Skocz do zawartości

Astra K 1,4 125/150KM


grze1234

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.04.2018 o 11:32, rwIcIk napisał:

Obecnie też mam 141 KM, ale turbo z dużo większym momentem obrotowym i ładnie ciągnie już od niskich obrotów

Na 4, biegu Astrze J 140 KM nie dociągniesz do odcinki, dochodzi do ca 195 km/h ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał:

Trudno.

Ja i tak bym się nie odważył ;]

 

Testowałem kiedyś przez parę minut ile pali w prędkościach 190-210, wyszło że ca. 20l /100 km (lpg).  Najwięcej poszla 218, ale według licznika. Oczywiście to nie jazda, tak do 170 km/h (licznikowo) mozna lecieć, ale i tak taka prędkość generuje zbyt duże zmęczenie niż powiedzmy przelotowe 130-140 (gps).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wawo napisał:

Oczywiście to nie jazda, tak do 170 km/h (licznikowo) mozna lecieć, ale i tak taka prędkość generuje zbyt duże zmęczenie niż powiedzmy przelotowe 130-140 (gps).  

 

Dla mnie powyzej 150km/h jest juz zdecydowanie za glosno.

Najczesciej jezdze wlasnie z tempomatem na 130-140km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Dla mnie powyzej 150km/h jest juz zdecydowanie za glosno.

Najczesciej jezdze wlasnie z tempomatem na 130-140km/h.

Jakie masz wtedy chwilowe? W mojej pierdziawce jest powyzej 7 a blizej 8. Dlatego najbardziej ekonomicznie na autostradzie jest tak do 120km/h wtedy mam kolo 6,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujekcybul napisał:

Jakie masz wtedy chwilowe? W mojej pierdziawce jest powyzej 7 a blizej 8. Dlatego najbardziej ekonomicznie na autostradzie jest tak do 120km/h wtedy mam kolo 6,5l.

 

Przy 140km/h jest jakies 7-7,5l/100.

Jadac rowno pomiedzy 120-130km/h mozna zrobic srednie ok 6,3-6,5 I tyle mi wyszlo juz 2 razy w drodze do Slowenii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Przy 140km/h jest jakies 7-7,5l/100.

Jadac rowno pomiedzy 120-130km/h mozna zrobic srednie ok 6,3-6,5 I tyle mi wyszlo juz 2 razy w drodze do Slowenii.

Pamiętaj o wylaczeniu klimatyzacji, bo chodzi non stop. Jeszcze do max. pół litra ugrasz. W lpg spalanie autostradowe to tak 9+. Rzekłbym 1,5 lira mniej niż 100-konny lanos (przedział prędkości 110+ 130-, gps), ważący 300 kg mniej. Dla prędkości 120+ 140- (gps) będzie to litr róznicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

 

Jadac rowno pomiedzy 120-130km/h mozna zrobic srednie ok 6,3-6,5 I tyle mi wyszlo juz 2 razy w drodze do Slowenii.

 

Dla Meriva B 120KM [wyższa, jakby nie patrzyć] wyszło mi 6,5 - 6,7 l/100 km... liczone pod dystrybutorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wawo napisał:

Pamiętaj o wylaczeniu klimatyzacji, bo chodzi non stop. Jeszcze do max. pół litra ugrasz. W lpg spalanie autostradowe to tak 9+. Rzekłbym 1,5 lira mniej niż 100-konny lanos (przedział prędkości 110+ 130-, gps), ważący 300 kg mniej. Dla prędkości 120+ 140- (gps) będzie to litr róznicy.  

 

Bez przesady, ta Astra i tak spala wg mnie bardzo malo jak na osiagi I gabaryty. Mam srednia 6.9l od poczatku :)

Klima w tym aucie ciagnie ok 0.2-0.3l/h wiec przy przelotach autostradowych ze srednia ok 100km/h to nie ma zadnego wplywu na spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Bez przesady, ta Astra i tak spala wg mnie bardzo malo jak na osiagi I gabaryty. Mam srednia 6.9l od poczatku :)

Klima w tym aucie ciagnie ok 0.2-0.3l/h wiec przy przelotach autostradowych ze srednia ok 100km/h to nie ma zadnego wplywu na spalanie.

 

Jaki masz rozkład tras miasto/trasa i jak długie odcinki? Używasz turbo (momentu max) czy raczej się toczysz?

Pytam bo pojeździłem trochę różnymi autami z turbo, i moje wyniki spalania dość mocno odbiegały od danych producenta ;)

Generalnie auto z turbo pali pod moją nogą tyle samo co podobne wolnossące. Czyli sporo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jaruga napisał:

 

Jaki masz rozkład tras miasto/trasa i jak długie odcinki? Używasz turbo (momentu max) czy raczej się toczysz?

