Skocz do zawartości

fotoradar Niemcy - pismo informacyjne, prośba o wskazanie kieującego


00Tom00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otrzymałem pismo z Niemiec zatytułowane "pismo informacyjne - wezwanie do wskazania kierującego" wraz ze zdjęciem, opisem wykroczenia (przekroczenie 28 na 80, na autostradzie) oraz pouczeniem, że zgodnie z artykułami xx nie jestem zobowiązany do wskazania kierującego w przypadku gdy zeznania mogą mnie, lub kogoś z moich bliskich obciążyć...

Na zdjęciu jest moja osoba, ale naturalnie nie chcę się obciążać zeznaniamiami...

Czy ktoś się orientuje co się stanie jeśli nie odpowiem na to pismo?

 

Kiedyś dostałem również zdjęcie z Niemiec, ale przyszedł od razu mandat 25E z pouczeniem, że jak zapłacę to kończy się sprawa, a jak nie to proszą o wskazanie kierującego. Zapłaciłem i chyba sprawa zamknięta... ale takiego pisma jak teraz nigdy nie dostałem... Jeśli jest szansa na uniknięcie zapłacenia to chciałbym ją wykorzystać....

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS: Komentarze w stylu "weź na klatę, skoro przekroczyłeś prędkość" bardzo proszę sobie darować ;-) Za to również dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 00Tom00 napisał:

Jeśli jest szansa na uniknięcie zapłacenia to chciałbym ją wykorzystać....

Nie ma. Zwindykują sobie z polskiego US, także jeśli jesteś Ty, to bierz na klatę. Kilka lat wstecz można było jeszcze kombinować i nie płacić, jedyne zagrożenie to, że mieli w systemie i przy okazji kontroli tam sprawdzenie i albo regulujesz zaległości na miejscu, albo nieprzyjemności w stylu auto na parking policyjny etc, teraz urzędy wymieniają się informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to rozumiem, że jak nie odpisze na to pismo to po prostu podesla mandat na moje dane tak? 

Tutaj proszą tylko jako świadka o wskazanie kierujacego.... gdy dostane mandat to nie będę miał wątpliwości czy płacić czy nie, bo do DE często jeżdżę. .. ale wysyłać pismo ze to ja kierowałem i ułatwiać im zadanie w identyfikacji to aż głupio :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, spad napisał:

 

A czemu głupio? Mniej głupio odesłać ze wskazaniem niż kręcić widząc swoją twarz na zdjęciu. Czemu uczciwość nazywasz głupotą?

No to równie dobrze przy każdym złamaniu przepisów możesz się sam zgłosić na komendę i poinformować ze w tym i tym miejscu o danej godzinie popełniłem wykroczenie... na bank tak większość na AK robi.

 

pozdrawiam 

  • Lubię to 4
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 00Tom00 napisał:

No to równie dobrze przy każdym złamaniu przepisów możesz się sam zgłosić na komendę i poinformować ze w tym i tym miejscu o danej godzinie popełniłem wykroczenie... na bank tak większość na AK robi.

 

pozdrawiam 

 

Jak zatrzymuje mnie policja przy złamaniu przepisów to nigdy nie pieprzę jak potłuczony, że śpieszę się, świat jest niesprawiedliwy, etc. Przyjmuję i płacę. Jak dostałem fotkę z fotoradaru to nie szukam wykrętki tylko płacę. Święty nie jestem i łamię przepisy jak jeżdżę, ale jak już jest za to mandat to nie kombinuję. 

  • Lubię to 8
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, wujekcybul napisał:

Kolezanka dostala pismo z Izreala, ze zle zaparkowala. Olala i po jakims czasie przyszlo x2 ale juz od jakiejs kancelarii adwokackiej. Przekroczyles to plac.

 

Mi za źle zaparkowane auto w USA dali mandat, który pokryła wypożyczalnia a mi ściągnęła z karty razem z kosztami tej operacji.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mandacie sprawa prosta - ściągną w ten lub inny sposób. Tutaj jest prośba o wskazanie kierujacego, mandatu jeszcze nie wystawili. Chyba zaryzykuję i pozostawię to bez odpowiedzi, a jak podesla mandat to w tedy od razu zapłacę i tyle... zobaczymy co z tego wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, 00Tom00 napisał:

Witam,

otrzymałem pismo z Niemiec zatytułowane "pismo informacyjne - wezwanie do wskazania kierującego" wraz ze zdjęciem, opisem wykroczenia (przekroczenie 28 na 80, na autostradzie) oraz pouczeniem, że zgodnie z artykułami xx nie jestem zobowiązany do wskazania kierującego w przypadku gdy zeznania mogą mnie, lub kogoś z moich bliskich obciążyć...

