Skocz do zawartości

Spalanie z trasy 4 tys km


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Ryb napisał:

 

To zależy co jest na końcu tych tras. Jeździłem w trasy dużym sedanem i było super. Niestety tylko tak długo, jak długo jechałem po autostradzie. Bo potem na miejscu jednak okazywało się, że ten duży sedan to poza autostradą ma same wady.

 

Dokładnie tak jest, ja Uazem jak pojadę nad Bajkał za rok to 90% będę się kulał po asfalcie pewnie, tylko co z tego jak na tę 10% jest mi potrzebny ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Marcin79 napisał:

 

Duża cześć jazdy była przez Niemcy a tam  sporo km  bez limitu  i wtedy 150-160 ( jakoś w nocy muszę dawać w palnik aby nie usnąć )

2 lata temu jak jechałem do Cro z dziećmi to box na dachu , 3 rowery na haku i spalanie wyszło 7,5 litra ale wtedy jechałem w przedziale 120 max 130

 

U mnie paradoksalnie latem wychodzi tyle samo co zimą. Zimówki mają mniejsze opory, za to na dachu siedzi box. Latem z kolei większy opór z opon i włączona klima.

 

44 minuty temu, Marcin79 napisał:

Suvy są b. fajne. Dużo załadujesz  , jedzie się wygodnie i przy spalaniu nie ma jakiegoś kosmosu . 

 

Jeśli SUV ma diesla. Jechałem na wakacje z kolegą co ma pod maską benzynę i tankowaliśmy na tych samych stacjach. Ja 50l, on 80.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartłomiej napisał:

Citroen C8. Silnik 2.0l HDi 163KM.

6 osób. Załadowany mocno. Plus do tego box na dachu. Trasa 2.100km, autostrady w Niemczech, Austrii, Słowacji. Plus oczywiście Polska.

Średnie spalanie: 6.7 l/100km.

prędkości autostradowe: 100 - 150 km/h w zależności od ruchu oraz kierowcy (żonka ma cięższą nogę).

Citroen C8. Silnik 2.0l HDi 136KM

4 osoby, załadowany tak sobie. Bez boxa. Trasa 2600km, autostrady w Czechach, Austrii, Słowenii. Plus oczywiście Polska.

Średnie spalanie: ~9l/100km.

prędkości autostradowe: 100 - 160 km/h

Nie mam pojęcia, jak wykręcasz taki wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, samo tak wychodzi. W dodatku ja mam jeszcze automat. To najfajniejszy kompan dla tempomatu, szczególnie w trasie.

W Niemczech leciałem circa 140-150, w Austrii natomiast często około 100, bo były patrole policji oraz fotoradary. W PL od Zgorzelca do Wawy jej non-stop dwupasmówka, więc można lecieć spokojne 130-140, w zależności od ruchu i warunków. Najgorzej było na Słowacji, kręte drogi.

 

Dla porównania - dwa weekendy temu zrobiłem trasę Gdynia - Wawa, jechałem S7. Na tempomacie 120-130km/h. Jechałem w zasadzie na pusto, bez 5 siedzeń, ale z lekką scenografią wykonaną w wiekszości z kartonu. Spalanie wyszło 5.5l/100km. Ciągle mowa o Citro C8. ;-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, samo tak wychodzi. W dodatku ja mam jeszcze automat. To najfajniejszy kompan dla tempomatu, szczególnie w trasie.
W Niemczech leciałem circa 140-150, w Austrii natomiast często około 100, bo były patrole policji oraz fotoradary. W PL od Zgorzelca do Wawy jej non-stop dwupasmówka, więc można lecieć spokojne 130-140, w zależności od ruchu i warunków. Najgorzej było na Słowacji, kręte drogi.
 
Dla porównania - dwa weekendy temu zrobiłem trasę Gdynia - Wawa, jechałem S7. Na tempomacie 120-130km/h. Jechałem w zasadzie na pusto, bez 5 siedzeń, ale z lekką scenografią wykonaną w wiekszości z kartonu. Spalanie wyszło 5.5l/100km. Ciągle mowa o Citro C8. ;-)
To spalanie to z dystrybutora czy kompa?
Bo 5,5 to ja mialem na trasie do Gdanska w C4 1,6 hdi i to bez szalenstw ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, s_krzychu napisał:

Citroen C8. Silnik 2.0l HDi 136KM

4 osoby, załadowany tak sobie. Bez boxa. Trasa 2600km, autostrady w Czechach, Austrii, Słowenii. Plus oczywiście Polska.

Średnie spalanie: ~9l/100km.

prędkości autostradowe: 100 - 160 km/h

Nie mam pojęcia, jak wykręcasz taki wynik :)

może coś popsute?

W mojej byłej 807 2.0 hdi 120KM dłubnięta na okolice 160KM  spalanie z dwóch wyjazdów do CRO 7-7.5l/100km na pokładzie 4 osoby plus bagaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał:

 

U mnie paradoksalnie latem wychodzi tyle samo co zimą. Zimówki mają mniejsze opory, za to na dachu siedzi box. Latem z kolei większy opór z opon i włączona klima.