Pytam bo pojeździłem trochę różnymi autami z turbo, i moje wyniki spalania dość mocno odbiegały od danych producenta ;)

Generalnie auto z turbo pali pod moją nogą tyle samo co podobne wolnossące. Czyli sporo :)

 

a u mnie pali mniej ;)

tak jak pisałem, spalanie średnie miałem ok 6.5L (zrobiłem prawie 6kkm)

jeżdżąc 15km odcinki podmiejskie, z klimą spalanie spadalo poniżej 6L

jadąc trasę gdzie miejscami jechałem 160-150km/h spalanie wychodziło ok 7L

gdyby nie przekraczać 140km/h zeszło by mocno poniżej 7L 

 

160KM kaszkaj 1.6TB palił ok 1L więcej

dla porównania kaszkaj 1.6TD 130KM 4x4 pali podobnie jak astra 1.4 TB 125KM (pewnie kwestia napędu i masy)

octavia 1.4TSI w trasie też paliła pomiędzy 6-7L 

 

benzyna 1.8 120KM - c-max, palił ok 2L więcej jak turbo 

 

oczywiście gdyby jeździć w zakresie 3-5krpm to spali podobnie, ale nie ma takiej potrzeby, 

taki zakres obrotów używałem sporadycznie do wyprzedzania, normalna jazda do max 3krpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaruga napisał:

 

Jaki masz rozkład tras miasto/trasa i jak długie odcinki? Używasz turbo (momentu max) czy raczej się toczysz?

Pytam bo pojeździłem trochę różnymi autami z turbo, i moje wyniki spalania dość mocno odbiegały od danych producenta ;)

Generalnie auto z turbo pali pod moją nogą tyle samo co podobne wolnossące. Czyli sporo :)

 

Miasto:trasa to u mnie jakies 30:70... Miasto to glownie korek do pracy, a trasy to A i S z tempomatem na 130-140km/h.

Po krajowkach jezdze ok +20km/h do ograniczen. Jak mialem przez tydzien Leona 1.2 TSI to srednie spalanie mialem 6.2.

Aha, auto w 9 przypadkach na 10 startuje z cieplego garazu, wiec rozgrzewa sie momentalnie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Miasto:trasa to u mnie jakies 30:70... Miasto to glownie korek do pracy, a trasy to A i S z tempomatem na 130-140km/h.

Po krajowkach jezdze ok +20km/h do ograniczen. Jak mialem przez tydzien Leona 1.2 TSI to srednie spalanie mialem 6.2.

Aha, auto w 9 przypadkach na 10 startuje z cieplego garazu, wiec rozgrzewa sie momentalnie ;)

 

A widzisz. Czyli masz dobre warunki do oszczędzania. Ja mam proporcje miasto trasa dokładnie odwrotne a miejsca parkingowe na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Jaruga napisał:

A widzisz. Czyli masz dobre warunki do oszczędzania. Ja mam proporcje miasto trasa dokładnie odwrotne a miejsca parkingowe na zewnątrz. 

 

Ale ja nie oszczedzam, po prostu jezdze gdzie akurat potrzeba czy mam ochote ;]

Citroen C4 2.0 noPBN w identycznych warunkach palil ponad 9 litrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2018 o 10:31, iwik napisał:

Jaki czas oczekiwania?

Jak pytałem o wersję w miarę "standardowową" 1.4t kombi to mi powiedzieli ok 4 miesięcy :facepalm:

(nie było o czym dalej rozmawiać więc - auta ze stocku sprzedane)

 

nie ma znaczenia jaka wersja. Kombi produkują w GB, gdzie w lipcu fabryka ma przerwę wakacyjną, w sierpniu przebrojenie linii na MY2019 i dopiero od września rusza produkcja. I tego nie przeskoczysz. Teraz jest najgorszy moment na zamawianie Astry jeśli chodzi o czas oczekiwania. Ale trudno, mnie Leon wyszedł 15 tys. drożej i czekać trzeba 3 miesiące, więc niewiele krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2018 o 14:43, Maciej__ napisał:

Klima w tym aucie ciagnie ok 0.2-0.3l/h wiec przy przelotach autostradowych ze srednia ok 100km/h to nie ma zadnego wplywu na spalanie.

