Skocz do zawartości

Smart Kid Belt


grogi

Rekomendowane odpowiedzi

(...) w foteliku bezpieczeństwa dla dziecka lub innym urządzeniu przytrzymującym dla dzieci.

 

Tak samo możesz np. wozić bez fotelika, jak masz foteliki "wbudowane" w kanapę pojazdu...

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, grogi napisał:

Jako ciekawostka zamiast pod-dupnika (tzw. boostera). Miał to ktoś w ręku?! Produkt krajowy..... :)

 

 

skb1en.png

 

 

 

Sąsiadka to ma, stosuje, wygląda okej. Sam zastanawiam się czy do drugiego auta zamiast poddupników tego nie kupić. Jakość wykonania solidna, ma wszystkie certyfikaty. Duży plus, że jak zablokujesz pas tym Smartem to dzieciak nie wyślizgnie się spod pasa jak kimnie, albo jak zaczyna wiercić się w bitwie samochodowej z rodzeństwem. No i nie ma problemu z pasem na wysokości szyi dziecka, skutecznie go obniża w prawidłowe miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

Sąsiadka to ma, stosuje, wygląda okej. Sam zastanawiam się czy do drugiego auta zamiast poddupników tego nie kupić. Jakość wykonania solidna, ma wszystkie certyfikaty. Duży plus, że jak zablokujesz pas tym Smartem to dzieciak nie wyślizgnie się spod pasa jak kimnie, albo jak zaczyna wiercić się w bitwie samochodowej z rodzeństwem. No i nie ma problemu z pasem na wysokości szyi dziecka, skutecznie go obniża w prawidłowe miejsce.

 

Dzięki. Rozważam jako opcja do taksówki/rental car na jeden przejazd. Poddupników strasznie nie lubię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomeq77 napisał:

Jak kupowałem swojej poddupnik to taki pas był w zestawie. Miał za zadanie obniżyć górny pas, żeby się w szyję nie wpijał.

 

No to właśnie przecież zadanie poddupnika - podnieść dziecko tak, żeby pas ramienny przechodził przez ramię, a nie ucinał głowę...

 

Co to za podkładkę kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grogi napisał:

No to właśnie przecież zadanie poddupnika

Nie pamiętam, ale wygląda to podobnie do TEJ

IMO, jak dziecko przewozisz na przednim fotelu, to sam poddupnik to za mało. Pas i tak będzie za wysoko.

Fakt, że nigdy tego nie użyłem, ale w zestawie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Obniżenie górnego mocowania pasa to ciekawe rozwiązanie. Jak dobrze się wyreguluje Smart Kid Belt to właściwie można nosić go w kieszeni i używać w każdym pojeździe: swoim, taksówce, Uber, traficar itd. Bardzo funkcjonalne. Łatwiej to nosić niż poddupnik ;) A jakby kto pytał czy to bezpieczne to np. Volvo XC60 ma wbudowany poddupnik w tylna kanapę i taka forma zabezpieczenia przechodzi crash testy. Tutaj to jest po prostu odwrócona funkcjonalność. Przy zderzeniach bocznych to strefy zgniotu i boczne poduszki/kurtyny przejmują funkcje ochronne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Odgrzeję wątek, bo produkt jest już reklamowany w tv, a w internecie wylewa się na ten wynalazek fala hejtu, łącznie z negatywnymi opiniami że strony portalu fotelik.info. Po uwagę brane jest zderzenie boczne, które mimo zastosowania Smart kid belta jest bardzo groźne. Powiem szczerze że mi również dało to myślenia stojąc przed zakupem tego dla starszej córki. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rostex napisał:

Odgrzeję wątek, bo produkt jest już reklamowany w tv, a w internecie wylewa się na ten wynalazek fala hejtu, łącznie z negatywnymi opiniami że strony portalu fotelik.info. Po uwagę brane jest zderzenie boczne, które mimo zastosowania Smart kid belta jest bardzo groźne. Powiem szczerze że mi również dało to myślenia stojąc przed zakupem tego dla starszej córki. 