Na zdjęciu jest moja osoba, ale naturalnie nie chcę się obciążać zeznaniamiami...

Czy ktoś się orientuje co się stanie jeśli nie odpowiem na to pismo?

 

Kiedyś dostałem również zdjęcie z Niemiec, ale przyszedł od razu mandat 25E z pouczeniem, że jak zapłacę to kończy się sprawa, a jak nie to proszą o wskazanie kierującego. Zapłaciłem i chyba sprawa zamknięta... ale takiego pisma jak teraz nigdy nie dostałem... Jeśli jest szansa na uniknięcie zapłacenia to chciałbym ją wykorzystać....

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS: Komentarze w stylu "weź na klatę, skoro przekroczyłeś prędkość" bardzo proszę sobie darować ;-) Za to również dzięki z góry.

Pismo w jakim jezyku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam,
otrzymałem pismo z Niemiec zatytułowane "pismo informacyjne - wezwanie do wskazania kierującego" wraz ze zdjęciem, opisem wykroczenia (przekroczenie 28 na 80, na autostradzie) oraz pouczeniem, że zgodnie z artykułami xx nie jestem zobowiązany do wskazania kierującego w przypadku gdy zeznania mogą mnie, lub kogoś z moich bliskich obciążyć...

Kiedy jedziesz znowu do D :palacz:

Napisz im po polsku że w związku z tym co napisali czyli artukułami xx nie możesz wskazać kierującego bo musiałbyś obciążyć siebie lub bliskich...




Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisze ci moje cyrki z Niemcami.

Przyszło pismo w jezyku niemieckim o wskazanie wiec wskazałem (jechał tata moim autem) niemcy nie dali wiary moim wyjasnieniom i skierowali sprawę do sądu i dostałem nakaz w jezyku niemieckim na mnie do zapłaty mandat plus 20e opłat :ogien: oni są tam bardziej poj..... niż u nas. Drugi list ze zwrotką do rak własnych. i co polazłem do banku i zapłaciłem bo nie bede się kopał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2018 o 12:29, spad napisał:

 

Jak zatrzymuje mnie policja przy złamaniu przepisów to nigdy nie pieprzę jak potłuczony, że śpieszę się, świat jest niesprawiedliwy, etc. Przyjmuję i płacę. Jak dostałem fotkę z fotoradaru to nie szukam wykrętki tylko płacę. Święty nie jestem i łamię przepisy jak jeżdżę, ale jak już jest za to mandat to nie kombinuję. 

 

Poniższe to co napisze jest zupełnie serio. Żeby nie było.

 

Dlaczego płacisz mandaty jak złapie Cie policja, a nie zgłaszasz się sam przy wykroczeniu?

Skoro policja Ci jest potrzebna do poczucia się winnym, to mi to wyglada na brak szacunku do zwykłego obywatela. Taki nic mi nie zrobi, nie wlepi mandatu to mam go centralnie w d...

 

Wyglada mi to na robienie z kogoś frajera. Przyszła fotka to już płacimy, bez żadnej próby obrony. Taka jest nawet złe widziana.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Kiedy jedziesz znowu do D :palacz:

Napisz im po polsku że w związku z tym co napisali czyli artukułami xx nie możesz wskazać kierującego bo musiałbyś obciążyć siebie lub bliskich...




Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Jesteś pewien że to dotyczy świadków a nie tylko podejrzanych?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że to dotyczy świadków a nie tylko podejrzanych?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Teoretyzuje. Jak dostałem mandat w A to zapłaciłem.
Tutaj Niemcy chcą ustalić kto prowadził bo za drugie takie wykroczenie w roku zabierają prawko na miesiąc. Mandat to 80€ plus opłata ok 30€. Mamy do zapłacenia jak za czerwone w PL. Tylko najpierw chcą wiedzieć karać.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2018 o 20:53, 00Tom00 napisał:

Witam,

otrzymałem pismo z Niemiec zatytułowane "pismo informacyjne - w

Tez mialem.

mandat 15 EURO i termin. Przeciagnalem, drugie pismo z DE ze sprawa do windykacji idzie i juz 40 EURO.

Jesli nie zaplace to jakies kwoty typu 400

Zaplacilem szybko 15 i spokoj.