Szacunek czy sprawdzane wielokrotnie? Według mnie, szacunek właśnie, będzie to powyżej 0,3 l, ale nie więcej niż 0,5 l na 100 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
nie ma znaczenia jaka wersja. Kombi produkują w GB, gdzie w lipcu fabryka ma przerwę wakacyjną, w sierpniu przebrojenie linii na MY2019 i dopiero od września rusza produkcja. I tego nie przeskoczysz. Teraz jest najgorszy moment na zamawianie Astry jeśli chodzi o czas oczekiwania. Ale trudno, mnie Leon wyszedł 15 tys. drożej i czekać trzeba 3 miesiące, więc niewiele krócej.
Mnie Leon wyszedł ponad 20 drożej. Swoją drogą, parę dni temu minął rok z Astra. Może bym zrobił jakieś podsumowanie?

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wawo napisał:

Szacunek czy sprawdzane wielokrotnie? Według mnie, szacunek właśnie, będzie to powyżej 0,3 l, ale nie więcej niż 0,5 l na 100 km. 

 

Wg mnie klimy nie ma sensu przeliczac na 100km, tylko raczej na godzine pracy sprezarki.

Na wolnych obrotach jak wlaczysz klime to spalanie skacze wlasnie o 0,2-0,3l/h.

Wiec w miescie pewnie bedzie blizej 1l/100km (srednia max 30km/h - 3h pracy sprezarki) a na autostradzie juz pewnie wlasnie w okolicach 0,2-0,3/100kmh.(srednia 100km/h - godzina pracy sprezarki)

Ale to tylko d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2018 o 18:35, format napisał:

Mnie Leon wyszedł ponad 20 drożej. Swoją drogą, parę dni temu minął rok z Astra. Może bym zrobił jakieś podsumowanie?

tapatalked
 

 

nie krępuj się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 20.06.2018 o 10:31, iwik napisał:

Jaki czas oczekiwania?

Jak pytałem o wersję w miarę "standardowową" 1.4t kombi to mi powiedzieli ok 4 miesięcy 

 

w sobotę pytałem w salonie o stan mojego zamówienia. Przewidywany termin produkcji: 38 tydzień, czyli druga połowa września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 20.06.2018 o 10:31, iwik napisał:

Jaki czas oczekiwania?

Jak pytałem o wersję w miarę "standardowową" 1.4t kombi to mi powiedzieli ok 4 miesięcy :facepalm:

(nie było o czym dalej rozmawiać więc - auta ze stocku sprzedane)

 

czas szybko mija. Wczoraj moja Astra dojechała do dealera. Dzisiaj jadę ją obejrzeć i załatwiać leasing, w przyszłym tyg. odbiór. Na razie mija 3,5 miesiąca od zamówienia. Warto czekać, bo satysfakcja z tego, że masz samochód tak skonfigurowany jak chciałeś, a nie dopłacasz za to czego nie chcesz, będzie spora. :)

A przyszedł trochę wcześniej niż na poczatku mówili pewnie dlatego, że ostatnio sprzedaż Astry mocno spadła w Europie, więc fabryka ma krótkie terminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maro_t napisał:

 

czas szybko mija. Wczoraj moja Astra dojechała do dealera. Dzisiaj jadę ją obejrzeć i załatwiać leasing, w przyszłym tyg. odbiór. Na razie mija 3,5 miesiąca od zamówienia. Warto czekać, bo satysfakcja z tego, że masz samochód tak skonfigurowany jak chciałeś, a nie dopłacasz za to czego nie chcesz, będzie spora. :)

A przyszedł trochę wcześniej niż na poczatku mówili pewnie dlatego, że ostatnio sprzedaż Astry mocno spadła w Europie, więc fabryka ma krótkie terminy.

 

Tak czy siak podziwiam za cierpliwość :)

Ale są ludzie którzy czekają świadomie ponad pół roku - tych to już nie podziwiam bo to abstrakcja dla mnie totalna... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Jaruga napisał:

 

Tak czy siak podziwiam za cierpliwość :)

Ale są ludzie którzy czekają świadomie ponad pół roku - tych to już nie podziwiam bo to abstrakcja dla mnie totalna... ;)

Czasem nie ma wyjścia. Auta z setupem który ja chciałem (200hp, elite + matryce led + acc, reszta nieistotna)  w Polsce na stocku nie było (i nie będzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaruga napisał:

 

Tak czy siak podziwiam za cierpliwość :)

Ale są ludzie którzy czekają świadomie ponad pół roku - tych to już nie podziwiam bo to abstrakcja dla mnie totalna... ;)

 

Jesli w miedzyczasie masz czym jezdzisz i np obecny leasing konczy Ci sie za 3-6 msc to w czym problem?

