Skocz do zawartości

Korzystał ktoś z usług firmy pośredniczącej przy zakupie samochodu z zagranicy???


Maciek_log

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanie dotyczące firmy  Escourier DCN Express. Sprzedający samochód zaproponował taka opcje dostawy auta z zagranicy. Wg jego opisu firma jest pośrednikiem pomiędzy sprzedającym a kupującym. Firma ta dostarcza auto pod wskazany adres (my przy odbiorze za nie płacimy) i daje przykładowo 7 dni na sprawdzenie auta. Jeżeli się coś nie zgadza to po upływie tych 7 dni możemy oddać  auto, a oni oddadzą pieniądze. Załączę wiadomość od sprzedającego:

 

Cytuj
Cena ostateczna zawierajaca wszystkie koszty transportu to: xxxxxxPLN. Samochod jest dokladnie jak nowy, nie mam nic do ukrycia. Moga Panstwo wykonac pelny przeglad techniczny po jego otrzymaniu i przekonac sie, ze w ogole nie ma z nim problemu.
  Szukalem najlepszego rozwiazania, aby przewiezc samochod do Polski w jak najszybszy i najbezpieczniejszy z mozliwych sposob. 
  Ostatnio znalazlem strone z rekomendacjami odnosnie firmy przewozowej, ktora dziala tu, w Irlandia i ktora obsluguje tego rodzaju transakcje. 
 Tak jest duzo lepiej, poniewaz usluga ta jest legalna. Ich system jest prosty i skuteczny: Moge przewiezc samochod na Panstwa adres w Polsce. Prosze sie nie martwic, pokrywam koszty transportu na wskazany przez Panstwa adres w Polsce. Po otrzymaniu samochodu, maja Panstwo siedem dni na dokonanie weryfikacji, i w tym czasie moga Panstwo zdecydowac, czy wola zatrzymac samochod, czy zwrocic go mnie (naprawde nie sadze, ze bedzie to konieczne). Po zakonczeniu tego siedmiodniowego okresu weryfikacji, system dokona transferu funduszy na moje konto. Przeniesienie dokumentow na Panstwa nazwisko bedzie raczej proste, poniewaz moge podpisac wszystkie formularze tutaj. Do samochodu dolaczona zostanie umowa sprzedazy. Musza Panstwo podpisac umowe sprzedazy po przetestowaniu samochodu w ciagu 7 dni. 
  Uwazam, ze taki system jest najlepszym dla nas rozwiazaniem, poniewaz nie placa mi Panstwo bezposrednio i jest to sposob na kontrole pieniedzy, ktore zostana mi przekazane wylacznie po przetransportowaniu samochodu do Panstwa i kiedy Panstwo zdecyduja sie go zatrzymac. Jesli Pan posiada pieniadze i jest Pan gotowy do zakupu, ja musze miec Pana pelne imie i nazwisko, adres pocztowy oraz numer telefonu, jak tylko je otrzymam, natychmiast rozpoczne transakcje. 

 Pozdrawiam 

 

Spotkał się ktoś z czymś takim? Bo nie mam pojęcia czy warto iść w coś takiego. Proszę o jakieś przydatne informacje.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
Dnia 18.04.2018 o 22:12, Maciek_log napisał:

Witam wszystkich.

Mam pytanie dotyczące firmy  Escourier DCN Express. Sprzedający samochód zaproponował taka opcje dostawy auta z zagranicy. Wg jego opisu firma jest pośrednikiem pomiędzy sprzedającym a kupującym. Firma ta dostarcza auto pod wskazany adres (my przy odbiorze za nie płacimy) i daje przykładowo 7 dni na sprawdzenie auta. Jeżeli się coś nie zgadza to po upływie tych 7 dni możemy oddać  auto, a oni oddadzą pieniądze. Załączę wiadomość od sprzedającego:

 

 

Spotkał się ktoś z czymś takim? Bo nie mam pojęcia czy warto iść w coś takiego. Proszę o jakieś przydatne informacje.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

 

Dziwie sie ze ktos lyka takie bajki. Taki dobry wujek Sam z Irlandii.

Ehh...lowcy perelek a potem internet wrze, ze  ktos zostal oszukany.

na wlasne zyczenie jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
Dnia 18.04.2018 o 22:12, Maciek_log napisał:

Spotkał się ktoś z czymś takim? Bo nie mam pojęcia czy warto iść w coś takiego. Proszę o jakieś przydatne informacje.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

 

Napewno realna firma... :facepalm:

 

"escourier-dcn-express.com is using 4 services on its website. It was registered on 28 January 2018 "

 

image.png.c96259d7bcd966f4ea4846f97c25d0cb.png

 

:)

Edytowane przez kanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Ja to nie wiem czy miałbym dzisiaj jeszcze odwagę kupować samochód sprowadzany z zagranicy. Zbyt dużo niewiadomych, które trudno sprawdzić (historia pojazdy, przebieg, itp.). Raczej obstawiałbym jakieś auto z polskiego salonu, ale np. po kontrakcie leasingowym. Na rynku jest już naprawdę sporo firm, które oferują takie modele (np. Master1) lub można je znaleźć po prostu przy salonach samochodowych, tylko, że wtedy musimy ograniczać się tylko do jednej marki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.