Skocz do zawartości

Co zrobić z tym debilem?


torelek

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja z dzisiaj. Dojeżdżam do skrzyżowania. Jestem z 50 metrów od świateł, gdy zapala się czerwone. Po chwili mija mnie z naprawdę ogromną przędkością Panamera. Przelatuje jak przecinak przez skrzyżowanie, oczywiście na czerwonym.

Pierwsze zdjęcie pokazuje, moment, gdy zapaliło się czerwone. Na drugim mnie wyprzedza, na trzecvim widać jak przejechał.

Waham się czy go zgłąszać... Dostanie 5 stówek za niewskazanie (bo zapewne odmówi wskazania kierującego), co dla właściciela Panamery nic nie znaczy.

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby w tym momencie uderzył w kogoś, kto miał zielone i go zabił i byłyby watpliwości kto miał czerwone a Ty byłbyś jedynym świadkiem to też byś nie zgłosił? Czy Polak zawsze musi być mądry dopiero po szkodzie? Eliminować póki możesz, będziesz miał spokojne sumienie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że za 5 stów mandatu dla kierowcy porsche sobie większego kłopotu narobię... Ja w zasadzie tylko w weekendy jestem w domu. Jak mnie wezwą do złożenia zeznań, to będę musiał się stawić - odwołując jakieś zlecenie (mam własną działalność). A to dla mnie wymierne straty finansowe.

 

Edit: można gdzieś to wrzucić anonimowo, żeby nie ciągali po komisariatach / sądach jako świadka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, torelek napisał:

Obawiam się, że za 5 stów mandatu dla kierowcy porsche sobie większego kłopotu narobię... Ja w zasadzie tylko w weekendy jestem w domu. Jak mnie wezwą do złożenia zeznań, to będę musiał się stawić - odwołując jakieś zlecenie (mam własną działalność). A to dla mnie wymierne straty finansowe.

 

Edit: można gdzieś to wrzucić anonimowo, żeby nie ciągali po komisariatach / sądach jako świadka?

 

Niestety w naszym kraju to coraz częstsze podejście i nie dziwię się, mam podobną sytuację, czas to pieniądz i czemu mam tułać się po komisariatach i sądach bo ktoś coś przeskrobał a nie chcesz przytupywać bo tak.

Kiedyś przypadkowo nagrałem gościa, który wjechał pod szlaban przy przejeździe kolejowym i z ciekawości wysłałem to na jakieś adres policji (stworzony ku temu celowi), dostałem odpowiedź, że sprawa została przekazana do właściwego rejonu i kierowca otrzyma wezwanie, był to typowy anonim chyba i nikt nie prosił mnie o żadne zeznania. Dowodem widocznie było samo nagranie z youtuba.

 

idź tą drogą :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, torelek napisał:

Tu cały filmik. Widać z jaką prędkością jechał - wg. mnie bliżej 200 niż 100...

 

filmik

 

Pewne jest, że nie wyhamowałby z tej prędkości ;]

Ale jazda przy skrzyżowaniach świetlnych z taką prędkością zawsze prowadzi do nieszczęścia, teraz czy później .....

Pomóż :milicja: dać temu kierowcy :b_01:, na pewno karma do Ciebie wróci, bo taka jazda nie prowadzi do niczego dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, torelek napisał:

Tu cały filmik. Widać z jaką prędkością jechał - wg. mnie bliżej 200 niż 100...

 

filmik

Biegnąca dziewczyna, mężczyzna, para młodych ludzi z psem, matka z dzieckiem. Każdy nich mógł nie dożyć zbliżających się Świąt. Na Policję z dziadem. Zadzwoń, czy podjedź z filmem na najbliższy posterunek, powiedz, jak sprawa wygląda, że rzadko jesteś na miejscu. W charakterze świadka, to władza i w sobotę się z Tobą umówi. Nie ważne, czy 500 go zaboli, czy nie, ważne, że nie poczuje się bezkarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej skontaktuj się bezpośrednio z K3, on najlepiej na AK orientuje się nie tylko jak skutecznie donieść, ale też jak najbardziej uprzykrzyć życie kierownikowi :oki:

 

tapatalked

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobisz jak to zgłosisz. Ja ostatnio zauważyłem bardzo dużo takich przypadków mi się zapala zielone, a z prostopadłej ulicy lecą jeszcze auta.

Dwa, trzy razy dziennie to mam.

