Skocz do zawartości

EV AK Pionierzy!


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mrBEAN napisał:

Są też jest stacje darmowe i wbrew pozorom na ten moment jest ich sporo ale to inna historia jeszcze. 

Dobra, a jak to wygląda z Teslowymi? Tak się składa że mam supercharger pod nosem, jakbym brał elektryka to w zasadzie ładowałbym tylko tam (mieszkam w wielkiej płycie, nie ma szans na ładowarkę nocną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, format napisał:

Dobra, a jak to wygląda z Teslowymi? Tak się składa że mam supercharger pod nosem, jakbym brał elektryka to w zasadzie ładowałbym tylko tam (mieszkam w wielkiej płycie, nie ma szans na ładowarkę nocną)

Tesla tylko dla Tesli.

Do niedawna jeszcze były wszystkie za free dla wszystkich.

Aktualnie Tesle kupione do jakiejś tam daty mają dożywotnio za free, a nowi nabywcy zdaje się 1 zł za minutę.

Upraszczając 10-20 zł za 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 12.11.2018 o 20:10, format napisał:

Dobra, a jak to wygląda z Teslowymi? Tak się składa że mam supercharger pod nosem, jakbym brał elektryka to w zasadzie ładowałbym tylko tam (mieszkam w wielkiej płycie, nie ma szans na ładowarkę nocną)

Tylko Tesla. 

 

Dnia 12.11.2018 o 20:40, format napisał:

Czyli nie da się na supercharerach załadować innego auta? Co za idiotyzm...

Dla właścicieli Tesli wcale nie idiotyzm. Nie muszą martwić się, że będą stali w kolejce... :)

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2018 o 17:25, mrBEAN napisał:

I carsharing przy okazji też rusza od 3 grudnia.

A dzisiaj ruszyło greengoo u mnie. Przejechałem się dwa razy BMW i3 i powiem że... Astra to ostatni mój spalinowy samochód :]

 

No może Jimneya sobie kupię jeszcze kiedyś.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, format napisał:

A dzisiaj ruszyło greengoo u mnie. Przejechałem się dwa razy BMW i3 i powiem że... Astra to ostatni mój spalinowy samochód :]

Zuch! Tak to mniej więcej działa ;] 

Teraz możesz pełnoprawnie dyskutować na tematy EV ;) 

 

Za dwa dni Tauron rusza. Menu Ci się powiększy i cena śmieszna ;)

Golfa spróbuj, on ogólnie ciut ułomny jest ale mega cichy w środku.

Zresztą Leaf też fajny, a Zoe nie ujeżdżałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, format napisał:

A dzisiaj ruszyło greengoo u mnie. Przejechałem się dwa razy BMW i3 i powiem że... Astra to ostatni mój spalinowy samochód :]

Dziś ruszyło i już dwa razy jeździłeś? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrBEAN napisał:

Zoe najczęściej jest bez baterii ;)

Oczywiście mówię o cenach z baterią, choć leaf chyba i tak wychodzi taniej. Trzeba było pisać jak swojego sprzedawałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Igorek napisał:

;]:ok:

Czy można przy okazji wykorzystać Twój zachwyt i wnioskować o kącik dla elektryków? 

To pytanie bardziej dla adminów. Ja nie widzę przeciwwskazań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, format napisał:

BTW. Jakie są jeszcze tanie elektryki z napędem na tył?

Smart 😉

 

Ogolnie jest z tym problem, bo rynek na razie mało oferuje. 

Leaf I bezkonkurencyjny jeszcze przez jakiś czas będzie. 

 

Najwazniejsze pytanie do czego ma auto służyć i jak będzie ładowane?

Bo łatwo kupić nie to czego się spodziewamy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Igorek napisał:

;]:ok:

Czy można przy okazji wykorzystać Twój zachwyt i wnioskować o kącik dla elektryków? 

Założone.
@OZI @Muzyk @AkuQ Przenosimy ten wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, format napisał:

Założone.
@OZI @Muzyk @AkuQ Przenosimy ten wątek?

 

Przeniesione. Zobaczymy za jakiś czas czy kącik (forum) będzie żyło, jak nie to wróci na MK, chociaż temat będzie się popularyzował więc powinno być co raz większe zapotrzebowanie na wiedzę i rozmowy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2018 o 15:10, kravitz napisał:

Ilekroć tam jestem, to trafiam na jakiś kosmitów walczących o miejsce w kolejce jakby walczyli o życie, a jednocześnie później potrafiących spędzać kilka minut pod dystrybutorem, zanim spod niego odjadą, albo zanim wysiądą z auta celem zatankowania.

Musisz mieć jakieś miejscowe przyczyny tam gdzie tankujesz.... przynajmniej w połowie przypadków podjeższąm od razu pod pusty dystrybutor...... A przypadki kiedy czekałem wiecej niż kilka  minut moge policzyc na palcach jednej ręki  - o ile mówimy o powiedzmy ostatnich 5 latach ;)  - najdluzsza kolejka w jakiej stalem  to w San Marino - cena ON niższa o 30 eurocentów niż 5 km dalej we Włoszech....10- aut na dwa dystrybutory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 1.12.2018 o 15:57, format napisał:

A dzisiaj ruszyło greengoo u mnie. Przejechałem się dwa razy BMW i3 i powiem że... Astra to ostatni mój spalinowy samochód :]

 

No może Jimneya sobie kupię jeszcze kiedyś.