Mnie cykneli w niedziele, wiocha jakas do 50km, mialem 61, 3 kmh odpuszczaja jako blad pomiaru i od 8kmh zaplacilem.

Jak sa znaki to nie po to by byly tylko ze nalezy je respektowac.

Badz mezczyzna, zaplac:) mniej klopotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Dnia 18.04.2018 o 10:27, 00Tom00 napisał:

Ale to rozumiem, że jak nie odpisze na to pismo to po prostu podesla mandat na moje dane tak? 

Tutaj proszą tylko jako świadka o wskazanie kierujacego.... gdy dostane mandat to nie będę miał wątpliwości czy płacić czy nie, bo do DE często jeżdżę. .. ale wysyłać pismo ze to ja kierowałem i ułatwiać im zadanie w identyfikacji to aż głupio :-) 

Chlopie nie rob wiochy, bierz 30E na klate i nie kombinuj. Punktow brak.

Kiedys dostalem pismo 15 EURo, troche zlalem temat po 2 tyg przyszlo info, ze jak nie zaplace to bedzie 40 EURO w nagrode za zwloke:)

Zaplacilem 15 odpisujac, ze bylem na urlopie i takie tam, Sprawa zamknieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny przypadek:

27.07.2017 zostałem przyłapany w Goerlitz przed naszą granicą przy prędkości 101 km/h na ograniczeniu do 70 km/h.

09.10.2017 wystawiono pismo wzywające do wskazania kierującego pojazdem i przesłano do użytkownika (czyli firmy w której jestem zatrudniony, jako iż temat dotyczy samochodu służbowego).

25.10.2017 pismo zostało doręczone. W dokumencie tym jest tylko opis zdarzenia oraz podstawa prawna, brak jakiegokolwiek wskazania wysokości proponowanego mandatu.

27.10.2017 odpowiedziałem listem poleconym oraz poprzez @ wskazując siebie jako osobę widoczną na zdjęciu i prowadzącą pojazd.

Od tego czasu cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MAJ napisał:

Podobny przypadek:

27.07.2017 zostałem przyłapany w Goerlitz przed naszą granicą przy prędkości 101 km/h na ograniczeniu do 70 km/h.

09.10.2017 wystawiono pismo wzywające do wskazania kierującego pojazdem i przesłano do użytkownika (czyli firmy w której jestem zatrudniony, jako iż temat dotyczy samochodu służbowego).

25.10.2017 pismo zostało doręczone. W dokumencie tym jest tylko opis zdarzenia oraz podstawa prawna, brak jakiegokolwiek wskazania wysokości proponowanego mandatu.

27.10.2017 odpowiedziałem listem poleconym oraz poprzez @ wskazując siebie jako osobę widoczną na zdjęciu i prowadzącą pojazd.

Od tego czasu cisza...

Pewnie podałeś Grzegorz Brzęczyszczykiewicz zam. Chrząszczyżewoszyce, powiat Łękołody :]

i do tej pory próbują to rozpracować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2018 o 21:03, Lupus napisał:

weź na klatę, skoro przekroczyłeś prędkość;]

Czytaj uważnie. Gość na razie nawet nie ma zaproponawego mandatu, a procedura wyglada tak jak opisał w poście. 

Przychodzi powiadomienie z foto w jęz. D i PL i kwota !mandatu. Płacisz i koniec, a tu wychodzi na to za na razie mandatu nawet nie zaproponowali. Dziwne to - może zależy od Landu. 

Za 74/60 na autostradzie (roboty drogowe) zapłaciłem 20e.

Edytowane przez el_guapo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2018 o 09:09, AkuQ napisał:

Nie ma. Zwindykują sobie z polskiego US, także jeśli jesteś Ty, to bierz na klatę. Kilka lat wstecz można było jeszcze kombinować i nie płacić, jedyne zagrożenie to, że mieli w systemie i przy okazji kontroli tam sprawdzenie i albo regulujesz zaległości na miejscu, albo nieprzyjemności w stylu auto na parking policyjny etc, teraz urzędy wymieniają się informacjami.

tak jak z VAT? lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, el_guapo napisał:

Czytaj uważnie. Gość na razie nawet nie ma zaproponawego mandatu, a procedura wyglada tak jak opisał w poście. 

