Skocz do zawartości

Budujemy dom w 12 miesięcy, wypociny dla chętnych


komor

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam Wam adres mojego bloga, który stworzyłem i zaczynam prowadzić do ukończenia budowy.

Budowę rozpoczęliśmy pod koniec sierpnia 2017 lecz nie miałem czasu ani wizji pisania żadnego bloga. Po czasie stwierdziłem jednak, że zawsze coś z tego zostanie ;]

 

Jeśli się komuś będzie chciało to miłego czytania i oglądania :oki: Co chwilę będę nadganiał z wpisami, obecnie jesteśmy w trakcie suchej zabudowy.

PS. Nie śmiać się z szablonu, to zwykły blogger.

 

http://www.domw12miesiecy.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2018 o 11:01, bielaPL napisał:

W 12mc to mediów mogą nie dociągnąć :)

 

Tauron najszybszy, max. kilka miesięcy i stoi ZK.

Woda i kanalizacja nieco dłużej, ale ogarnąłem to w ok. 5  miesięcy, najdłużej czekałem w tym wszystkim na wykonawcę.

 

Gaz ......

 

no cóż, jutro kończą w PSG postępowanie wyłaniające wykonawce, który ma wykonać przyłącze, jak wszystko wypali to od podpisania umowy do zrobienia przyłącza zmieszczę się w 9 miesiącach ;] ale trochę o to zabiegam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, komor napisał:

Gaz ......

no cóż, jutro kończą w PSG postępowanie wyłaniające wykonawce, który ma wykonać przyłącze, jak wszystko wypali to od podpisania umowy do zrobienia przyłącza zmieszczę się w 9 miesiącach ;] ale trochę o to zabiegam :ok:

Czyli masz konieczność rozbudowy sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, komor napisał:

 

Niestety tak, modernizacja znacząco wydłuża czas przyłączenia.

U mnie modernizacja w końcu nie wypaliła, bo ludzie nie zgadzali się na wejście ekip gdzie stały słupy. Musieli zbudować nową linię i postawić nowy transformator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mazi napisał:

1. co to za projekt?

2. jaki budżet planujesz

3. silniku do bloga tragiczny, niestety :/

 

Ad1. Projekt indywidualny

Ad2. Nie ustawiłem sobie górnej kreski, bo musiałbym ją przecież przeskoczyć. Staram się budować rozsądnie, ale jestem daleki od januszowania.

Ad3. Może z czasem coś ogarnę, na co dzień nie mam czasu na przerabianie tego, ale może kiedyś ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, komor napisał:

no cóż, jutro kończą w PSG postępowanie wyłaniające wykonawce, który ma wykonać przyłącze, jak wszystko wypali to od podpisania umowy do zrobienia przyłącza zmieszczę się w 9 miesiącach ;] ale trochę o to zabiegam :ok:

Nie chcę Cie martwić ale u mnie od wyboru wykonawcy czekałem jeszcze 3 lata i to tylko "tyle", bo non stop ich poganiałem.

Z prądem poszło w sumie 3 lata, a na kanalizację nadal czekam(5rok) 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sherif napisał:

Nie chcę Cie martwić ale u mnie od wyboru wykonawcy czekałem jeszcze 3 lata i to tylko "tyle", bo non stop ich poganiałem.

Z prądem poszło w sumie 3 lata, a na kanalizację nadal czekam(5rok) 8-)

nie wiem co wy robicie że czekacie tak długo. Dziś podpisałem kwity rozmawiałem z wykonawcą  za miesiąc/półtora ma stać skrzynka rozdzielcza. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sherif napisał:

Nie chcę Cie martwić ale u mnie od wyboru wykonawcy czekałem jeszcze 3 lata i to tylko "tyle", bo non stop ich poganiałem.

Z prądem poszło w sumie 3 lata, a na kanalizację nadal czekam(5rok) 8-)

 

Ja się nie martwię, kanalizację i wodę miałem 2m od posesji, prąd jeszcze bliżej a gaz niestety 3,5m, problem w tym, że muszą zmodernizować kawałek sieci, taki był wymóg przy kolejnym przyłączeniu, padło na mnie, trzeba czekać i pospieszać.