@format

 

Nie przeginaj ;)

BTW, Tauron Leafy dorzucił do floty ponoć lub na dniach mają być dodane.

 

greengoo.png.6c705c678264d4a9652b44250cf96eeb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=129698]format[/mention]
 
Nie przeginaj 
BTW, Tauron Leafy dorzucił do floty ponoć lub na dniach mają być dodane.


Są już, niestety cena za wynajem jest taka że nie sposób je złapać.


tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, format napisał:


 

 


Są już, niestety cena za wynajem jest taka że nie sposób je złapać.


tapatalked
 

 

To fakt, darmo są. Upolujesz to daj znać jak wrażenia.

Zresztą liczę na podsumowanie jak wszystkich skosztujesz :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 29.03.2018 o 12:45, mrBEAN napisał:

Jest już ktoś na AK kto używa elektryka na co dzień?

 

Lubię gadżety, a że rachunek ekonomiczny też mi się spiął to kupiłem paszczaka i zaczynamy przygodę.

Nissan Leaf 2014

Bateria: 24kWh

 

IMG_8435.jpg

 

Mija właśnie rok, od kiedy na chwilę/na próbę kupiłem elektryka. I pofiksowało się w głowie na tyle, że po pół roku sprzedałem awaryjne spalinowe, sprzedałem Leafciaka, a kupiłem elektryczne z trochę większym zasięgiem, Ioniqa.

Pierwszy rok z EV za mną :old:

 

2x potrzebny był mi spalinowy przez pierwsze pół roku z Leafem. Przez kolejne pół roku z Ioniqiem, na razie potrzeby nie było.

Dwa dłuższe wyjazdy zaliczone; Bałtyk i Austria. Oba 2x 500 km. Lato idzie, to coś może wpadnie dłuższego i zobaczymy jak to pójdzie.

 

Leaf świetne auto na pierwsze EV i w koło komina. Baaaardzo miło wspominam :cool:

 

Z ciekawszych statystyk w porównaniu do Leafa:

Leaf 15.000 km w 6 miesięcy (kwiecień-wrzesień)

Śr. zużycie energii: 16,91 kWh / 100 km

 

Ioniq 14.000 km w 6 miesięcy (październik-marzec)

Śr. zużycie energii: 15,53 kWh / 100 km

 

Ioniq jest wyraźnie oszczędniejszy i bardziej wydajny. Mimo zimowego okresu użytkowania, zużycie ma niższe od Leafa.

Dodatkowo Ioniqiem szybciej jeżdżę, z racji rozsądnego zasięgu.

Na ten moment tyle, na jesień podsumowanie jakieś większe po roku użytkowania Hultaja.

 

 

 

 

FB40BC06-C8C3-4B0B-8B28-EF31E9942B5F.jpeg

Edytowane przez mrBEAN
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2019 o 23:15, mrBEAN napisał:

Mija właśnie rok, od kiedy na chwilę/na próbę kupiłem elektryka. I pofiksowało się w głowie na tyle, że po pół roku sprzedałem awaryjne spalinowe, sprzedałem Leafciaka, a kupiłem elektryczne z trochę większym zasięgiem, Ioniqa.

Pierwszy rok z EV za mną :old:

 

2x potrzebny był mi spalinowy przez pierwsze pół roku z Leafem. Przez kolejne pół roku z Ioniqiem, na razie potrzeby nie było.

Dwa dłuższe wyjazdy zaliczone; Bałtyk i Austria. Oba 2x 500 km. Lato idzie, to coś może wpadnie dłuższego i zobaczymy jak to pójdzie.

 

Leaf świetne auto na pierwsze EV i w koło komina. Baaaardzo miło wspominam :cool:

 

Z ciekawszych statystyk w porównaniu do Leafa:

Leaf 15.000 km w 6 miesięcy (kwiecień-wrzesień)

Śr. zużycie energii: 16,91 kWh / 100 km

 

Ioniq 14.000 km w 6 miesięcy (październik-marzec)

Śr. zużycie energii: 15,53 kWh / 100 km

 

Ioniq jest wyraźnie oszczędniejszy i bardziej wydajny. Mimo zimowego okresu użytkowania, zużycie ma niższe od Leafa.

Dodatkowo Ioniqiem szybciej jeżdżę, z racji rozsądnego zasięgu.

Na ten moment tyle, na jesień podsumowanie jakieś większe po roku użytkowania Hultaja.

 

 

 

 

FB40BC06-C8C3-4B0B-8B28-EF31E9942B5F.jpeg

Nowy czy uzywka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PawelWaw napisał:

Taki 2letni juz sensownie kosztuje ?

Tak i nie. Zależy jak patrzeć.

Zapłaciłem nie całe 130 kzł, auto jest w full wersji. Gwarancja do listopada 2021, na baterię do 2024.

