Skocz do zawartości

płukanka silnika olejem napędowym


jqr

Rekomendowane odpowiedzi

film chrisa kubeczko przypomniał mi o starej metodzie na "płukankę" silnika

 

chwilę się zastanowiłem i stwierdziłem, że to nie jest takie głupie - mam do wymiany olej w "nowym" 20 letnim nabytku rodziny i chcę go tanio wypłukać

zimna ropa lepkość jakąś ma, a nie chcę jej trzymać w silniku dłużej niz 10 minut

co o tym myślicie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orochimaru napisał:

Olej napędowy ma lepkość ok. 10x mniejszą od zimnego oleju 0W16 i porównywalną do takiego oleju gorącego.

Dawaj; jest ryzyko, jest zabawa ;].

porównałem i ON w temp. 20 C ma lepkość 2-4 mm2/s, czy porównywalną z normalnymi olejami xw30, xw40 w temp. 150

 

jedyna wątpliwość, to to, że nie będę w stanie usunąć reszty tego ON który zostanie po takiej płukance i rozrzedzi olej, a odparowywać będzie bardzo wolno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2018 o 21:45, jqr napisał:

 

co o tym myślicie ?

 

 

Ja miałem w zimie płukałem silnik Corsy C ale 50% syntetyk i 50% ropy. I tak sobie chodziło na wolnych obrotach z kilkanaście minut. Corsa wymagała płukania bo olej nie był wymieniany 2 lata i zamarzł w misce na dużych mrozach. Choć to wyglądało jak szlam a nie jak olej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, NaczelnyFilozof napisał:

Corsa wymagała płukania bo olej nie był wymieniany 2 lata i zamarzł w misce na dużych mrozach. Choć to wyglądało jak szlam a nie jak olej...

A jaki był przebieg na tym oleju, bo jakoś trudno uwierzyć by 2 lata zaszkodziły olejowi8]

Chyba, ze tam było więcej moto-doktora niż oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, volf6 napisał:

A jaki był przebieg na tym oleju, bo jakoś trudno uwierzyć by 2 lata zaszkodziły olejowi8]

Chyba, ze tam było więcej moto-doktora niż oleju...

 

Pierwszy raz się spotkałem aby pełen syntetyk zamarzł przy mrozie -20. Olej w dwa lata nie zrobił około 10 000 km. Ale Corsa była używana tylko w ruchu miejskim z bardzo krótkimi przebiegami. Najdłuższe trasy to auto robiło 5km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, NaczelnyFilozof napisał:

 

Pierwszy raz się spotkałem aby pełen syntetyk zamarzł przy mrozie -20. Olej w dwa lata nie zrobił około 10 000 km. Ale Corsa była używana tylko w ruchu miejskim z bardzo krótkimi przebiegami. Najdłuższe trasy to auto robiło 5km. 

 

Diesel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2018 o 09:43, DamU napisał:

Co to takiego???

syntetyczna baza w płukankach w połączeniu z inną chemia (PEA), która ma bardzo duże właściwości czyszczące robi robotę tak jak powinno się czyścić silniki, a nie męczyć silnik ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ozarek napisał:

syntetyczna baza w płukankach w połączeniu z inną chemia (PEA), która ma bardzo duże właściwości czyszczące robi robotę tak jak powinno się czyścić silniki, a nie męczyć silnik ON.

 

a poproszę o przykład takiej płukanki, żebym wiedział czego szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jqr napisał:

a poproszę o przykład takiej płukanki, żebym wiedział czego szukać

z najpopularniejszych to ArchOil i LM, jak poszukasz na MK pod kątem płukanek to dostaniesz konkretne symbole.

Osobiście używałem AR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2018 o 21:45, jqr napisał:

film chrisa kubeczko przypomniał mi o starej metodzie na "płukankę" silnika

 

chwilę się zastanowiłem i stwierdziłem, że to nie jest takie głupie - mam do wymiany olej w "nowym" 20 letnim nabytku rodziny i chcę go tanio wypłukać

zimna ropa lepkość jakąś ma, a nie chcę jej trzymać w silniku dłużej niz 10 minut

co o tym myślicie ?

 

A nie lepiej wlać jakiś nowy tani olej silnikowy, przejechać się trochę, wylać go i wlać ten, który chcemy?

Kiedyś silnik w Favoritce wyciągnąłem, zdjąłem pokrywy i misę i wypłukałem go myjką wysokociśnieniową.

Potem złożyłem, wlałem nowy olej, a samochód jeździł jeszcze i jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tani olej nie będzie miał dobrych właściwości czyszczących TBN, do starego pancernego silnika to i ropa nie zaszkodzi, a do nowoczesnych silników to strach  nawet pomyśleć, mnie na ten przykład po płukance silnika stanął jeden popychacz hydrauliczny:( a żeby go wymienić to trzeba głowice zwalać a jak jedna głowice się ruszy to i drugą trzeba, i tak jeżdżę sobie już z 50tys. km z rechoczącą laską popychacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Waldek40 napisał:

tani olej nie będzie miał dobrych właściwości czyszczących TBN

 

A dlaczego nie? Dobry/drogi olej to taki, który utrzymuje swoje właściwości z upływem czasu i kilometrów. To taki który ma akceptowalną lepkość w szerokim zakresie temperatur. A olej tani zwykle szybko się degraduje - co nie znaczy, że na początku nie ma fajnych parametrów. 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
2 godziny temu, Pawel666 napisał:

znowu odgrzeję kotleta, gadałem z mechanikiem i coś ględził o Ceramizatorze. Ponoć gdzieś w tv o tym mówili. Grzebałem znalazłam jakieś czerwone opakowanie z holo, poczytałem i jestem nadal zielony. Czy wiecie o co chodzi z nim? 😐

 

 

Kurde, mamy już kilka aktywnych tematów o płukankach i o ceramizatorze, czy trzeba tak wszystko odkopywać?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.