 

 

Jeśli SUV ma diesla. Jechałem na wakacje z kolegą co ma pod maską benzynę i tankowaliśmy na tych samych stacjach. Ja 50l, on 80.

;]

Z tymi oporami to nie odwrotnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pyrekcb napisał:

 

Ekhm, albo 7 osób, albo górę bagażu. :phi:

 

E tam, oprócz siedmiu osób na pokładzie to on jeszcze przyjmie na dach wielki box i poholuje dwutonową przyczepę.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2018 o 08:18, zinger napisał:

 Przy 140 mozna szeptem rozmawiac.

ja w cromie przy 170 szeptem mowie do zony:))

Za suven przemawia do mnie wygoda wsiadania, lepsza widocznosc do przodu no i w razie W bezpieczniej.

ATECA batrdzo ladna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2018 o 18:06, Maciej__ napisał:

To spalanie to z dystrybutora czy kompa?
Bo 5,5 to ja mialem na trasie do Gdanska w C4 1,6 hdi i to bez szalenstw ;)

Z kompa.

Kiedyś zrobiłem "sprawdzam" komputerowi paliwowemu i okazało się, że różnica to 0.2 litra na 100km. Przestałem się przejmować po tym jak przeczytałem o przekłamaniach dystrybutorów paliwa.

 

Najbardziej dziwi mnie to, że przed wymiana silnika miałem spalanie o ok 1.2 l wyższe, niż po wymianie. Mowa o jeździe mieszanej, z przewagą miasta (wawa). Teoretycznie zmieniłem silnik na taki sam (ten samo kod jednostki), tylko że młodszy o 5 lat. Osprzęt został ten sam, włączając w to wtryskiwacze oraz turbo. I co, jest oszczędniej !

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 7.04.2018 o 21:20, Bartłomiej napisał:

Z kompa.

Kiedyś zrobiłem "sprawdzam" komputerowi paliwowemu i okazało się, że różnica to 0.2 litra na 100km. Przestałem się przejmować po tym jak przeczytałem o przekłamaniach dystrybutorów paliwa.

 

Mylisz się, to nie wina dystrybutorów, im więcej razy odpalasz auto tym większe będzie zużycie pokazywał komputer, na przykład, odpalasz raz i jeździsz 100 kilometrów, przekłamań brak, kiedy przejeżdżasz 100 km gasząc i odpalając auto kilka razy, przekłamania będą spore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tommy__ napisał:

Mylisz się, to nie wina dystrybutorów, im więcej razy odpalasz auto tym większe będzie zużycie pokazywał komputer, na przykład, odpalasz raz i jeździsz 100 kilometrów, przekłamań brak, kiedy przejeżdżasz 100 km gasząc i odpalając auto kilka razy, przekłamania będą spore...

To Cie na na wykopki wzielo :hehe:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tommy__ napisał:

Mylisz się, to nie wina dystrybutorów, im więcej razy odpalasz auto tym większe będzie zużycie pokazywał komputer, na przykład, odpalasz raz i jeździsz 100 kilometrów, przekłamań brak, kiedy przejeżdżasz 100 km gasząc i odpalając auto kilka razy, przekłamania będą spore...

Oczywiscie to sa bzdury.Tak pokazuje  tylko biezace zuzycie bo zuzycie sumaryczne bedzie zawsze niezalezne od stylu jazdy.

U mnie po korekcji spalania czy jezdze caly miesiac 4 km po miescie czy trase 300km zuzycie rozni sie wzgledem dystrybutora ok.0,1 l/100km.

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wlad napisał:

Oczywiscie to sa bzdury.Tak pokazuje  tylko biezace zuzycie bo zuzycie sumaryczne bedzie zawsze niezalezne od stylu jazdy.

U mnie po korekcji spalania czy jezdze caly miesiac 4 km po miescie czy trase 300km zuzycie rozni sie wzgledem dystrybutora ok.0,1 l/100km.

 

Oczywiście tankujesz na tej samej stacji i przy tym samym dystrybutorze, używasz tego samego pistoletu i pod idealnie takim samym kątem wkładasz go do wlewu...:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tommy__ napisał:

 

Oczywiście tankujesz na tej samej stacji i przy tym samym dystrybutorze, używasz tego samego pistoletu i pod idealnie takim samym kątem wkładasz go do wlewu...:ok:

Oczywiscie ze nie -dlatego jest ta odchylka +/- 0,1 l/100km.To w skali jednego zbiornika zakres okolo 1,2 l paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2018 o 09:34, Marcin79 napisał:

Btw koszt litra on mozna podciagnac pod 5.80.

 

Jak wykop to wykop, teraz koszt litra można podciągnąć pod 8,50. ;] Wystarczy pozamieniać miejscami cyfry ,a i tak będzie mało jak na EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.