Ogólnie za dużo trochę, ale szacuję, że koszt użytkowania całkowity nie wyjdzie rażąco większy od auta spalinowego podobnej klasy.

To dopiero się okaże, i najistotniejsza będzie utrata wartości, którą ciężko przewidzieć w tym przypadku, choć Ioniq powinien jako tako cenę trzymać.

 

Z punktu ekonomicznego należałoby tym autem teraz jeździć jak najdłużej, wtedy opłacalność będzie wzrastać.

Sam jestem ciekaw jak się sprawy potoczą, bo wizja jazdy i testowania na dystansie 300.000 km wydaje mi się bardzo ciekawa,

z drugiej strony zamiana na nową zabawkę również. Zobaczymy co życie przyniesie.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...
Dnia 29.03.2018 o 12:45, mrBEAN napisał:

Jest już ktoś na AK kto używa elektryka na co dzień?

 

Lubię gadżety, a że rachunek ekonomiczny też mi się spiął to kupiłem paszczaka i zaczynamy przygodę.

Nissan Leaf 2014

Bateria: 24kWh

 

IMG_8435.jpg

IMG_8437.JPG

 

Właśnie minęły 2 lata jak się przerzuciłem na EV.

Leaf po pół roku zamieniony na Ioniqa, który już 1,5 roku w stajni..., ależ to leci :totalszok:

W sumie zrobione ok. 45000 km na prądzie, za pewne wytrute setki dzieci pod Bełchatowem i ogólne spustoszenie w atmosferze.

Od EV, gorszy ma szansę być tylko Covidek-19 :phi:

Tak czy inaczej utwierdzam się, że to jest one way ticket. I zrozumie to każdy, kto będzie miał okazję sobie trochę dłużej pojeździć elektrykiem.

Zasięgi, cena i brak dostępności oraz różnorodności, ratują przed masowym trendem EV. I całe szczęście więcej darmowego prądu dla mnie :phi:

Przez wirusa spadają mi przebiegi, a co za tym idzie rentowność jazdy EV, że o cenie paliwa nie wspomnę :panic: :phi:

 

Piękny był, prawda? :swiety:

 

IMG_8762a.jpg.481fda76d2ddb88e53db797e1766ed72.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrBEAN napisał:

Piękny był, prawda?

 

Nie.

 

Paskudny jak kupa psa, który zdechł na szpetotę.

 

Nie zmienia to faktu, że EV jest fajne i z mojego punktu widzenia EV jeździ podobnie do V8 ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mrBEAN napisał:

 

Właśnie minęły 2 lata jak się przerzuciłem na EV.

Leaf po pół roku zamieniony na Ioniqa, który już 1,5 roku w stajni..., ależ to leci :totalszok:

W sumie zrobione ok. 45000 km na prądzie, za pewne wytrute setki dzieci pod Bełchatowem i ogólne spustoszenie w atmosferze.

Od EV, gorszy ma szansę być tylko Covidek-19 :phi:

Tak czy inaczej utwierdzam się, że to jest one way ticket. I zrozumie to każdy, kto będzie miał okazję sobie trochę dłużej pojeździć elektrykiem.

Zasięgi, cena i brak dostępności oraz różnorodności, ratują przed masowym trendem EV. I całe szczęście więcej darmowego prądu dla mnie :phi:

Przez wirusa spadają mi przebiegi, a co za tym idzie rentowność jazdy EV, że o cenie paliwa nie wspomnę :panic: :phi:

 

Piękny był, prawda? :swiety:

 

IMG_8762a.jpg.481fda76d2ddb88e53db797e1766ed72.jpg

 

 

 

 

 

 

 

śliczny ... i te złote fele;D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mrBEAN napisał:

Właśnie minęły 2 lata jak się przerzuciłem na EV.

 

Ekonomicznie, jeszcze dużo kilometrów musisz przejechać, żeby zwróciła Ci się różnica w cenie vs porównywalne auto kompaktowe za 80k.

(nawet zakładając, że prąd miałeś na te 45.000 km za darmo)

Co do "one way ticket" - nie będzie mi dane sprawdzić, bo za bardzo szanuję swoje $$$, a rząd nie chce mi dopłacić do citigo, żebym się przekonał. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał:

 

Ekonomicznie, jeszcze dużo kilometrów musisz przejechać, żeby zwróciła Ci się różnica w cenie vs porównywalne auto kompaktowe za 80k.

(nawet zakładając, że prąd miałeś na te 45.000 km za darmo)

Co do "one way ticket" - nie będzie mi dane sprawdzić, bo za bardzo szanuję swoje $$$, a rząd nie chce mi dopłacić do citigo, żebym się przekonał. 😄

Problem polega na tym, że nie ma porównywalnego auta. 
W ogóle porównywanie spaliny do elektryka sensu nie ma. Ale takie tezy masowo na AK pojawią się za 10-20 lat.

Teraz to brzmi jak bełkot jakiegoś eko psychola :) 

Natomiast ja porównuję do poprzedniego auta, czyli dobrze wyposażonej Octavii 1.4 TSI z DSG. I jak na razie gorzej nie jest.

Raport we wrześniu, po 2 latach użytkowania. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.