Skocz do zawartości

opis kostki podswietlania rejestracji MW


jzabijak

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

posiada ktoś opis kostki do podświetlania rejestracji w MW z otwieraną szybą?

 

gdzieś mam przerwaną ścieżkę i jedna żarówka nie świeci, chcę to polutować na nowych przewodach bezpośrednio z kostki do żarówek,

...ale jak zawsze, musi być myk, bo kostka posiada też podłączenie do mikrostyku otwierania szyby, na dodatek na kostce w stronę żarówek pojawia się jeszcze jeden przewód więcej niż od "strony zasilania" 8]

 

z miernikiem obskoczyłem sobie te styki, ale chcę się upewnić, żebym nie musiał lutować kilka razy,

 

dzięki z góry,

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Cię poratować tylko zdjęciami, robiłem to lekko 5 lat temu więc niewiele pamiętam... ze zdjęć wnioskuję że dwa środkowe w kostce (czerwony i pomarańczowy) to styki od klapy.

DSC09071.JPG

DSC09072.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ooooo dzięki

a ta gumka od mikrostyku potem wchodzi na swoje miejsce, trzyma szczelność?

nie chciałem jej ruszać, ale widzę że od tej strony ładnie widać miejsce podatne na mój problem...

 

k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumka jest trochę upierdliwa, o wypadanie się nie martw bo bardzo ciasno siedzi, musisz ją pod bieżącą wodą idealnie wyczyścić (np. starą szczoteczką do zębów) bo inaczej nie wejdzie, a jak już zaskoczy to siedzi jak nowa i trzyma szczelność, ja u siebie wyciągałem ją z 3 razy jak nie więcej i nadal jest ok. Od góry zdjęcia widać takie podłużne otwory, to są zatrzaski od niej, bo ona jest na takiej jak by usztywnianej ramce zrobiona o ile pamięć mnie nie myli i tylko od jednej strony wychodzi ale już nie pamiętam od której, jak Ci nie wyjdzie od góry to spróbuj od dołu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawione,

u mnie zdecydowanie lepiej wyglądała ta płytka w środku,

wszystkie styki łączyły, a problemem była przegrzana "mini" płytka drukowana, w którą wpina się żarówkę. Płytka jest cała zmurszała i zapewne ścieżki popękały.

IMG_20180413_192349_sm.jpg.efca2f1dd6b682cd1edf5315e9b098e0.jpg

 

dla potonmości szybko opiszę,

od góry:

- różowy, +12V prawe pozycyjne

- biały, +12V lewe pozycyjne

- pomarańczowy, -- dla całego układu

- czerwony, +2,6V sterowanie mikrostykami (chyba)

- brązowy, + 2,6V sterowanie mikrostykami (chyba)

 

IMG_20180413_192321_sm.jpg.3e2f03b80d10fd12021c5a2d7f2d7b37.jpg

miejsce pęknięcia ścieżek. Do samej taśmy, po lewej na tym zdjęciu, nadal dochodzi napięcie, a na samym gnieżdzie już nie ma.

 

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.