Skocz do zawartości

fotoradar Niemcy - pismo informacyjne, prośba o wskazanie kieującego


00Tom00

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Citric napisał:

 

Nie było więcej niż +3 km/h? Tolerancja we Francji między 50, a 100 km/h to 5 km/h. 

 

https://demarchesadministratives.fr/demarches/marge-derreur-des-radars-vitesse-fixes

Po odjeciu błedu pomiarowego zostało +3 km/h....

Chyba że coś źle pamiętam - bo samochód był mój ale nie ja prowadzilem*  i kierownik zaplacił  (klnąc przy tym cicho i głosno ;) )

 

* wiec nie roztkliwiałem się nad przekroczeniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
19 godzin temu, Gosia napisał:

Mam pytanie czy jak przyszło pismo informujące o przekroczeniu prędkości z Niemiec to wypełnić i wysłać czy też od razu zapłacić.

 

O co piszą w piśmie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2018 o 20:53, 00Tom00 napisał:

Witam,

otrzymałem pismo z Niemiec zatytułowane "pismo informacyjne - wezwanie do wskazania kierującego" wraz ze zdjęciem, opisem wykroczenia (przekroczenie 28 na 80, na autostradzie) oraz pouczeniem, że zgodnie z artykułami xx nie jestem zobowiązany do wskazania kierującego w przypadku gdy zeznania mogą mnie, lub kogoś z moich bliskich obciążyć...

Na zdjęciu jest moja osoba, ale naturalnie nie chcę się obciążać zeznaniamiami...

Czy ktoś się orientuje co się stanie jeśli nie odpowiem na to pismo?

 

Kiedyś dostałem również zdjęcie z Niemiec, ale przyszedł od razu mandat 25E z pouczeniem, że jak zapłacę to kończy się sprawa, a jak nie to proszą o wskazanie kierującego. Zapłaciłem i chyba sprawa zamknięta... ale takiego pisma jak teraz nigdy nie dostałem... Jeśli jest szansa na uniknięcie zapłacenia to chciałbym ją wykorzystać....

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS: Komentarze w stylu "weź na klatę, skoro przekroczyłeś prędkość" bardzo proszę sobie darować 😉 Za to również dzięki z góry.

 

Kolega był świadkiem a potem tłumaczem swojego znajomego z którym jechał po D,  ów ten miał niezapłacony mandat za fotkę, bo przecież nic się nie stanie ....

:milicja: w D po zatrzymaniu powiedziała jasno iż nie interesuje ich czy ma pieniądze czy nie ale dopóki nie zapłaci autem dalej nie pojedzie i ma kilka minut na podjęcie decyzji :) czy mają odholować na parking.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałem właśnie takie pismo informacyjne - ze zdjęciem, wykroczeniem, kwota do zapłaty aczkolwiek bez żadnego mandatu. 

Nie planuje szukać sposobu na wymiganie się lecz mieszkam za granicą a list przyszedł pare miesięcy temu (żaden polecony) i leżał sobie na polskim adresie aż wróciłem żeby go odebrać. Oczywiście jest prośba o wskazanie kierującego i odesłanie listu ale wolałbym sobie to po prostu z góry zapłacić. Dobry pomysł czy lepiej odesłać z danymi czekać na prawidłowy mandat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎24‎.‎07‎.‎2019 o 17:49, sherif napisał:

 

Kolega był świadkiem a potem tłumaczem swojego znajomego z którym jechał po D,  ów ten miał niezapłacony mandat za fotkę, bo przecież nic się nie stanie ....

:milicja: w D po zatrzymaniu powiedziała jasno iż nie interesuje ich czy ma pieniądze czy nie ale dopóki nie zapłaci autem dalej nie pojedzie i ma kilka minut na podjęcie decyzji :) czy mają odholować na parking.