Az ostatnio mam cykora żeby się złapać z kimś spod świateł, bo właśnie taki może mnie trafić.

Ja jednak nie przekraczam zbytnio dozwolonej prędkości, ruszam tylko dość szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, torelek napisał:

Tu cały filmik. Widać z jaką prędkością jechał - wg. mnie bliżej 200 niż 100...

 

filmik

światła powinny widzieć ze coś się szybko zbliża

powiedzmy czujnik 250m od swiatel, ze jak wykryje auto jadące >150 to daje +5 sekund do żółtego

ile by było mniej wypadków, jakby przechytrzyć tych co jeżdzą na czerwonym :phi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, format napisał:

Najlepiej skontaktuj się bezpośrednio z K3, on najlepiej na AK orientuje się nie tylko jak skutecznie donieść, ale też jak najbardziej uprzykrzyć życie kierownikowi :oki:

 

tapatalked

 

 

 

 

O, fajna strona.

Kierownik Poloneza to jakiś jego krewny ?

http://tablica-rejestracyjna.pl/ZS945AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być adwokatem diabła, ale żółte zapaliło się 5 sekund przed przejechaniem skrzyżowania, czerwone minął 2 s po zmianie. Nikomu, nigdy się nie zdarzyło wjechać na czerwonym? Bo np. widział że się sygnalizacja zmienia ale myślał, że zdąży jak doda gazu?

 

Facet źle zrobił, ale podejrzewam, że bardziej niż samo zdarzenie pogrzebało go w oczach operatora kamerki jakim samochodem jechał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, camel00 napisał:

Nie chcę być adwokatem diabła, ale żółte zapaliło się 5 sekund przed przejechaniem skrzyżowania, czerwone minął 2 s po zmianie. Nikomu, nigdy się nie zdarzyło wjechać na czerwonym? Bo np. widział że się sygnalizacja zmienia ale myślał, że zdąży jak doda gazu?

Ale wiesz, że w myśl PoRD, sygnał żółty oznacza "Prrrr", a nie "Wio!"? Wjazd już na żółtym jest dozwolony tylko w szczególnym przypadku - gdyby hamowanie stwarzało zagrożenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, camel00 napisał:

 

Facet źle zrobił, ale podejrzewam, że bardziej niż samo zdarzenie pogrzebało go w oczach operatora kamerki jakim samochodem jechał. 

Debil i tyle.

Przed skrzyżowaniem należy zdjąć nogę z gazu i być przygotowanym na zmianę świateł.

Wystarczy popatrzeć jak ludzie są ostrożni na skrzyżowaniach z kamerami ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, camel00 napisał:

Nie chcę być adwokatem diabła, ale żółte zapaliło się 5 sekund przed przejechaniem skrzyżowania, czerwone minął 2 s po zmianie. Nikomu, nigdy się nie zdarzyło wjechać na czerwonym? Bo np. widział że się sygnalizacja zmienia ale myślał, że zdąży jak doda gazu?

 

Facet źle zrobił, ale podejrzewam, że bardziej niż samo zdarzenie pogrzebało go w oczach operatora kamerki jakim samochodem jechał. 

żółte oznacza zakaz wjazdu na skrzyzowanie  ztcp ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hyperreal napisał:

 

Skoro zabrania, to po co jest? Można by zostawić 2 - zielone i czerwone.

zna kolega sekwencje światel na sygnalizatorze? 

 

to kolega powinien wiedzieć po co jest żółte  :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hyperreal napisał:

 

Skoro żółte według kolegi zabrania wjazdu za sygnalizator, to nie wiem po co. Wystarczy czerwone.

§ 95.  s-1.png

1. Sygnały świetlne nadawane przez sygnalizator S-1 oznaczają:

  1. sygnał zielony   - zezwolenie na wjazd za sygnalizator,
  2. sygnał żółty - zakaz wjazdu za sygnalizator, chyba że w chwili zapalenia tego sygnału pojazd znajduje się tak blisko sygnalizatora, że nie może być zatrzymany przed nim bez gwałtownego hamowania; sygnał ten oznacza jednocześnie, że za chwilę zapali się sygnał czerwony,
  3. sygnał czerwony - zakaz wjazdu za sygnalizator,
  4. sygnały czerwony i żółty, nadawane jednocześnie - zakaz wjazdu za sygnalizator; sygnały te oznaczają także, że za chwilę zapali się sygnał zielony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodziło - wszyscy powtarzają jak mantrę: "żółte zabrania wjazdu za sygnalizator" a to nieprawda. Zabrania z pewnymi wyjątkami. Oczywiście  nie dotyczy to tytułowego debila - on przejechał na czerwonym. Ale jak jesteś 10 m przed sygnalizatorem i masz na ogonie TIRa, to bez wyrzutów sumienia możesz przejechać na żółtym. Inna rzecz, że masa kierowców niebezpiecznie rozciąga ten wyjątek i tworzy z niego regułę, wciskając pedał gazu po zapaleniu się żółtego, byle tylko zdążyć przejechać. To powinno być bezwzględnie tępione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kenickie napisał:

Ale wiesz, że w myśl PoRD, sygnał żółty oznacza "Prrrr", a nie "Wio!"? Wjazd już na żółtym jest dozwolony tylko w szczególnym przypadku - gdyby hamowanie stwarzało zagrożenie.

Ale, no, jak to, no przecież stwarzało. Jeszcze by chłopina w jaki poślizg wpadł i na chodnik by go rzuciło. A tak, bezpiecznie i szybko przeleciał nie stwarzając zagrożenia. Z daleka widać, że rozsądny kierujący potrafiący w chwili próby podjąć prawidłową decyzję :phi:

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, torelek napisał:

Obawiam się, że za 5 stów mandatu dla kierowcy porsche sobie większego kłopotu narobię...

 

500zł pewnie nie, ale 10 punktow juz tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Lato8 napisał:

 

500zł pewnie nie, ale 10 punktow juz tak.

Zgadza się, tylko on nie dostanie 10 punktów. W takich sytuacjach, wzywają właściciela do złożenia wyjaśnień, kto prowadził wtedy samochód. Jak odmówi wskazania, to zdaje się dają 500 złotych bez punktów. Jak myślisz, zaboli właściciela porsche 5 stówek? Mnie by nie zabolało, a mam o rząd wielkości tańsze auto.

 

Niech ktoś podpowie jakim programem do edycji video (darmowym rzecz jasna, lub z trialem) można obciąć nagranie, tak żeby zawierało tylko interesujący fragment. Całość ma 150Mb i wysłać się tego nie da. Osobiście na policję nie pojadę, bo już mam od wtorku wszystko poustawiane zawodowo na kolejne 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, camel00 napisał:

Nie chcę być adwokatem diabła, ale żółte zapaliło się 5 sekund przed przejechaniem skrzyżowania, czerwone minął 2 s po zmianie. Nikomu, nigdy się nie zdarzyło wjechać na czerwonym? Bo np. widział że się sygnalizacja zmienia ale myślał, że zdąży jak doda gazu?

 

Facet źle zrobił, ale podejrzewam, że bardziej niż samo zdarzenie pogrzebało go w oczach operatora kamerki jakim samochodem jechał. 

Operator kamerki ma 300+ konne BMW i nie musi zazdrościć właścicielowi Panamery, bo mógłby sobie takie w leasing wziąć albo kupić kilkuletnie z palcem w nosie.

Pogrzebało go konkretnie to, że przejechał świadomie długo po zapaleniu się czerwonego z naprawdę ogromną prędkością. Gdy wjeżdżałem na prawy pas spojrzałem w lusterko i auta, w tym Porsche były w okolicy poprzednich świateł, czyli jakieś 200 dalej (dobrze, że nie wjechałem na środkowy, bo mogłem - miejsce było). Wniosek taki, że kierowca Porsche z premedytacją przejechał na czerwonym rozpędzajac się z gazem w podłogę. Sam aniołem nie jestem ale takiego zachowania nie wyobrażam sobie. Zdarzyło mi się kilka razy przejechać na późnym żółtym (tzn. mogło się zapalić czerwone gdy jeszcze byłem na skrzyżowaniu) i za każdym razem było to wynikiem zagapienia lub złej oceny sytuacji i było mi naprawdę wstyd co ludzie pomyślą. Tutaj widać, że facet zrobił to z rozmysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, rallyrychu napisał:

Śmiech na sali z tą całą akcją. Wysłałem kiedyś nagranie jak samochód prawie rozjeżdża babkę na środku pasów. Wezwano mnie na komisariat, a tam policjant który zajmował się sprawą najpierw zapytał po co to im wysłałem, a potem dał do zrozumienia, że przez takich jak ja tylko mają więcej do roboty, a to im nie potrzebne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem obcięty film (ze względu na ograniczenie wielkości pliku) na link podany przez @rallyrychu 

