Skocz do zawartości

"I30 - przywitać się chciałem"


asche

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia ‎2018‎-‎04‎-‎14 o 15:15, asche napisał:

Jakie powinno być prawidłowe ET i otwór centrujący dla felg 16`` w nowym i30?

Rozstaw 114,3x5 i szerokość 7`` - opony 205/55/R16

 

Center Bore: 67.1 mm
Wheel Fasteners: Lug nuts (czyli szpilki)
Thread Size: M12 x 1.5

205/55R16 91H   6.5Jx16 ET50  5x114.3

 

W kile lepiej wygladaly 7J ladniej wneke wypelnialy w tym pazdzierzu pewnie bedzie tak samo. Zreszta parametry w starym i30 takie same.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, asche napisał:

Dzieki :ok:

Tylko chyba homologacja jest na 6,5`` :(

 

W każdym bądź razie się pochwalę nowym nabytkiem:

 

 

 

Wersja Classic+ i pakiet Business, dzisiaj odebrany :)

Co Ty gadasz :phi: Przeciez jak pojdziesz i kupisz renomowanego producenta to nie bedzie miala takich parametrow. Z prostej przyczyny ladniej jest jak kolo bardziej wypelnia dziure. Nawet jakbys wjechal w pielgrzymke to nikt sie do felg nie doczepi bo jak?

 

image.png.86f86ced5ab891dfa2f3c86d6f61893e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, asche napisał:

1.4MPI/100KM

 

Miałem taki krótko w zastępczym Cee'd i powiem że do miasta wystarczający. Na trasie z obciążeniem i butem w podłodze niestety więcej było hałasu niż dynamiki.

Dlatego szukając auta dla siebie 1.6 MPI to było minimum. Też szału nie ma, ale przy wyższych obrotach jest ciszej i nawet pojawia się trochę mocy. Spalania podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, maro_t napisał:

 

dawaj jakieś opinie o tym aucie. :)

 

Też jestem ciekawy.

 

Może by założyciel wątku zmienił tylko nieco tytuł na bardziej ogólny, żeby w przyszłości był pomocny innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszła prośba do moderacji o zmianę tytułu.

Co do opinii - zrobiłem do tej pory niecałe 500km i auto bardzo mi się podoba. Jest to rocznik 2017, kupiony z wyprzedaży rocznika, wersja "bida" chociaż jedynie co mi brakuje to czujników parkowania, resztę co potrzebuję to ma (tempomat). Spalanie z trasy 290km jak widać na obrazu - 80% trasy to A4, reszta to krajówka i jazda po mieście.

Silnik szału nie robi, przesiadłem się z Focusa Mk2 1.6/100KM i osiągi są porównywalne przy dużo mniejszym apetycie na paliwo. 90% tras robię sam, większość autostrady, więc mi to za mocno nie przeszkadza. Chociaż te parę KM więcej by się przydało. Prowadzenie i zwrotność in plus w stosunku do Forda.

Wykończenie całkiem przyzwoite, chociaż od kolan w dół mocno mi przypomina Stilo - twarde plastiki. Do czego się mógłbym doczepić - ekran multimediów powinien być skierowany trochę w stronę kierowcy i podłokietnik mógłby być dłuższy. Przy moim wzroście (184cm) i nadwadze ;] szybko udało się się ustawić fotel i kierownicę tak, że długa jazda nie męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, asche napisał:

Poszła prośba do moderacji o zmianę tytułu.

Co do opinii - zrobiłem do tej pory niecałe 500km i auto bardzo mi się podoba. Jest to rocznik 2017, kupiony z wyprzedaży rocznika, wersja "bida" chociaż jedynie co mi brakuje to czujników parkowania, resztę co potrzebuję to ma (tempomat). Spalanie z trasy 290km jak widać na obrazu - 80% trasy to A4, reszta to krajówka i jazda po mieście.

Silnik szału nie robi, przesiadłem się z Focusa Mk2 1.6/100KM i osiągi są porównywalne przy dużo mniejszym apetycie na paliwo. 90% tras robię sam, większość autostrady, więc mi to za mocno nie przeszkadza. Chociaż te parę KM więcej by się przydało. Prowadzenie i zwrotność in plus w stosunku do Forda.