 

I proszę wyobrazić sobie taką sytuację za mandat 20 EUR, to większy wstyd jak to 20 EUR warte.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w DE podobnie, mialem +11, napisali ze maja Toleranz +3 kmh i za 8kmh 15 EURO do zaplaty. Dlatego w niemczech czy innej francji jezdza poprawnie bo kara jest dotkliwa.
Znajomy z DE dostal  280E za przekroczneie o 54kmh i miesiac zakazu jazdy.
Ja dostałem jak dobrze pamiętam niecałe (w sumie) 100 euro a spodziewałem się dużo więcej (ok 280 w najgorszej opcji) więc zapłaciłem, bo nie wierzę, że pójdzie to w zapomnienie. Natomiast ciekawi mnie zakaz jazdy na miesiąc, jak to się realizuje? Podobno ludzie wysyłali prawa jazdy do DE po naklejkę.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, alvin napisał:

Ja dostałem jak dobrze pamiętam niecałe (w sumie) 100 euro a spodziewałem się dużo więcej (ok 280 w najgorszej opcji) więc zapłaciłem, bo nie wierzę, że pójdzie to w zapomnienie. Natomiast ciekawi mnie zakaz jazdy na miesiąc, jak to się realizuje? Podobno ludzie wysyłali prawa jazdy do DE po naklejkę.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

Nie mozesz przez miesiac prowadzic pojazdow w DE, ot tak sie realizuje.

Dzis niewiele sie ukryc da, systemy globalne i klik i maja na tacy wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz przez miesiac prowadzic pojazdow w DE, ot tak sie realizuje.
Dzis niewiele sie ukryc da, systemy globalne i klik i maja na tacy wszystko
Szkoda tylko, że nasze fotopamiątki do DE nie są wysyłane.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, alvin napisał:

Szkoda tylko, że nasze fotopamiątki do DE nie są wysyłane.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

Wlassnie, u nas krzyzak to musi byc zatrzymany na goracym uczynku. Zadne uprzejmie donosze i  inne nie sa wysylane wiec sa bezkarni. A ponoc wszyscy rowni wobec prawa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Heja, dostałem list z niemiec taki jak autor temat, zwyczajny list z informacja do wskazania sprawcy odnosnie mandatu , zeby go odesłać, list zwyczajny bez potwierdzenia odbieru. Pytanie co robić? Olać jak ktoś wyżej, czy płacić? Kierowcą byłem ja, ale samochód jest na kogoś innego, wieć sprawca nie jest ustalony, przekroczona prędkość o 35 na autostradzie nocą, na w zasadzie budowie, której nie widać. Olać czy odsyłać i czekać na mandat? Po jakim czasie jak nic nie zrobie umarzają to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, STRNGMN666 napisał:

przekroczona prędkość o 35 na autostradzie

 

Za 13 km/h dostałem 20 e. Za 35 km/h dostałeś pewnie około 60 e. Żeby nie robić sobie i właścicielowi auta problemów w przyszłości lepiej zapłacić, ale decyzja należy do Ciebie ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przyznawać się i odsyłać pismo bo nie ma sensu cwaniakować? Jeżeli nie odeślę odpowiedzi to co? Komornik do mnie przyjdzie skoro nie dostałem stricte mandatu? I nie wiadomo kogo mają ukarać ?
Nie wiem jaka jest ścieżka potem ale wiem, że nie lubią odpuszczać. Ja dostałem 1/3 tego co się spodziewałem więc nie pokornie zapłaciłem.

Wysłane z mojego telefona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co z tym zrobić, nie mają mojej tożsamosci, a własciciela samochodu z jakiej racji ukarać skoro nie kierował, może zostawić to jak jest? W najblizszym czasie nie jade do niemiec, ciekawe kiedy lache na to położa? Hmm, jeden uzytkownik z tego tematu pisał, ze olał i nic nie było,ale kazdy przypadek pewnie inny. @Tilok za 35km/h dostałem 120e + opłaty jakieś 28 czyli prawie 150e :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2019 o 09:43, DZIDA napisał:

ciekawe podejście do mandatów się na AK klaruje. Mandat spoza PL= płać; Mandat z PL=kombinuj jak się wymigać
 

 

Mandat z DE:

- dobrej jakości zdjęcie, widać wszystko

- tolerancja błędu pomiaru 

- niskie kwoty

- zazwyczaj fotoradar ustawiony w tunelu, robotach drogowych, miejsc niebezpiecznych etc.