25 minut temu, szyman napisał:

nie wiem co wy robicie że czekacie tak długo. Dziś podpisałem kwity rozmawiałem z wykonawcą  za miesiąc/półtora ma stać skrzynka rozdzielcza. :ok:

U mnie od podpisania umowy do wykonania złącza minęły jakieś 4 miesiące, opóźniło się przez święta i nowy rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szyman napisał:

nie wiem co wy robicie że czekacie tak długo. Dziś podpisałem kwity rozmawiałem z wykonawcą  za miesiąc/półtora ma stać skrzynka rozdzielcza. :ok:

Taa, mój też tak mówił, mieli na to 18m, więc powiedział że bez problemu, bo to nie pilny temat ;)

 

4 godziny temu, komor napisał:

 

Ja się nie martwię, kanalizację i wodę miałem 2m od posesji, prąd jeszcze bliżej a gaz niestety 3,5m, problem w tym, że muszą zmodernizować kawałek sieci, taki był wymóg przy kolejnym przyłączeniu, padło na mnie, trzeba czekać i pospieszać.

U mnie od podpisania umowy do wykonania złącza minęły jakieś 4 miesiące, opóźniło się przez święta i nowy rok.

U mnie było ok 5m u sąsiada + 25m drogą prywatną na która mieli notarialną zgodę. Niestety te 5m zajęło im tyle czasu :(. Modernizacji nie musieli dokonywać, tylko wstawić jakiś trójnik i dociagnąć do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, komor napisał:

 

Ja się nie martwię, kanalizację i wodę miałem 2m od posesji, prąd jeszcze bliżej a gaz niestety 3,5m, problem w tym, że muszą zmodernizować kawałek sieci, taki był wymóg przy kolejnym przyłączeniu, padło na mnie, trzeba czekać i pospieszać.

U mnie od podpisania umowy do wykonania złącza minęły jakieś 4 miesiące, opóźniło się przez święta i nowy rok.

ja wybrałem ostatnią działkę by nie mieć sąsiadów w koło więc media mam około 80-90m . :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wy robicie że czekacie tak długo. Dziś podpisałem kwity rozmawiałem z wykonawcą  za miesiąc/półtora ma stać skrzynka rozdzielcza. :ok:
U mnie już rok minął. Są słupki od geodety od miesiąca ale ich nie widać jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak: w marcu zeszłego roku wniosek o warunki, w kwietniu podpisałem umowę na przyłącze, na początku sierpnia dzwonił gość umówić się na zaprojektowanie skrzynki, we wrześniu zrobili w listopadzie zapłaciłem.

dzisiaj o 10.40 wszedłem do BOK tauron, o 11.20 wyszedłem z umową na plac budowy, o 12.15 zadzwonił gość żaby się umówić na montaz licznka - montaż w poniedziałek o 8 rano.

 

Dla wyjaśnienia dodam, że linia energetyczna przechodzi po słupach przed działką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, 4thelement napisał:

mogę zadać ci jedno pytanie?

 

nie boisz się że niewysezonowane ściany, tynki i posadzki zemszczą się na twoim pośpiechu?

Nie.

Po przyłączeniu gazu wygrzewamy posadzki, przeschną, jeżeli będzie konieczność to przed malowaniem odpalimy osuszacze.

 

37 minut temu, rwIcIk napisał:

Byle nie oszczędzał na ogrzewaniu :ok:

 

 

Wiatr i suche powietrze robią swoje w pierwszym etapie schnięcia. Pierwszy sezon będzie bolesny dla portfela ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, komor napisał:

Nie.

Po przyłączeniu gazu wygrzewamy posadzki, przeschną, jeżeli będzie konieczność to przed malowaniem odpalimy osuszacze.

 

 

Wiatr i suche powietrze robią swoje w pierwszym etapie schnięcia. Pierwszy sezon będzie bolesny dla portfela ;]

obyś miał wyjątkowy dom 

trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Po lekkiej przerwie wracam do pisania ;]

https://budujemydomm.blogspot.com/2018/09/czas-na-kafle-i-drzwi-wejsciowe.html

 

Równie szybko wpadnie coś innego

 

I dalsza części nadrabiania :)

