Skocz do zawartości

Dobór oleju do Forda...


krzys139

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tutaj większy ruch niż na kąciku forda i dużo specjalistów, 

Muszę wymienić olej w aucie. Auto to focus 1.6EB z 2012 roku a moje pytanie dotyczy tego jaki olej wybrać. Chyba zdecyduję się na Millersa katalog wypluwa to co na obrazku, który z nich wybrać:)

 

oleje.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, krzys139 napisał:

Witam tutaj większy ruch niż na kąciku forda i dużo specjalistów, 

Muszę wymienić olej w aucie. Auto to focus 1.6EB z 2012 roku a moje pytanie dotyczy tego jaki olej wybrać. Chyba zdecyduję się na Millersa katalog wypluwa to co na obrazku, który z nich wybrać:)

 

oleje.jpg

wybrać taki jaki zaleca producent :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale te wszystkie oleje są zalecane przez producenta i spełniają jego normy. Chodzi mi raczej, który z rekomendowanych olejów ze strony Millersa wybrać. 
To wybierz najtanszy. Uwierz mi, Twoj silnik to zadna kosmiczna technologia, zalanie go olejem Orlenu Platinium juz bedzie wystarczajace a co dopiero dywagacje nad czterema wariantami Millersa.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcinur napisał:

Dlaczego akurat castrol? Z tego co słyszałem jest przy tej marce duże ryzyko trafienia na podróbkę.

Może dlatego, że to był pierwszy olej do tego wynalazku 1.0EB? Dodatkowo na silniku jest kilka napisów Castrol ;)

 

Jak ktoś się boi to niech kupuje w IC, choć zaraz ktos pewnie przyleci i napisze, że tam też podróby sprzedają :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcinur napisał:

Dlaczego akurat castrol? Z tego co słyszałem jest przy tej marce duże ryzyko trafienia na podróbkę.

Ford wspolpracuje i zaleca Castrol po co zmieniac? Dodatkowo jest w miare tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujekcybul napisał:

Ford wspolpracuje i zaleca Castrol po co zmieniac? Dodatkowo jest w miare tani.

Żeby kolejny właściciel cieszył się mniej zużytym silnikiem 🤣😂😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2018 o 19:36, krzys139 napisał:

Witam tutaj większy ruch niż na kąciku forda i dużo specjalistów, 

Muszę wymienić olej w aucie. Auto to focus 1.6EB z 2012 roku a moje pytanie dotyczy tego jaki olej wybrać. Chyba zdecyduję się na Millersa katalog wypluwa to co na obrazku, który z nich wybrać:)

 

oleje.jpg

Chłopie nie kombinuj. Zobacz w instrukcji jakie są parametry zalecanego oleju do Twojego auta i kup taki olej. Jeśli chcesz mieć lepsze samopoczucie i przekonanie, że masz super olej w siniku - to kup droższy (np. pełny syntetyk) z bardziej "renomowanej" firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bartekm napisał:

Może dlatego, że to był pierwszy olej do tego wynalazku 1.0EB? Dodatkowo na silniku jest kilka napisów Castrol ;)

 

 

:hehe:  W jednej Fabii II pod maską jest napis Shell, w drugiej napis Castrol, w Cordobie II jest napis Repsol, w innej Shell. Każde z wymienionych aut miało ten sam silnik 1.4 16V od VAGa. 

Za ten napis każdy producent oleju zapłacił setki tys.$. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaczorek79 napisał:

:hehe:  W jednej Fabii II pod maską jest napis Shell, w drugiej napis Castrol, w Cordobie II jest napis Repsol, w innej Shell. Każde z wymienionych aut miało ten sam silnik 1.4 16V od VAGa. 

Za ten napis każdy producent oleju zapłacił setki tys.$. 

Płacili to muszą być dobre. Taki Millers przydziadował, to wiadomo na czym jeszcze oszczędzał :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford do ecoboostów (1.0, 1.5 i 2.0) zaleca:

 

5W-20 / specyfikacja WSS-M2C948-B

 

Przeczytaj w instrukcji, kup olej który spełni te wymagania .. po co kombinować?

Do twojego silnika Ford mógł jeszcze zalecać olej 5W30 / WSS-M2C913-C, ale podobno 5W-20 / 948-B jest najnowszą normą, która "zastępuje" wszystkie poprzednie w ecoboostach. Znajdź producenta który ma odpowiedni olej - np. Motul taki ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Azbest napisał:

Do twojego silnika Ford mógł jeszcze zalecać olej 5W30 / WSS-M2C913-C, ale podobno 5W-20 / 948-B jest najnowszą normą, która "zastępuje" wszystkie poprzednie w ecoboostach. Znajdź producenta który ma odpowiedni olej - np. Motul taki ma.

 

913D jest normą ostrzejszą niż 913C (zdecydowanie większe wymagania co do właściwości myjących oleju). 948B jest bardzo do 913C podobna (mimo ciut mniejszych wymagań co do HSHT - olej jest bardziej energooszczędny), lecz pozwala stosować ten olej także w dieslach - więc jeden olej do wszystkich silników. Upraszcza to logistykę - co nie znaczy, że sam olej jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, paulluck napisał:

Ja właśnie zalałem 1.0 EB - CASTROL MAGNATEC PROFESSIONAL E 5W20 FORD 948B 5L - nawet na nim logo Forda jest :-)

 

Ja mam problem z Castrolem, z jednej strony jeździłem na nim ze 180kkm i nic się nie działo, tylko że to była Astra F 1.6 8V. Z drugiej dużo podróbek i łatwo o wtopę.

Wybiorę albo ten: http://www.millersoils.co.uk/products/xf-longlife-eb-5w20/607

Albo ten: https://www.motul.com/pl/pl/products/specific-948b-5w20

Choć na razie skłaniam się ku Motulowi. Dlatego że Millers nie podaje jasno, że ma dopuszczenie Forda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, paulluck napisał:

Ja go kupiłem na Allegro w zestawie:

http://allegro.pl/oe-ford-zestaw-filtrow-fiesta-vi-1-0-ecoboost-i6818754059.html

Wszystko wygląda na OE Ford więc raczej olej też będzie OK. 

Firma spora więc mało prawdopodobne żeby podróby sprzedawali.

 

Świece też kupiłeś? Co ile się wymienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2018 o 21:56, bartekm napisał:

Świece też kupiłeś? Co ile się wymienia?

Ja kupiłem auto z 2015, niby ma 40tys km przejechane, ale wiadomo jak to w używkach więc wymieniłem. Moim zdaniem po wymianie jakoś lepiej jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.