezpieczniku wina....

 

Drugi temat centralny zamek, po zatrzaśnięciu drzwi centralny zamek próbuje się zazbroić i słychać jak zamyka i otwiera, kierunki migają i tak chyba 5 razy. Zamyka i otwiera i pozostawia otwarte. Próba zamknięcia zamka z konsoli kończy się podobnie(na wyświetlaczu pojawia się info o otwartych drzwiach kierowcy)., zamknięcie kluczykiem również. Po tych wwybiciach, jak się przekręci zamek to zamykają się tylko drzwi kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2018 o 21:27, kox napisał:

Drugi temat centralny zamek, po zatrzaśnięciu drzwi centralny zamek próbuje się zazbroić i słychać jak zamyka i otwiera, kierunki migają i tak chyba 5 razy. Zamyka i otwiera i pozostawia otwarte. Próba zamknięcia zamka z konsoli kończy się podobnie(na wyświetlaczu pojawia się info o otwartych drzwiach kierowcy)., zamknięcie kluczykiem również. Po tych wwybiciach, jak się przekręci zamek to zamykają się tylko drzwi kierowcy.

Zauwazyłem, że podczasy tych prób zazbrojenia działają wszystkie drzwi oprócz lewych tylnych, czy jest możliwość, że np uszkodzona została elektronika zamka i   z tego powodu samochód się nie chce zamknąć? Ewentualnie czy informacja o otwartych drzwiach przednich może się brać z tego , że uszkodzony jest ten właśnie zamek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kox napisał:

Zauwazyłem, że podczasy tych prób zazbrojenia działają wszystkie drzwi oprócz lewych tylnych, czy jest możliwość, że np uszkodzona została elektronika zamka i   z tego powodu samochód się nie chce zamknąć? Ewentualnie czy informacja o otwartych drzwiach przednich może się brać z tego , że uszkodzony jest ten właśnie zamek?

 

Tam chyba jest jakas krancowka w klamce...

Jak to padnie, to przestaje sie zamykac, niestety trzeba wymieniac cala klamke ;]

U mnie w C4 tez to padlo, ale ja olalem bo samochod prawie zawsze parkowal w garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Tam chyba jest jakas krancowka w klamce...

Jak to padnie, to przestaje sie zamykac, niestety trzeba wymieniac cala klamke ;]

U mnie w C4 tez to padlo, ale ja olalem bo samochod prawie zawsze parkowal w garazu.

faktycznie jest to jakiś trop, bo teraz znalazłem, że nie jest to odosobniony problem. A, że auto kupione za granicą za czapke gruszek to kumulacja tych kwiatków może nie mieć nic wspólnego z wymianą bsi.

Znalazłem na innym forum opisy uszkodzonych przewodów w harmonijce drzwi i powiązane to jest ze sterowaniem szyb a w innym wypadku z centralnym zamku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.