 

 

Dokładnie... jak wcześniej dostawałem mandaty to płaciłem a tutaj pismo, w którym sami pouczają że nie muszę się obciążać zeznaniami, więc nie odpisałem...  i do tej pory cisza... miejmy nadzieje ze tak zostanie. Jak podeślą mandat to zapłacę, a jak nie to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, el_guapo napisał:

Przychodzi powiadomienie z foto w jęz. D i PL i kwota !mandatu. Płacisz i koniec, a tu wychodzi na to za na razie mandatu nawet nie zaproponowali. 

 

A na kogo mają wystawić mandat skoro nie wiedzą kto prowadził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał:

 

A na kogo mają wystawić mandat skoro nie wiedzą kto prowadził? 

 

Ja dostałem pismo o wskazanie (z moją facjatą zresztą) + "jeżeli Pan to Pan" to proponujemy 20e.

Koniec pieśni, pozamiatane, zapłacone, zapomniane...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...
Dnia 3.08.2018 o 10:45, 00Tom00 napisał:

 

Dokładnie... jak wcześniej dostawałem mandaty to płaciłem a tutaj pismo, w którym sami pouczają że nie muszę się obciążać zeznaniami, więc nie odpisałem...  i do tej pory cisza... miejmy nadzieje ze tak zostanie. Jak podeślą mandat to zapłacę, a jak nie to nie.

I jak nadal cisza po roku ?

Mam identyczny list , bez zdjęcia, bez dow dost. tylko podstawy prawne i mój nr rej.  i myślę co zrobić z fantem Czekać czy przyznawać się, z to ja te 17kmh przekroczyłem.

Jakies nowości  od klubowiczow ?

Edytowane przez Smorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2018 o 20:53, 00Tom00 napisał:

Witam,

otrzymałem pismo z Niemiec zatytułowane "pismo informacyjne - wezwanie do wskazania kierującego" wraz ze zdjęciem, opisem wykroczenia (przekroczenie 28 na 80, na autostradzie) oraz pouczeniem, że zgodnie z artykułami xx nie jestem zobowiązany do wskazania kierującego w przypadku gdy zeznania mogą mnie, lub kogoś z moich bliskich obciążyć...

Na zdjęciu jest moja osoba, ale naturalnie nie chcę się obciążać zeznaniamiami...

Czy ktoś się orientuje co się stanie jeśli nie odpowiem na to pismo?

 

Kiedyś dostałem również zdjęcie z Niemiec, ale przyszedł od razu mandat 25E z pouczeniem, że jak zapłacę to kończy się sprawa, a jak nie to proszą o wskazanie kierującego. Zapłaciłem i chyba sprawa zamknięta... ale takiego pisma jak teraz nigdy nie dostałem... Jeśli jest szansa na uniknięcie zapłacenia to chciałbym ją wykorzystać....

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS: Komentarze w stylu "weź na klatę, skoro przekroczyłeś prędkość" bardzo proszę sobie darować 😉 Za to również dzięki z góry.

Ja dostalem i zaplacilem

Edytowane przez fanlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Smorek napisał:

I jak nadal cisza po roku ?

Mam identyczny list , bez zdjęcia, bez dow dost. tylko podstawy prawne i mój nr rej.  i myślę co zrobić z fantem Czekać czy przyznawać się, z to ja te 17kmh przekroczyłem.

Jakies nowości  od klubowiczow ?

 

Tak cisza. 

Pismo pozostawiłem bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, 00Tom00 napisał:

 

Tak cisza. 

Pismo pozostawiłem bez odpowiedzi.

Kolega co prawie co tydzień jeździ przez Niemcy mówi, że jak przychodzi pismo bez potwierdzenia odbioru to je wyrzuca do kosza. Jeszcze nigdy nie miał z tego powodu kłopotów, a jest systematycznie zatrzymywany przez niemiecką policję. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 00Tom00 napisał:

No tak ale zapewne dostałeś mandat - tu sprawa jest prosta, też zawsze płaciłem w takim przypadku. Wątek natomiast dotyczył sytuacji pisma informacyjnego bez dolaczonego mandatu 🙂

Dostalem pismo ze tu i tu za to mandat 15 euro. Zdjecie mojego auta, moja facjata. I ze mam 7 dni na wplate na podane konto.

Zwlekalem i za 2 tyg ponaglenie ze juz 40 Euro bo doszly koszty manipulacyjne i takie tam jesli nie zaplace do jakiejs daty.

Czym predzej wplacilem 15 EURO i spokoj.