To była moja obawa od początku, przy czołowym to ma faktycznie szanse zadziałać, Ale przy bocznym? Z trójka dzieci z tylu? To ja wolę foteliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, AstraC napisał:

To była moja obawa od początku, przy czołowym to ma faktycznie szanse zadziałać, Ale przy bocznym? Z trójka dzieci z tylu? To ja wolę foteliki.

Jako codzienny fotelik to trochę kamikaze. Niemniej wolę przytaszczyć taki smart-belt niż wozić na brudnym i śmierdzącym pod-dupniku z wypożyczalni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, grogi napisał:

 

Jako codzienny fotelik to trochę kamikaze. Niemniej wolę przytaszczyć taki smart-belt niż wozić na brudnym i śmierdzącym pod-dupniku z wypożyczalni. 

Nie miałem na szczęście tego problemu jeszcze. :ok: Jak raz wziąłem fotelik z wypożyczalni, to może nówka nie była, ale czysty był. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AstraC napisał:

To była moja obawa od początku, przy czołowym to ma faktycznie szanse zadziałać, Ale przy bocznym? Z trójka dzieci z tylu? To ja wolę foteliki.

Moim zdaniem to rozwiązanie dodatkowe. Na pojedyncze przejazdy, mniej lub bardziej przewidziane.

Na co dzień masz fotelik, ale dodatkowo właśnie taki "klips", który można wszędzie zabrać. Lecisz na wakacje, pożyczysz tam auto, nie musisz patrzyć żeby był fotelik. Wybierasz się na wycieczkę, nastąpiła zmiana planów albo schodzisz w innym miejscu ze szlaku i chcesz złapać stopa żeby wrócić po auto - nie ma problemu z dzieciakiem. I tak dalej. Albo z jakiś zajęci odbierasz jeszcze drugie dziecko, lub ktoś odbiera twoje - dajesz mu fotelik do plecaka. Na jakąś trasę bym z tym nie pojechał, ale podrzucić dziecko raz czy dwa jak najbardziej. 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marcipio napisał:

A dla dziecka które nie mieści się w fotelik a jest za niskie do normalnego pasa? Chyba lepsze to niz poddupnik?

Jak ktos tu juz zauwazyl, jedyna przewage poddupnika nad tym paskiem to jak masz w aucie boczne poduszki z tylu. Wtedy, przy bocznym uderzeniu jest szansa, ze te boczne kurtyny ochronia tez dziecko. Jak nie masz kurtyn, to moim zdaniem, nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marcipio napisał:

A dla dziecka które nie mieści się w fotelik a jest za niskie do normalnego pasa? Chyba lepsze to niz poddupnik?

Tutaj ciężko ocenić - widzę problem w określeniu czy pomoże, czy zaszkodzi - sama podstawka i tak nie zapewnia już tego bezpieczeństwa przy bocznych uderzeniach.

Teraz pytanie - jakie "Wymiary" dziecka? Wzrost/waga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była moja obawa od początku, przy czołowym to ma faktycznie szanse zadziałać, Ale przy bocznym? Z trójka dzieci z tylu? To ja wolę foteliki.
Panowie propo zderzenia bocznego sam wożę syna w foteliku, ale po za najwyższą półką widzieliście z czego są foteliki..... Styropian.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AxiT napisał:

Panowie propo zderzenia bocznego sam wożę syna w foteliku, ale po za najwyższą półką widzieliście z czego są foteliki..... Styropian.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka
 

Ale wiesz, że chociażby kaski też są ze styropianu? O to chodzi, styropian ma pochłaniać energię uderzenia - więc odpowiednia jego gęstość i dzięki temu wytrzymałość jest do dobrania. :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam i korzystam, szczególnie jak mama 3 z tyłu, ot środkowe siedzi w Smart Kid Belt. Nie jestem w stanie ich inaczej zmieścić. Produkt jest jak najbardziej dopuszczony do użytku zgodnie z polskimi przepisami i policjant nie ma prawa wystawić mandatu za jego użytkowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie promującej foteliki RWF mocno zjechali ten wynalazek, a glownym zarzutem było mijanie się z prawdą w materiałach promocyjnych dot certyfikatów.

