Skocz do zawartości

Nabijał ktoś już klime w tym sezonie?


cesarz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...
Dnia 10.04.2018 o 14:19, cesarz napisał:

Podobno ceny strasznie poszły w góre bo czynnik r134a zdrożał 5 krotnie?

tak zupełnie serio nigdy klimy nie nabijałem / uzupełniałem. Fakt, że nie używam jakoś często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj nabijałem klime, 100zł podłączenie i ozonowanie + 30zł za każde 100g. czynnika R134,aleee przez telefon próbują walić w wacka i mówią 150zł podłączenie +35zł za każde 100g.a, na ich stronie internetowej jest ta tańsza opcja, do nowszych aut na nowszym gazie 350zł podłączenie +100zł za każde rozpoczęte 100g.8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2018 o 11:11, wald0 napisał:

 

W moim "skromnym" doświadczeniu - więc proszę nie bić że bredzę, bo składam świadectwo tylko w oparciu o swoje doświadczenia - w autach amerykańskich i francuskich czynnika ubywa bardzo mało do tego stopnia że klima chłodzi długimi latami nawet jak ktoś całkowicie omija serwis.

 

Ja się zgodzę. Citroen C4 od nowosci w rodzinie ( 2007 ). Klima dobijana raz. Peugeot 307 - 10 lat jezdzilem nigdy nie dobijana i chłodziła dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zolu napisał:

 

Ja się zgodzę. Citroen C4 od nowosci w rodzinie ( 2007 ). Klima dobijana raz. Peugeot 307 - 10 lat jezdzilem nigdy nie dobijana i chłodziła dobrze.

 

To az dziwne, bo w tych autach chlodnica klimy dosc czesto ulaga uszkodzeniom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blue_ napisał:

Kolejna bajeczka

U mnie sie sprawdzala. Dwa auta tej samej marki wiekowo roznica 2 lata oba mlode. Jedno robilo ponad 15kkm rocznie z zawsze wlaczona klima, drugie robilo 1-2kkm rocznie z zazwyczaj wlaczona klima. Pierwszy mial ubytki po 2-3latach na poziomie 15%, drugi powyzej 50%... i to nie jest odosobniony przypadek bo na wielu forach doczytalem podobne spostrzezenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, blue_ napisał:

Kolejna bajeczka

 

Zwykle staram się być sceptyczny co do bajeczek, ale tutaj też się nie zgodzę do końca, zdarzało się takie podejrzane większe ubytki w 'odstawionych' samochodach notować. Prawdopodobnie dlatego że jeżeli klima pracuje to olej cyrkuluje w układzie, a on jakby nie było uszczelniaczem też jest.

 

10 godzin temu, komor napisał:

50 zł,

 

nabite 0g i 16g oleju ;]

Teraz chłodzi jak ta lala :oki:

 

 

To powyżej wydaje się znacznie lepsze!  Nic nie zrobili  - klima chłodzi 😄  Efekt placebo ? Bo z wypowiedzi rozumiem, że wcześniej nie działała, albo działa gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PAWELwaw84 napisał:

Wlasnie jak sie nie uzywa czesto to szybciej uklad sie rozszczelnia.

w jednym jak i drugim aucie używam tylko jak są upały. W zeszłym roku używałem, w tym również - w ostatnie dni codziennie. Fakt, że w beemce nieco lepiej chłodzi niż w Aveo ale działa. No dobra - czyli profilaktycznie jechać na przegląd klimy? Filtry i czyszczenie nawiewów raz do roku robię sam. Wydawało mi się, że jeżeli układ jest szczelny nie ma potrzeby uzupełniania czynnika ale oczywiście mogę być w błędzie. Nigdy mnie ten temat nie interesował zbytnio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacob24 napisał:

w jednym jak i drugim aucie używam tylko jak są upały. W zeszłym roku używałem, w tym również - w ostatnie dni codziennie. Fakt, że w beemce nieco lepiej chłodzi niż w Aveo ale działa. No dobra - czyli profilaktycznie jechać na przegląd klimy? Filtry i czyszczenie nawiewów raz do roku robię sam. Wydawało mi się, że jeżeli układ jest szczelny nie ma potrzeby uzupełniania czynnika ale oczywiście mogę być w błędzie. Nigdy mnie ten temat nie interesował zbytnio 

Ja nie ruszałem klimy, póki dobrze chłodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2018 o 11:00, Maciej__ napisał:

To az dziwne, bo w tych autach chlodnica klimy dosc czesto ulaga uszkodzeniom...

 

Znaczy skraplacz masz na myśli? Jeżeli tak, to jak najbardziej potwierdzam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

Tak, skraplacz. U mnie polecial po 7 a pozniej 12 latach.

 

Po 12 to nie wiem, ale te 7 w P307 i C4 to jak najbardziej. W Berlingo II poleciał po 5 - to ten sam układ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2018 o 11:00, Maciej__ napisał:

 

To az dziwne, bo w tych autach chlodnica klimy dosc czesto ulaga uszkodzeniom...

Dokładnie przez umieszczenie wiatraka z przodu przed chłodnicami. Wali piachem w skraplacz i piaskuje dziurę pod śmigłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2018 o 20:26, goofer007 napisał:

To powyżej wydaje się znacznie lepsze!  Nic nie zrobili  - klima chłodzi 😄  Efekt placebo ? Bo z wypowiedzi rozumiem, że wcześniej nie działała, albo działa gorzej.

 

Działała znacznie słabiej, myślałem, że faktycznie czynnika mało, okazało się, że to wina braku oleju :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, komor napisał:

 

Działała znacznie słabiej, myślałem, że faktycznie czynnika mało, okazało się, że to wina braku oleju :oki:

Dziwne, bo nadmiar oleju powoduje że klima chłodzi słabiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.