Generalnie w DE BAAARDZO trzymam sie predkosci. tam nie dziala jak u nas ze do +10 mozna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fanlan napisał:

Dostalem pismo ze tu i tu za to mandat 15 euro. Zdjecie mojego auta, moja facjata. I ze mam 7 dni na wplate na podane konto.

Zwlekalem i za 2 tyg ponaglenie ze juz 40 Euro bo doszly koszty manipulacyjne i takie tam jesli nie zaplace do jakiejs daty.

Czym predzej wplacilem 15 EURO i spokoj.

Generalnie w DE BAAARDZO trzymam sie predkosci. tam nie dziala jak u nas ze do +10 mozna:)

Mi dość często zdarza się delikatne przekraczanie dozwolonej prędkości (tak o 5-10 km/h) i uważam, że 15 euro za coś takiego to mała kara. W Danii za coś takiego jest ok 800 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, janusz napisał:

Mi dość często zdarza się delikatne przekraczanie dozwolonej prędkości (tak o 5-10 km/h) i uważam, że 15 euro za coś takiego to mała kara. W Danii za coś takiego jest ok 800 PLN.

+3 km  na godzine na ograniczeniu do 80 na autostradzie we Francji = 50 Euro...  w smie 15 Euro to tanio ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, delco napisał:

+3 km  na godzine na ograniczeniu do 80 na autostradzie we Francji = 50 Euro...  w smie 15 Euro to tanio ;)

No to w Danii za coś takiego (najniższy mandat za prędkość) jest 1500 DKK czyli ponad 800PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delco napisał:

Za +3 km na godzine juz w Danii sie płaci? bo dla mnie to z Francji to jakis horror...

Dokładnie to za  przekroczenie o 1 km/h, ale radary mają do 100 km/h tolerancję 3 km/h. Czyli jak na ograniczeniu do 50 zmierzą Ci 54, to działając na Twoją korzyść obniżają wynik o 3 (niepewność pomiaru urządzenia) i wychodzi, że 51 i płacisz 1500 DKK. Powyżej 100 km/h niepewność wynosi 3%, czyli odpowiednio tolerancja rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, janusz napisał:

Dokładnie to za  przekroczenie o 1 km/h, ale radary mają do 100 km/h tolerancję 3 km/h. Czyli jak na ograniczeniu do 50 zmierzą Ci 54, to działając na Twoją korzyść obniżają wynik o 3 (niepewność pomiaru urządzenia) i wychodzi, że 51 i płacisz 1500 DKK. Powyżej 100 km/h niepewność wynosi 3%, czyli odpowiednio tolerancja rośnie.

w DE podobnie, mialem +11, napisali ze maja Toleranz +3 kmh i za 8kmh 15 EURO do zaplaty. Dlatego w niemczech czy innej francji jezdza poprawnie bo kara jest dotkliwa.

Znajomy z DE dostal  280E za przekroczneie o 54kmh i miesiac zakazu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fanlan napisał:

w DE podobnie, mialem +11, napisali ze maja Toleranz +3 kmh i za 8kmh 15 EURO do zaplaty. Dlatego w niemczech czy innej francji jezdza poprawnie bo kara jest dotkliwa.

Znajomy z DE dostal  280E za przekroczneie o 54kmh i miesiac zakazu jazdy.

15 euro to nie jest wg mnie dotkliwa kara. A za przeginanie takie jak przekroczenie o ponad 50 w terenie zabudowanym, to według mnie powinny być bardzo dotkliwe kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, janusz napisał:

15 euro to nie jest wg mnie dotkliwa kara. A za przeginanie takie jak przekroczenie o ponad 50 w terenie zabudowanym, to według mnie powinny być bardzo dotkliwe kary.

Kazde przekroczenie predkosci wiaze sie z wiekszymi obrazeniami i tez uwazam ze +50 powinno skutkowac zabraniem prawka  z teren zabudowany i poza nim.

Kara powinna byc liczona za kazdy km wiecej np 100zl, to by cie januszowanie ukrocilo:) a tak jeden z drugim dostanie 300-500 zl i mu to wisi. Wsiada i ogien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, delco napisał:

+3 km  na godzine na ograniczeniu do 80 na autostradzie we Francji = 50 Euro...  w smie 15 Euro to tanio ;)

 

Nie było więcej niż +3 km/h? Tolerancja we Francji między 50, a 100 km/h to 5 km/h. 

 

https://demarchesadministratives.fr/demarches/marge-derreur-des-radars-vitesse-fixes

Edytowane przez Citric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.