- "jakość obsługi" zdjęcie możesz ściągnąć z neta, masz obsluge sprawy na stronie, napisać mail z wyjaśnieniami, list napisany po polsku

 

Mandat z PL:

- brak powyższego 

- kwoty z czapy wręcz sugerowanie nie przyznawaj się daj 500 i zapominamy

 

Wnioski wyciągnij sam

Edytowane przez buch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2019 o 09:59, STRNGMN666 napisał:

nie mają mojej tożsamosci, a własciciela samochodu z jakiej racji ukarać skoro nie kierował

 

Skoro nie mają Twoich danych to jak ten list do Ciebie dotarł? 😄

Pewnie jak właściel auta zignoruje pismo to przyślą mandat na jego dane i wtedy to on będzie miał problem. W przeciwieństwie do naszych urzędasów, niemieccy słusznie zakładają, że właściciel auta odpowiada za to komu je powierza i mają zupełnie wywalone na bujanie się z cwaniaczkami - jak nie zapłaci kierujący, to zapłaci właściciel.

 

Ja na miejscu właściciela natychmiast wskazałbym kierującego...

 

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak serio?

Normalnie lecąc przez Niemcy doliczam 2% do prędkości z gps (nie z licznika) j uwierzcie mi, latam setki kilometrów i jeszcze nie mialem problemów.

Tak, dla zobrazowania skali - auto odbierałem w grudniu 2018, a wczoraj umawiałem serwis po 90tys

Zero punktów i w Polsce i na świecie

Nie rozumiem jak mogliście przekroczyć prędkość o 5km/h jadąc zgodnie z licznikiem

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Nie rozumiem jak mogliście przekroczyć prędkość o 5km/h jadąc zgodnie z licznikiem
 
Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 

Wystarczy założyć inny rozmiar opon niż skalibrowane w kompie auta i już wychodzą cyrki.


Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kokosz napisał:

Wystarczy założyć inny rozmiar opon niż skalibrowane w kompie auta i już wychodzą cyrki.
 

 

To trzeba grubo z tymi oponami przesadzić. Zakładałem opony numer większe i licznik wtedy zbliżył się dopiero do GPSu. Więc żeby dodać jeszcze kilka km/h to już trzeba gum co się ledwo mieszczą w nadkolach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To trzeba grubo z tymi oponami przesadzić. Zakładałem opony numer większe i licznik wtedy zbliżył się dopiero do GPSu. Więc żeby dodać jeszcze kilka km/h to już trzeba gum co się ledwo mieszczą w nadkolach.
 
Można, sam niedawno szukałem zamiennika dla drogiego 205/55/17 i na oko bardzo podobny rozmiar miał 6% większy obwód.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2019 o 18:37, kokosz napisał:

Można, sam niedawno szukałem zamiennika dla drogiego 205/55/17 i na oko bardzo podobny rozmiar miał 6% większy obwód.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka
 

 

Identyczny rozmiar ma np. 225/50 R17. 215/55 R17 czy 215/50 R17 będą się różnic o 1.5%. żeby zrobić różnicę 6% musiałeś zdrowo przekombinować - sporo zwiększyć szerokość i profil równocześnie - np. 225/60 R17 maja obwód 6.5% większy. 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Identyczny rozmiar ma np. 225/50 R17. 215/55 R17 czy 215/50 R17 będą się różnic o 1.5%. żeby zrobić różnicę 6% musiałeś zrowo przekombinować - np sporo. zwiększyć szerokość i profil równocześnie - np. 225/60 R17 maja obwód 6.5% większy. 
Nie bijmy piany - ja tylko podałem przykłady jak łatwo przekombinować a na drodze pełno doktorów w tej materii.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.06.2019 o 11:52, delco napisał:

+3 km  na godzine na ograniczeniu do 80 na autostradzie we Francji = 50 Euro...  w smie 15 Euro to tanio ;)

Dokładnie. Ci co narzekają na mandaty w DE niech spróbóją we Francji! Dostałem tam za przekroczenie o ..1km/h (jeden) na autostradzie 45 Euro. Zreszta kilkakrotnie dostawałem tam mandaty za niewielkie predkości, zawsze 45 Euro. W koncu pojechałem z Yanasikiem i TomTomem i sie przeraziłem ile tam kontroli! Niemcy to przedszkole!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ci co narzekają na mandaty w DE niech spróbóją we Francji! Dostałem tam za przekroczenie o ..1km/h (jeden) na autostradzie 45 Euro. Zreszta kilkakrotnie dostawałem tam mandaty za niewielkie predkości, zawsze 45 Euro. W koncu pojechałem z Yanasikiem i TomTomem i sie przeraziłem ile tam kontroli! Niemcy to przedszkole!

