Skocz do zawartości

Skuter chińczyk 4T nie wchodzi na obroty?


grzes25

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę nigdzie znaleźć na forach odp. na mój problem ze skuterem.Silnik 4t ładnie odpala, ale nie może wejść na wysokie obroty zwłaszcza pod obciążeniem, jedzie max 30km/h. Co może być przyczyną gaźnik wyczyszczony, filtry również. Stare paliwo (2 lata w baku) może dawać takie objawy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na starym filtrze powietrza jeśli  ogóle taki był. Sprawdź świece i fajkę czy dobrze siedzi może fajka jest luźna ? 

 

Jak to wygląda, że ma problem osiągnąć więcej jak 30km/h ? Co wtedy się dzieje ? Może nagraj filmik może coś więcej się dowiemy. 

 

Czy wtedy silnik nagle traci moc po czym ja odzyskuje czy tak jakby się dławi raz pracuje raz nie ? Czy może pracuje normalnie ale mimo to pojazd ledwo się rozpędza ?

 

Sprawdź hamulce czy odpuszczają miałem już tak , że przedni trzymał lekko i osiągnięcie więcej jak 40km/h było cudem na szczęście zdiagnozowałem problem. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrz wyprany i lekko nasączony olejem - Z filtrem -gąbka-  czy bez żadnej różnicy.

Na moje oko do 20 km/h fajnie się zbiera, a potem jakby go odcina i muli, trzyma te 30 i nic więcej. Wydaje mi się , że bez obciążenia na podnóżku dużo wyżej się kręci silnik.

Rozpędza się jak pisałem wyżej wg. mnie ok, tylko jest jakby blokada.

Hamulce nie blokują, sprawdzałem.

Dodatkowo, wymieniłem paliwo na świeże, założyłem nowy, czysty zbiornik, sprawdziłem na dwóch modułach i cewkach, świeca była nowa NGK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.