Mam nadzięję, że go wezwą na Waliców akurat jak będzie miał podpisywać kontrakt za miliony i go nie podpisze :hehe:

Dopiero zauważyłem pytanie o kamerkę - Viofo A119.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wyslalem filmik. Dostalem odpowiedz, ze wezwany wlasciciel auta nie pamieta komu powierzyl auto, chociaz opisalem kierowce. Sprawa umorzona. Brak sprawcy. Brak mandatu. Teraz mam to w glebokim powazaniu i nic nie wysylam policji. Kamerke mam tylko dla wlasnego bezpieczenstwa w razie dzwona i sporu co do winy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@torelek oczywiście potępiam gościa z panamery ale on może się tłumaczyć, że nie zdążyłby wyhamować... a powiedz co zrobić z talentem co z premedytacją przejeżdża na czerwonym a ma czas i małą prędkość by się zatrzymać ? Ostatnio widuję takie przypadki bardzo często... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, krowka napisał:

Co niektórzy im więcej mają, tym bardziej dziadują.

To prawda. Może po prostu obkupili się w co trzeba i liczą swoje pieniądze ? Ostatnio w Biedronce widziałem przyjechała para kupiła jakieś praliny alkohol w drewnianym opakowaniu i jeszcze parę [kurza twarz] . Kasjerka liczy wyszło 150zl. Ci zdziwieni a kasjerka no alkohol 60zl praliny 30zl (bez grosza wiadomo) i kupili bo już myślałem że zrezygnują :hehe: Obi nie wiem myśleli że jak biorą w ciemno to będzie taniej w Biedronce ? 8-)

 

A ci biedniejsi na średniej krajowej co wypłata muszą się poczuć jak biznesmeni. Więc rozrzutność na wysokim poziomie 

 

Oczywiście nie ma reguły ale w większości przypadków druga grupa nie ma z czego odkładać więc żyje od wypłaty do wypłaty a jak mają sobie ujmować z gęby w zamian za odłożenie powiedzmy nawet tych 100-200zl to wolą żyć chwilą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tommy__ napisał:

@torelek oczywiście potępiam gościa z panamery ale on może się tłumaczyć, że nie zdążyłby wyhamować...

Z 60km/h nie zdążyłby wyhamować Panamerą? No chyba, że jechał więcej - ale to już na swoją odpowiedzialność. Wtedy nie może się tłumaczyć, że jechał za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2018 o 23:07, kaczorek79 napisał:

Nie ważne, czy 500 go zaboli, czy nie, ważne, że nie poczuje się bezkarny.

Jak mawiają - nie tyle ważna jest wysokość kary, co jej nieuchronność. Jak każdy nagrywający będzie go zgłaszał codziennie, to te 10 tys. miesięcznie i on poczuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2018 o 21:21, torelek napisał:

Sytuacja z dzisiaj. Dojeżdżam do skrzyżowania. Jestem z 50 metrów od świateł, gdy zapala się czerwone. Po chwili mija mnie z naprawdę ogromną przędkością Panamera. Przelatuje jak przecinak przez skrzyżowanie, oczywiście na czerwonym.

Pierwsze zdjęcie pokazuje, moment, gdy zapaliło się czerwone. Na drugim mnie wyprzedza, na trzecvim widać jak przejechał.

Waham się czy go zgłąszać... Dostanie 5 stówek za niewskazanie (bo zapewne odmówi wskazania kierującego), co dla właściciela Panamery nic nie znaczy.

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Znaczy czy nie znaczy, bedzie musial stracic troche czasu na wyjasnienie na komisariacie takie zachowanie.

To nieraz wiecej warte niz 500zl.

Nicnierobienie nic nie zmieni i takie debile ze sloma beda nadal zagrazac bezpieczenstwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2018 o 21:46, Polarny napisał:

Jak mawiają - nie tyle ważna jest wysokość kary, co jej nieuchronność. Jak każdy nagrywający będzie go zgłaszał codziennie, to te 10 tys. miesięcznie i on poczuje.

Kara winna byc nieuchronna i dotkliwa wowczas mozna uznac , ze jest skuteczna.

Za niewskazanie sprawczy mandat z urzedu winien byc x20:) Wazne by wlasciciel auta mial wybor, zgralam i 500, niezglaszam i 10000zl. Przyda sie na 500+

Wazne by miec wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.