Jeżdżę po F kilka razy w roku. Parę kontroli miałem. Nigdy nie czepiali się poniżej 5-8 km/h. Ewentualnie pogadali żeby +10 nie przekraczać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, chris_666 napisał:


Jeżdżę po F kilka razy w roku. Parę kontroli miałem. Nigdy nie czepiali się poniżej 5-8 km/h. Ewentualnie pogadali żeby +10 nie przekraczać emoji106.png

Masz niewierny Tomaszu ! :old: Lewa strona- dopuszczalna predkość 110km/h, odnotowana predkość 111 km/h. Mandat 45 Euro. 

mandat.pdf

Edytowane przez 1Marek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, 1Marek1 napisał:

Masz niewierny Tomaszu ! :old: Lewa strona- dopuszczalna predkość 110km/h, odnotowana predkość 111 km/h. Mandat 45 Euro. 

mandat.pdf 473 kB · 3 downloads

Rozumiem, że zmierzone 117 na 110 i odjeli 6 na błąd pomiarowy?

Pisanie o przekroczeniu o 1km to taka "półprawda trochę".

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście nie dostałem mandatu w DE, ale mój kolega, który do DE także nie jeździ dostał.

 

Ma pojazd o numerach "TK 1234", a przyszło mu zdjęcie do zapłaty za numery TKI 1234 😲 czyli w Kielcach i powiecie są auta o prawie identycznych blachach, różnica to TK / TKI.

 

Sprawa w toku, także nie wiem jak to się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lato8 napisał:

Ja na szczęście nie dostałem mandatu w DE, ale mój kolega, który do DE także nie jeździ dostał.

 

Ma pojazd o numerach "TK 1234", a przyszło mu zdjęcie do zapłaty za numery TKI 1234 😲 czyli w Kielcach i powiecie są auta o prawie identycznych blachach, różnica to TK / TKI.

 

Sprawa w toku, także nie wiem jak to się skończy.

W mieście na prawach powiatu powinno być chyba 5 znakow po wyrozniku regionu np. TK 12345, a w powiecie ziemskim np TKI 2345.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2018 o 20:53, 00Tom00 napisał:

Witam,

otrzymałem pismo z Niemiec zatytułowane "pismo informacyjne - wezwanie do wskazania kierującego" wraz ze zdjęciem, opisem wykroczenia (przekroczenie 28 na 80, na autostradzie) oraz pouczeniem, że zgodnie z artykułami xx nie jestem zobowiązany do wskazania kierującego w przypadku gdy zeznania mogą mnie, lub kogoś z moich bliskich obciążyć...

Na zdjęciu jest moja osoba, ale naturalnie nie chcę się obciążać zeznaniamiami...

Czy ktoś się orientuje co się stanie jeśli nie odpowiem na to pismo?

 

Kiedyś dostałem również zdjęcie z Niemiec, ale przyszedł od razu mandat 25E z pouczeniem, że jak zapłacę to kończy się sprawa, a jak nie to proszą o wskazanie kierującego. Zapłaciłem i chyba sprawa zamknięta... ale takiego pisma jak teraz nigdy nie dostałem... Jeśli jest szansa na uniknięcie zapłacenia to chciałbym ją wykorzystać....

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS: Komentarze w stylu "weź na klatę, skoro przekroczyłeś prędkość" bardzo proszę sobie darować 😉 Za to również dzięki z góry.

Witam. Podobna sytuacja, takie samo pismo, ale opiszę poniżej, bo ja trochę frajersko mam przekroczone o 16 km ale …. jechałem 46km/h na zone 30..