 

https://budujemydomm.blogspot.com/2018/09/wejscie-do-domu-montaz-pieca-co-i.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci jedną radę z racji siedzenia w branży ubezpieczeniowej. Pamiętaj, że przy tego typu drzwiach wejściowych jakie masz nie możesz mieć zamków, które od środka zamyka się wbudowaną gałką, tylko muszą to być takie zwyczajne zamki z otworem na klucz z obydwóch stron. Bo w przypadku włamania przez rozbicie szyby i otwarcia ich właśnie za pomocą tych gałeczek w zamkach większość ubezpieczycieli wypnie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, spad napisał:

Dam Ci jedną radę z racji siedzenia w branży ubezpieczeniowej. Pamiętaj, że przy tego typu drzwiach wejściowych jakie masz nie możesz mieć zamków, które od środka zamyka się wbudowaną gałką, tylko muszą to być takie zwyczajne zamki z otworem na klucz z obydwóch stron. Bo w przypadku włamania przez rozbicie szyby i otwarcia ich właśnie za pomocą tych gałeczek w zamkach większość ubezpieczycieli wypnie się.

Pamiętam o tym. Ale komfort użytkowania bez gałki jest na tyle niski, że pokombinuje ;)

 

41 minut temu, johny1984 napisał:

@komor 

 

Z tego co piszesz dom bez mostków cieplnych i w miare dobrze ocieplony a kocioł 21kW po co aż tyle?

W projekcie miałem jeszcze większy, ze względu na kubaturę domu. Wg mnie to opimum, mniejszy byłby bardziej obciążony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@komor 

 

Ja mam podobną kubaturę do twojej i kocioł 12kw w największe mrozy działa na 25% mocy, moc max jest używana tylko do podgrzania wody. Twoj napewno nie będzie obiążony a wręcz będzie taktował i przez to dużo gazu zmarnuje.

Wiem że ty już swojego nie zmienisz ale może ktoś kto zaczyna budowę to przeczyta i się zastanowi dwa razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, johny1984 napisał:

@komor 

 

Ja mam podobną kubaturę do twojej i kocioł 12kw w największe mrozy działa na 25% mocy, moc max jest używana tylko do podgrzania wody. Twoj napewno nie będzie obiążony a wręcz będzie taktował i przez to dużo gazu zmarnuje.

Wiem że ty już swojego nie zmienisz ale może ktoś kto zaczyna budowę to przeczyta i się zastanowi dwa razy

Kurczę... dałeś mi do myślenia.

Mi hydraulik zaproponował Buderus Gb072 20KW

do domu https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-zielistkach-g-m511a17f08861c 

styropian 20cm szary, na kaloryferach, bloczki h+h na klej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci jedną radę z racji siedzenia w branży ubezpieczeniowej. Pamiętaj, że przy tego typu drzwiach wejściowych jakie masz nie możesz mieć zamków, które od środka zamyka się wbudowaną gałką, tylko muszą to być takie zwyczajne zamki z otworem na klucz z obydwóch stron. Bo w przypadku włamania przez rozbicie szyby i otwarcia ich właśnie za pomocą tych gałeczek w zamkach większość ubezpieczycieli wypnie się.
W jakim sensie się wypnie? Rozwiniesz temat proszę?

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, luccass napisał:

W jakim sensie się wypnie? Rozwiniesz temat proszę?

tapatalked
 

Załóżmy, że masz zamek jak poniżej na fotce lub podobny, czyli od strony lokalu nie potrzebujesz klucza żeby go otworzyć. Jeżeli złodziej włamie się poprzez wybicie szyby i otworzy drzwi przekręcając od środka taki zamek to klops, licz się z odmową wypłaty odszkodowania. Szyba w drzwiach jest zbyt wąska żeby przez nią przeszedł, więc drzwi ze zwykłym zamkiem pomimo rozbicie stawiłyby opór, ale możliwość otwarcia od środka powoduje, że złodziej może wejść bez zniszczenia zamków.

dzx_600x0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

Kurczę... dałeś mi do myślenia.