Wykończenie całkiem przyzwoite, chociaż od kolan w dół mocno mi przypomina Stilo - twarde plastiki. Do czego się mógłbym doczepić - ekran multimediów powinien być skierowany trochę w stronę kierowcy i podłokietnik mógłby być dłuższy. Przy moim wzroście (184cm) i nadwadze ;] szybko udało się się ustawić fotel i kierownicę tak, że długa jazda nie męczy.

 

mnie się podoba i30 fastback. Niestety wersja, która by mnie interesowała to koszt 80 tys. pln, trochę za dużo. A znowu kupować tańsze i potem przez x lat się wkurzać, że "nie jedzie" albo brakuje tego czy tamtego... ech życie ;]

Oglądałem tego fastbacka. W lusterku wstecznym prawie nic nie widać (taki mały podłużny pasek jedynie ;]) ale mniejsza o to. Ładny jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomrad napisał:

Ile sobie życzyli u Stawowego za czujniki parkowania? Nie dało się tego ugrać w cenie?

Nie byli skorzy do negocjacji, za 2017r. ok. 11 tyś. mniej od ceny katalogowej, mata bagażnika i dywaniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, asche napisał:

Pokręciłem się jeszcze po mieście i z dystrybutora wyszła mi średnia 6.5l/100km. Dla mnie bomba :-)

Wg komputera, czy sam policzyłeś?

6.5 to mój diesel pali 8]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik w połączeniu z 6 biegowym manualem widać jest stworzony do oszczędzania przy niskich obrotach. Pogoń go do Katowic i z powrotem z prędkością 140km/h, to spalanie "trochę" się zmieni ;]

Też mam 5.1l/100km jak jadę spokojnie na 6 biegu do 80ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, asche napisał:

Hankooki jedne z tańszych. Ale z tym ciśnieniem to może być dobry trop jest nabite 2.5 bar ztcp, spuszczę do 2.2 i zobaczę czy się poprawiło :ok:

Ja lubię komfortowe i zawsze trzymam min. jakie zalecają w książce .... mierzone dla zimnych :old:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

Pewnie włączają się automatycznie, a wyłączasz zgodnie z instrukcją :)

 

 

Auto włączone:

 

- manetka na 0 - nie świecą,

- manetka na AUTO - nie świecą,

- manetka na pozycyjne - nie świecą (zgodnie z instrukcją),

- manetka na mijania - nie świecą (zgodnie z instrukcją),

- manetka na długie - nie świecą (zgodnie z instrukcją),

- manetka na inteligentną zmianę świateł - nie świecą.

 

Pomysły mi się już wyczerpały ;] Możliwe, że nie zostały aktywowane w fabryce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, asche napisał:

 

Auto włączone:

 

- manetka na 0 - nie świecą,

- manetka na AUTO - nie świecą,

- manetka na pozycyjne - nie świecą (zgodnie z instrukcją),

- manetka na mijania - nie świecą (zgodnie z instrukcją),

- manetka na długie - nie świecą (zgodnie z instrukcją),

- manetka na inteligentną zmianę świateł - nie świecą.

 

Pomysły mi się już wyczerpały ;] Możliwe, że nie zostały aktywowane w fabryce?

A czy w czasie sprawdzania nie miałeś przypadkiem zaciągniętego hamulca ręcznego ?

 

Przy zaciągniętym hamulcu ręcznym światła dzienne automatycznie się wyłączają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, szandrzej napisał:

A czy w czasie sprawdzania nie miałeś przypadkiem zaciągniętego hamulca ręcznego ?

 

Przy zaciągniętym hamulcu ręcznym światła dzienne automatycznie się wyłączają.

Celna uwaga, zaraz sprawdze :ok:

 

Edit: faktycznie, działają :ok::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, asche napisał:

Głupie pytanie - do TPMS muszą być jakieś specjalne felgi (aluminiowe)?

 

Nie, felgi te same. Wentyl ma czujnik od wewnątrz, ten czujnik nawet nie dolega do powierzchni wewnętrznej a trzyma się w odległości 0,5-1cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.