Początek grudnia 2019 – ponad 500 km do domu – jazda z godna z przepisami cały czas – tak myślałem – jednak w DE zone 30 – miałem 46 km. Była noc i byłem święcie przekonany, ze to teren zabudowany i zone 30 widziałem dopiero namalowane na drodze po tym jak fotoradar zrobił zdjęcie. Dziś 3.01 przyszedł list zwykły po polsku o wskazanie sprawcy (zdjęcie moje, tablice auta też) lub zapłacenie 35 euro na rachunek bez odpisywania im do 20.1.2020. Jest tam podany też email. Chciałbym się na niego odwołać (przetłumacze na niemiecki przez translator moje odwołanie), motywując to prawdą; że starałem się jechać zgodnie z przepisami i słabo oznakowane miejsce nocą wtedy, zasugerowało mi teren zabudowany tylko – tak wiec jechałem do 50 km/h. Zone 30 była widoczna bardzo słabo i dopiero po zdjęciu z fotoradaru (około 5 -10 metrów dalej). Wiem, jest to śmieszne wykroczenie, bo 30km/h to i rower mnie wyprzedzi tam, no ale jest…
Pytanie tylko, czy pisać to mailem, czy odesłać na osobnej kartce listem?
Czy może to zaskutkować, czy raczej mandat przesądzony?
Jak teraz jest z punktami w DE dla obcokrajowcow? Czy nadal nie przysługują, tylko kara finansowa? Jako właściciel pojazdu odwołam się, ale czy to nie będzie równoznaczne z przyznaniem się i w konsekwencji przy kolejnym ewentualnym przyszłym wykroczeniu zakazem prowadzenia pojazdów na terenie DE?

Pytam, bo może nie warto pisać nic i zapłacić po prostu 35 euro?

Lub zostawić temat i zapłacić przy ewentualnej kontroli w DE?

00Tom00 jak z Twoja sprawą? Dalej nic nie przyszło?

 

Dzięki za sugestie i odpowiedzi osób, co maja w tej kwestii doświadczenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, martin napisał:

Pytam, bo może nie warto pisać nic i zapłacić po prostu 35 euro?

Lub zostawić temat i zapłacić przy ewentualnej kontroli w DE?

00Tom00 jak z Twoja sprawą? Dalej nic nie przyszło?

 

Odwołania nic nie pomogą. Jak przyszedł mandat to najlepiej zapłacić i mieć z głowy - ja tak zrobiłem kilkukrotnie. Sprawa z tego tematu dotyczyła troche innej sytuacji - przyszło pismo o wskazanie kierującego ale bez mandatu... nie wskazałem nikogo, tak jak to sami sugerowali że można..., drugi raz nie przysłali.
Miesiąc temu miałem kontrolę drogową w DE i nic nie wyszło, także moja sprawa jest raczej zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 00Tom00 napisał:

 

Odwołania nic nie pomogą. Jak przyszedł mandat to najlepiej zapłacić i mieć z głowy - ja tak zrobiłem kilkukrotnie. Sprawa z tego tematu dotyczyła troche innej sytuacji - przyszło pismo o wskazanie kierującego ale bez mandatu... nie wskazałem nikogo, tak jak to sami sugerowali że można..., drugi raz nie przysłali.
Miesiąc temu miałem kontrolę drogową w DE i nic nie wyszło, także moja sprawa jest raczej zamknięta.

 

Dzięki za odpowiedź

Mnie przyszło takie wezwanie jak Twoje. Nie mandat.

Mam wskazać kierującego. Moja facjata, moja rejestracja, tylko śmieszne przekroczenie - 16 km - a jechałem 46 km na ograniczeniu 30 km, którego nie było widać w ciemności - dopiero jak zobaczyłem błysk fotoradaru to na nawierzchni drogi ukazał się namalowany znak - 30km. Jakby specjalnie ta strefa utworzona tam jako maszynka do zarabiania pieniędzy na "nie miejscowych" - bo ci nie wiedzą....

 

Do DE jeżdżę mało. 2 - 3 razy w roku przejazdem.