Mi hydraulik zaproponował Buderus Gb072 20KW

do domu https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-zielistkach-g-m511a17f08861c 

styropian 20cm szary, na kaloryferach, bloczki h+h na klej

bardzo dobry kocioł choć nie najtańszy

lecz posiada modulację mocy - zapewnie instalator ustawi ci go tak aby było dobrze

 

taki sam kocioł mam zainstalowany u mamy (teraz nie mam pewności czy masz jedno czy dwu funkcyjny, lecz u mamy jest dwufunkcyjny) i zero problemów a w dodatku bardzo niskie zużycie gazu ( miesięcznie wraz z gazem do gotowania wychodziło gdzieś około 230zł w sezonie grzewczym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, spad napisał:

Załóżmy, że masz zamek jak poniżej na fotce lub podobny, czyli od strony lokalu nie potrzebujesz klucza żeby go otworzyć. Jeżeli złodziej włamie się poprzez wybicie szyby i otworzy drzwi przekręcając od środka taki zamek to klops, licz się z odmową wypłaty odszkodowania. Szyba w drzwiach jest zbyt wąska żeby przez nią przeszedł, więc drzwi ze zwykłym zamkiem pomimo rozbicie stawiłyby opór, ale możliwość otwarcia od środka powoduje, że złodziej może wejść bez zniszczenia zamków.

 

Takiej Gerdy jak na zdjęciu (którego nie mogę zacytować ;] ) nie otworzy gałką, jeśli kluczem zamknie na dwa razy ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, johny1984 napisał:

@komor 

 

Ja mam podobną kubaturę do twojej i kocioł 12kw w największe mrozy działa na 25% mocy, moc max jest używana tylko do podgrzania wody. Twoj napewno nie będzie obiążony a wręcz będzie taktował i przez to dużo gazu zmarnuje.

Wiem że ty już swojego nie zmienisz ale może ktoś kto zaczyna budowę to przeczyta i się zastanowi dwa razy

Sprawdziłem, mam dokładnie VC 206/5-5  czyli 20 kW, zmienić nie zmienię, zobaczymy po pierwszej zimie jak będzie ze zużyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej Gerdy jak na zdjęciu (którego nie mogę zacytować ;] ) nie otworzy gałką, jeśli kluczem zamknie na dwa razy ;]
 
Ta ze zdjecia to przyklad, choc faktycznie ten model tak ma jak piszesz.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, spad napisał:

Załóżmy, że masz zamek jak poniżej na fotce lub podobny, czyli od strony lokalu nie potrzebujesz klucza żeby go otworzyć. Jeżeli złodziej włamie się poprzez wybicie szyby i otworzy drzwi przekręcając od środka taki zamek to klops, licz się z odmową wypłaty odszkodowania. Szyba w drzwiach jest zbyt wąska żeby przez nią przeszedł, więc drzwi ze zwykłym zamkiem pomimo rozbicie stawiłyby opór, ale możliwość otwarcia od środka powoduje, że złodziej może wejść bez zniszczenia zamków.

 

A kto by się bawił w otwieranie zamka i drzwi które zazwyczaj mają jakiś stopień antywłamaniowy. Zazwyczaj wchodzą przez drzwi tarasowe, zazwyczaj zwykłe szyby i wystarczy ją rozbić i wrota otwarte, a jak to będzie mało to zazwyczaj większość bram garażowych zamykanych na pilota można bez problemy zasterować od środka żeby się otworzyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DZIDA napisał:

A jak ktoś ma zwykle drzwi pazdzierzowe i złodziej wytnie dziurę i otworzy?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

 

Wtedy masz włamanie i odszkodowanie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, michbaran napisał:

A kto by się bawił w otwieranie zamka i drzwi które zazwyczaj mają jakiś stopień antywłamaniowy. Zazwyczaj wchodzą przez drzwi tarasowe, zazwyczaj zwykłe szyby i wystarczy ją rozbić i wrota otwarte, a jak to będzie mało to zazwyczaj większość bram garażowych zamykanych na pilota można bez problemy zasterować od środka żeby się otworzyły

Nie wnikam jak złodzieje wchodzą do domu, piszę tylko jak interpretują takie przypadki ubezpieczyciele. Rozbijać szyb w oknach złodzieje raczej nie będą bo rozbić taką szybę trudno i robi dużo hałasu a rozbić małą szybkę o rozmiarze 10x20 cm to można po cichu.

