Skocz do zawartości

Kompletny bark zasilania


darius456

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, 

 

Jade sobie spokojnie moim 1.9JTD 115KM MW, droga normalna, "Polska" czyli mała dziurka tu i tam. Parkuję pod sklepem, wyłączam silnik i wtedy wszystko gaśnie. Normalnie Kononowicz, nie ma niczego. Kompletny bark prądu, zegary ciemne, radio nie działa itd. Samochod nie reaguje na kluczyk, tzn. po przekreceniu w stacyjce jest kompletna cisza.

 

Co sprawdziłem:

1. Akumulator, napiecie w spoczynku 12,2V podczas pracy silnika 13,9V (sprawdzane MES jak i zwykłym meteksem)

2. Sprawdzilem przekaźniki, kazdy dziala, tak profilaktycznie może trochę dla bajeru zamieniłem miejscami (kazdy o jedna pozycje w prawo) zarówno czerwone jak i czarne. Zmierzyłem rezystancje styków glownych kazdgo z nich i wszystko ok.

3. Pomimo braku pradu w kabinie, napiecie dochodzi do "dużych bezpiecznikow" kolo akumulatora. Chodzi mi o te przykrecane, a nie wciskane. Wciskane zamierzam dzisiaj wyciagnac jeden po drugim i sprawdzić, ale podejrzewam że wszystko będzie dobrze.

4. Sprawdzilem kostkę stacyjki, styki ładne nie zaśniedziałe.

 

A teraz Quick Fix... wystarczy porzadnie PIE@_#_#&&#& (zamknąć) maską i zaczyna coś bzyczeć pod maska. Próbowałem znaleźć źródło dźwięku, ale nie dałem rady. Brzmi jak przekaźnik, ale macałem wszystkie przekaźniki w trakcie bzyczenia i zaden nie drgał, nie czułem wibracji, a dzwiek nie ustępował. Po chwili dźwięk sam zniknął (stopniowo ucichł). No i po tej akcji zasilanie powróciło. Nawet mogłem odpalić silnik.... ale... zgasilem go i znow to samo.

Znow pomoglo walniecie klapą... za którymś razem.

 

Sprawa jest o tyle dziwna, że nie zawsze wystepuje. Czasami mogę go zgasić i odpalic normalnie.

 

Takie bzyczenie już kiedyś miałem, ale myślałem że to elektromagnes od EGR, teraz w to watpie. Ps. Co sie stanie jak odepnę wtyczkę od EGR i odpalę fiacika?

 

Ja juz nie mam pomysłów. Moze Wy mi pomożecie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fix jak malo kiedy.

 

Skoro dlubales juz w okolicy skrzynki z bezpiecznikami pod maska. 

To teraz pytanie jak wyglada sama skrzynka ( tzw sciezki jak ja rozbebesYsz na czesci 1) 

 

Mi tez swirowal stilo pradowo. Winna okazala sie magiczna skrzynka z bezpiecznikami pod maska. Rozebralem ja na czesci 1 i co zobaczylem to zasniedziale styki na sciezkach itp.

Porzadnie wszystko wyczyscilem i Stilo od tamtej pory nie zrobilo focha elektrycznego.

Poczytaj ponizej i tak wygladaly moje sciezki.

Mozesz jeszcze sprawdzic mase i kabel pod aku . lubi sie przecierac ... 

Sprawdz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Schemat głównego zasilania. Jak choć trochę znasz się na elektryce to sobie poradzisz ze znalezieniem problemu. Nie używaj miernika elektronicznego, tylko zrób sobie próbnik z dwóch żarówek po 21 W, tak abyś sprawdzał prądem ok 4 A.

H001 to stacyjka, bezpiecznik F3 odpowiada za dostarczenie napięcia do stacyjki - od niego zacznij.

"Bzyczeniem" może być iskrzenie na obluzowanym oczku, zacisku, gnieździe przekaźnika itd.

 

28_1.JPG

36.jpg

27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście wielcy... dzięki za odpowiedzi.

 

Prawdopodobne przyczyny jakie zlokalizowałem:

1. Luźna klema od +, wyczyściłem i wywaliłem wg. mnie zbedny czerwony plastik w około. Teraz wchodzi o wiele głębiej i dało się porządnie przykręcić.

2. Przy klemie minusowej jeden z przewodów był luźny w konektorze oczkowym. Zarobiłem nowy konektor i przeczysciłem kleme.

 

Dzisiaj zrobilem po mieście jakies 40km i brak problemów. Zobaczymy jak bedzie jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po regeneracji alternatora było 13.9V i tak się trzyma do dziś, raczej to norma w stilo.

 

Co do wtyczki od EGR, możesz śmiało wypiąć i odpalić, nic się nie stanie ;) Przy dłuższej jeździe z odpiętą wtyczką może wywalić błąd, do skasowania KKL/ELM'em bez problemu, o ile sam nie zniknie po pewnym czasie po ponownym podpięciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, darius456 napisał:

Ps. Czy 13.9V to taki standard ladowania dla stilo. Mam tak od początku, ale dzisiaj sobie zmierzyłem w VW i tam bylo 14,3V?

Moje Stilony (a miałem ich 2 :)) miały podobnie, jeździj i nie zawracaj sobie głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.