 

Też słyszałem, że Goebels nie przepuści  - także odwołanie raczej odpada... Łudziłem się, że może takie małe wykroczenie umorzą po odpisaniu na maila odwołania - ale może lepiej siedzieć cicho?

Nie chciałbym "powiększyć" tych sugerowanych 35 euro w przyszłości (np. mandat 35 e + opłata 25 e za koszta operacyjne wystawienia np.)

Edytowane przez martin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, martin napisał:

 

Mam wskazać kierującego. Moja facjata, moja rejestracja, tylko śmieszne przekroczenie - 16 km - a jechałem 46 km na ograniczeniu 30 km, którego nie było widać w ciemności - dopiero jak zobaczyłem błysk fotoradaru to na nawierzchni drogi ukazał się namalowany znak - 30km. Jakby specjalnie ta strefa utworzona tam jako maszynka do zarabiania pieniędzy na "nie miejscowych" - bo ci nie wiedzą....

 

Do DE jeżdżę mało. 2 - 3 razy w roku przejazdem.

 

Też słyszałem, że Goebels nie przepuści  - także odwołanie raczej odpada... Łudziłem się, że może takie mał

Nie chciałbym "powiększyć" tych sugerowanych 35 euro w przyszłości (np. mandat 35 e + opłata 25 e za koszta operacyjne wystawienia np.)

Czyli dostałeś "mandat" -u mnie nie było żadnej kwoty, żadnego rachunku do wpłaty nic... tylko pismo informacyjne o wskazanie kierującego... 

Jak miałem taką sytuację jak Twoja to zawsze placilem - szkoda zachodu o parę zł, a później dowalą jeszcze wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że nawet jak uda się uniknąć mandatu nie płacąc to u nich będzie to w systemie i mogą się upomnieć podczas kolejnej wizyty w przypadku kontroli - nie wiem czy to prawda. Z drugiej strony - przyszedł mandat za przewinienie to zapłać, przecież nie jest on za nic.

Wysłane z mojego telefona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 00Tom00 napisał:

Czyli dostałeś "mandat" -u mnie nie było żadnej kwoty, żadnego rachunku do wpłaty nic... tylko pismo informacyjne o wskazanie kierującego... 

Jak miałem taką sytuację jak Twoja to zawsze placilem - szkoda zachodu o parę zł, a później dowalą jeszcze wiecej

 

Nie wiem jak u Ciebie, teraz to jest oprócz pisma o wskazanie na 2 stronie napisana łamaną polszczyzną (napisali, że wystawia automat), że jeśli nie chce się wskazywać osoby, która przekroczyła prędkość, a osoba przyznaje się do tego do dnia 20.1.2020 ma uiścić 35 EUR na podany rachunek. (jest to na 2 stronie)  - 

Jest też tak zwany quiz: a, b, c, d  - czy jesteś 

 

Mandatu nie dostałem, bo nie wiadomo przecież komu wystawić, kto kierował. Dlatego jak ITD w Polsce, pytają o kierowcę. 

Podejrzewam, że albo masz na 2 stronie info takie jak ja - albo usprawnili system i tak teraz wysyłają?

 

Natomiast jak wspomniałem w 1 poście: nie było oznakowania tam ZONE 30  - dopiero 10 metrów za mandatem namalowany znak na drodze, widoczny dopiero po oświetleniu światłami.

 

Dlatego myślałem, że teren zabudowany i jechałem do 50 km /h...

Uważam również, że tam zone 30 i ten radar, jest typową maszynką do zarabiania pieniędzy na nie miejscowych....

30 km to ja szybciej na rowerze jadę a gołebia na zone 30 też ustrzelili niedawno 🙂 https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/golab-ustrzelony-przez-fotoradar-przekroczyl-dozwolona-predkosc/cl85g7e 

 

Dlatego chciałem się odwołać, bo boli mnie fakt, że jechałem 500 km przepisowo, a tam źle oznakowany odcinek i radar zrobił pstryk.

 

Pytam tylko, czy jest sens odwoływać się? Czy goebelsom płacić  - BO MANDAT TO JESZCZE NIE JEST.

 

Czy odwołać się i ewentualnie poczekać na przysłanie mandatu lub umorzenia?