 

I jeszcze ciekawostka o której mało kto wie, mianowicie wiele osób drzwi pomiędzy garażem a domem ma takie zwykłe pokojowe, zamykane na jeden zamek, często na taki klucz jak w pokojach. Jakby włam odbył się od strony garażu a następnie okradziono by mieszkanie wchodząc przez takie drzwi to również ubezpieczyciel może  się wypiąć na wypłatę odszkodowania. Dom ma być zamknięty na dwa zamki wielozastawkowe a nie jeden kluczyk na takie zamek jak do drzwi pokojowych. W skrajnym przypadku mając napęd do bramy i takie drzwi wewnątrzlokalowe z gównianym zamkiem może dojść do sytuacji, że dostajesz odszkodowanie za ukradziony rower z garażu bo sforsowano bramę, zerwano napęd elektryczny (uznawany jak skuteczne zamknięcie), ale następnie włamano się do domu, który nie został prawidłowo zabezpieczony. To tak jako niuans ubezpieczeniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, spad napisał:

 

Wtedy masz włamanie i odszkodowanie będzie.

czyli jak ktoś zrobi dziurę w paździerzowych drzwiach i otworzy od środka zamek to włam jest a jak ktoś zrobi dziurę w szybie w niepaździerzowych drzwiach i otworzy od środka zamek to włamu nie ma? :hmm::nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DZIDA napisał:

czyli jak ktoś zrobi dziurę w paździerzowych drzwiach i otworzy od środka zamek to włam jest a jak ktoś zrobi dziurę w szybie w niepaździerzowych drzwiach i otworzy od środka zamek to włamu nie ma? :hmm::nie_wiem:

W telegraficznym skrócie tak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telegraficznym skrócie tak to działa.
Paranoja..
Czyli lepiej mieć drzwi pazdzierzowe które można z kopa otworzyć, ale bez szyby niż drzwi antywłamaniowe z szyba antywlamaniowa

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luccass napisał:

Da się takie kwiaty wyłapać czytając OWU? Które firmy lubują się w takich zagrywkach?

tapatalked
 

ja wiem na pewno że mojej polisie przy 1 zawieraniu umowy (nie wiem jak teraz - muszę obadać) lepiej było nie przyznawać się zę mam drzwi antywłamaniowe i zrezygnować z rabatu 5%. bo jeżeli bym sie przyznał że mam antywłamaniówki to jakby mi się włamali i się okazało że ni były zamknięte na 2 zamki to by mi uwalili odszkodowanie.. ale deklarując brak antywłamaniowych (tylko zwykłe drzwi z 1/2 zamkami) nie było takiego warunku.... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luccass napisał:

Da się takie kwiaty wyłapać czytając OWU? Które firmy lubują się w takich zagrywkach?

tapatalked
 

 

Da się, to nie jest wiedza tajemna, wystarczy dobrze podejść do czytania OWU. Ja zawodowo w tym siedzę, więc wiadomo, że łatwiej mi się czyta takie dokumenty ale amator w ubezpieczeniach też da radę. To co zawsze warto przeczytać w OWU to wymogi dot. zabezpieczeń bo tam jest wiedza tajemna i wyłączenia. A kto lubi takie zagrywki? Pewnie każdy, to o czym pisałem to PZU i Allianz.

Swego czasu Allianz miał śmieszne OWU. Wymogi przeciwkradzieżowe były niejako podzielone na dwa rodzaje elementów w domu: na stałe przytwierdzone do domu, czyli szafy, podłogi, zabudowy, etc. i osobne wymogi dla luźnych klamotów jak telewizor, laptop. Dla rzeczy nieruchomych w budynku wystarczyło zamknąć chatę i tyle, dla zabezpieczenia telewizora trzeba było mieć kraty w oknach, albo rolety antywłamaniowe lub minimum alarm. Mówimy o jednej polisie, na ten sam dom.

 

Albo inny przykład. Masz ubezpieczony cały majątek w domu i np. zapakowałeś do auta laptop i konsolę do gier bo jedziecie na wczasy. Na parkingu masz włam do auta, kradną dwie rzeczy i ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie za laptopa a za konsole już nie. Dlaczego? Bo laptop to urządzenie mobilne i zakres ochrony uwzględnia przemieszczanie się a konsola to urządzenie stacjonarne i w zasadzie powinno być w budynku a jak już go przewozisz to powinieneś rozszerzyć ochronę o transport.

 

Popatrzcie też sobie w waszych polisach na ile ubezpieczone są piwnice i garaże, i co tam przechowujecie. Bo przeważnie masz wypasioną polisę na dom na 500000 a ochrona na garaż to 8 kPLN. A w garażu rowery całej rodziny, narty, snowboard, narzędzia, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.