Ja bym temu wynalazkowi nie zaufał, no chyba że po prostu nie miałbym wyjścia to lepsze to niż nic.

Jak ktoś ma fejsa to może poczytać:

https://m.facebook.com/366601806780277/photos/a.374539399319851/1966118946828547/?type=3&source=48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2019 o 20:31, AstraC napisał:

Ale wiesz, że chociażby kaski też są ze styropianu? O to chodzi, styropian ma pochłaniać energię uderzenia - więc odpowiednia jego gęstość i dzięki temu wytrzymałość jest do dobrania. :ok:

Tylko, że kask otrzymuje bezpośrednie uderzenie i tam stosuje się łączenie zewnętrznej warstwy ze sprasowanym styropianem tzw. proces inmolding. W przypadku fotelików tak nie jest bo nie jest narażony na uderzenie i cała skorupa praktycznie zabepiecza dziecko tylko przed przemieszczaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Pasów SKB używam w sytuacjach awaryjnych, dzieci są większe i zwyczajnie nie chcą jeździć w fotelikach, ale wiadomo, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Czy warto? Moim zdaniem pasy sa świetnym rozwiązaniem dla dzieci, które sa starsze, albo wyrośnięte. Ja tak czy inaczej z dzieciakami z tyłu jeźdzę dużo ostrożniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, adik356 napisał:

Pasów SKB używam w sytuacjach awaryjnych, dzieci są większe i zwyczajnie nie chcą jeździć w fotelikach, ale wiadomo, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Czy warto? Moim zdaniem pasy sa świetnym rozwiązaniem dla dzieci, które sa starsze, albo wyrośnięte. Ja tak czy inaczej z dzieciakami z tyłu jeźdzę dużo ostrożniej.

hmm co znaczy wyrośnięte ?

Obowiązek jeżdżenia w foteliku odnosi się także do wzrostu. Jeżeli dziecko jest "wyrośnięte" i ma pow 150 to nie musi. Jest też wyjątek wagowy przy wzroście pow 135.

Mój syn ma 142cm i bez problemu mieści się w foteliku, choć sam nie wiem czy mu je nie darować i niech jeździ na poddupniku przy dalszych trasach :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, sherif napisał:

Mój syn ma 142cm i bez problemu mieści się w foteliku, choć sam nie wiem czy mu je nie darować i niech jeździ na poddupniku przy dalszych trasach :hmm:

Przy dłuższych trasach sadzaj go tak, żeby mógł swobodnie oprzeć stopy na podłodze. Przepisy swoją drogą, ale komfort, wygoda i zdrowie swoją :oki:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna mam mifold, looknalem na krytyke tego SKB, i mifold skraca pas gorny i prowadzi dolny tak ze nie wisi na brzuchu. Uzywamy ich tylko okazjonalnie (taxi itp) zamiast tradycyjnego poddupnika. Sprawia dobre wrazenie (ma certy itp)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, amazaque napisał:

Przy dłuższych trasach sadzaj go tak, żeby mógł swobodnie oprzeć stopy na podłodze. Przepisy swoją drogą, ale komfort, wygoda i zdrowie swoją :oki:.

Jak siedzi nad poddupniku to ma stopy na podłodze. Tutaj własnie z komfortem i zdrowiem jest tak, że jak siedzi na wbudowanym poddupniku to ma wygodniej bo wtedy siedzi na siedzeniu i oparciu auta, gdzie ma lekko miękkie siedzisko, tapicerkę auta a nie styropian i ceratę.

Jedynie czego poddupnik nie da to zabezpieczenia tułowia w razie wypadku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.