 

Pozdrawiam Was i dziękuję za opinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz, że jako posiadacza dowodu rej. wymienionego pojazdu, w2wzywa się Pa na/Panią/Państwa jako świadka do wskazania w celu wyjaśnienia wymienionego naruszenia przepisów o ruchu drogowym odpowiedzialnego kierowcy i poinformowania o jego danych osobowych (widać tu translator z DE na PL)

 

Dlatego widzę, że mam takie samo PISMO INFOWMACYJNE jak TY, ale na 2 stronie jest dodane teraz info, że jeśli nie chcę wskazywać nikogo  - można zapłacić 35 EUR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, alvin napisał:

Gdzieś czytałem, że nawet jak uda się uniknąć mandatu nie płacąc to u nich będzie to w systemie i mogą się upomnieć podczas kolejnej wizyty w przypadku kontroli - nie wiem czy to prawda. Z drugiej strony - przyszedł mandat za przewinienie to zapłać, przecież nie jest on za nic.

Wysłane z mojego telefona.
 

 Dzięki za odpowiedź. 

 

Nie uchylam się od odpowiedzialności. Tylko okoliczności bronią mnie trochę:

 - noc, nie oznakowane ZONE 30 (dopiero znak narysowany na drodze, zobaczyłem go po błysku fotoradaru  - był 5  - 10 metrów za radarem! sic!

- oznakowane miasto -  tak więc teren zabudowany - także jechałem do 50km/h (46 km/h)

 

Radar wyłącznie po to, by łapać  nie miejscowych kierowców, rzadko tam przejeżdżających...

Dlatego pytam, czy jest sens, aby się odwoływać do gebelsów, czy zaśmieją się i, mamy cię polaczyno!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...
W dniu 5.01.2020 o 20:38, martin napisał:

Mam wskazać kierującego. Moja facjata, moja rejestracja, tylko śmieszne przekroczenie - 16 km - a jechałem 46 km na ograniczeniu 30 km

36 euro niby jakis pieniądz.... ale jeżeli na pojedynczym wyjasnieniu sie nie skończy to IMO warto zaplacic od razu i mieć spokój na zawsze...

Mnie w przeszlosci zdarzało się płacić (przyznaje nie za wielkie pieniądze) w sytuacjach wątpliwych ew w takiej do wybronienia....- Kiedyś straż miejska założyła mi blokadę na koło... za parkowanie jej zdaniem na trawniku....(na chodniku parkowanie było dozwolone...) - niby wszystko OK ale.... skąd miałem wiedzieć że parkuje na trawniku skoro wszędzie było 10 cm ubitego śniegu....- wiec pewnie w sądzie bym wygrał.... ale stwierdziłem że za 50 zł nie chce mi sie 2 czy 3 razy do sądu chodzić...- wiem źle zrobiłem bo odpusciłem totalitarnemu państwu/samorządowi....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 16.12.2019 o 09:59, STRNGMN666 napisał:

Sam nie wiem co z tym zrobić, nie mają mojej tożsamosci, a własciciela samochodu z jakiej racji ukarać skoro nie kierował, może zostawić to jak jest? W najblizszym czasie nie jade do niemiec, ciekawe kiedy lache na to położa? Hmm, jeden uzytkownik z tego tematu pisał, ze olał i nic nie było,ale kazdy przypadek pewnie inny. @Tilok za 35km/h dostałem 120e + opłaty jakieś 28 czyli prawie 150e :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...
Panowie dostałem pismo o wskazaniu sprawcy i to już nie mało bo 750 euro co robić żeby się wybronić w jaki kolwiek sposób? 
Ile trzeba narozrabiać na taką karę ?

Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Igorrek napisał:

Panowie dostałem pismo o wskazaniu sprawcy i to już nie mało bo 750 euro co robić żeby się wybronić w jaki kolwiek sposób? 

Ale jak to tak od razu czy przychodziło coś wcześniej? Jeśli były sygnały wcześniej trzeba było regulować a teraz to....płacz i płac bo licznik bije....

Co to za wykroczenie,że aż taki koszt to od  sąsiada z zachodniej granicy czy gdzieś dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.