Przeciez nikt raczej nie sprzedaje obecnego auta, zeby czekac pol roku na kolejne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaruga napisał:

 

Tak czy siak podziwiam za cierpliwość :)

Ale są ludzie którzy czekają świadomie ponad pół roku - tych to już nie podziwiam bo to abstrakcja dla mnie totalna... ;)

 

tym razem mi się nie spieszyło, miałem czym jeździć. Ech, jeszcze muszę kilka dni wytrzymać...

image.jpeg.e09eab8840829d1097b2346074d98229.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Jesli w miedzyczasie masz czym jezdzisz i np obecny leasing konczy Ci sie za 3-6 msc to w czym problem?

Przeciez nikt raczej nie sprzedaje obecnego auta, zeby czekac pol roku na kolejne ;]

 

Nie chodzi o to czy ma czym jeździć...

Jak się czujesz czekając głodny na obiad w restauracji godzinę? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie chodzi o to czy ma czym jeździć...
Jak się czujesz czekając głodny na obiad w restauracji godzinę?  
Jesli wiem, ze bede czekal godzine to nie ide glodny...
Czesto kupuje bilety lotnicze na kilka miesiecy do przodu i tez musze czekac ;)
Aczkolwiek auto bralem z placu bo bylo potrzebne na juz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, maro_t napisał:

No to Astra odebrana. Jeździ, ma swoje plusy i minusy. Najbardziej na razie się cieszę, że silnik wybrałem dobrze ;]

 

Mam nadzieję że wrzucisz jakąś obszerną recenzję niebawem :ok:

Bo od @format dowiedziałem się tylko że to auto dla biednych ludzi które likwiduje problem przyspieszających cymbałów podczas ich wyprzedzania  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaruga napisał:

 

Mam nadzieję że wrzucisz jakąś obszerną recenzję niebawem :ok:

Bo od @format dowiedziałem się tylko że to auto dla biednych ludzi które likwiduje problem przyspieszających cymbałów podczas ich wyprzedzania  ;]

 

wrzucę, ale może jak przejadę kilka tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎09‎-‎21 o 13:37, Jaruga napisał:

 

Tak czy siak podziwiam za cierpliwość :)

Ale są ludzie którzy czekają świadomie ponad pół roku - tych to już nie podziwiam bo to abstrakcja dla mnie totalna... ;)

Na Fabie!!!! od kwietnia ludzie czekaja. Ibizy to chyba wogole nie mozna zamawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jaruga napisał:

 

Mam nadzieję że wrzucisz jakąś obszerną recenzję niebawem :ok:

Bo od @format dowiedziałem się tylko że to auto dla biednych ludzi które likwiduje problem przyspieszających cymbałów podczas ich wyprzedzania  ;]

Auto dla biednych ludzi z tym ficzerem to mam ja za polowe ceny astry. A tu widze, zeAstra K 200KM bardzo ladnie wyglada biala z czarnym dachem. W tej chwili to chyba nie ma lepszego dila u konkurencji. Bije wszystkich osiagmi i cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wujekcybul napisał:

Auto dla biednych ludzi z tym ficzerem to mam ja za polowe ceny astry. A tu widze, zeAstra K 200KM bardzo ladnie wyglada biala z czarnym dachem. W tej chwili to chyba nie ma lepszego dila u konkurencji. Bije wszystkich osiagmi i cena.

 

cena częściowo wynika z tego, że ten samochód można skonfigurować we wmiarę biednej wersji, ale z mocnym silnikiem. Bez świateł LED, czujników, kamer cofania itd. Konkurencja z najmocniejszymi silnikami często wymusza droższe wyposażenie, np Leon 2.0 TSI występuje już tylko z DSG. Poza tym jednak widać pewne oszczędności w tym aucie. Cena zawsze ma swoje uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maro_t napisał:

 

cena częściowo wynika z tego, że ten samochód można skonfigurować we wmiarę biednej wersji, ale z mocnym silnikiem. Bez świateł LED, czujników, kamer cofania itd. Konkurencja z najmocniejszymi silnikami często wymusza droższe wyposażenie, np Leon 2.0 TSI występuje już tylko z DSG. Poza tym jednak widać pewne oszczędności w tym aucie. Cena zawsze ma swoje uzasadnienie.

 

Ty masz Dynamic czy Elite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maro_t napisał:

 

cena częściowo wynika z tego, że ten samochód można skonfigurować we wmiarę biednej wersji, ale z mocnym silnikiem. Bez świateł LED, czujników, kamer cofania itd. Konkurencja z najmocniejszymi silnikami często wymusza droższe wyposażenie, np Leon 2.0 TSI występuje już tylko z DSG. Poza tym jednak widać pewne oszczędności w tym aucie. Cena zawsze ma swoje uzasadnienie.

Jak sie dotrze to zmierz czas z gazem w podlodze do 120km/h. Ciekaw jestem ile ma 60-120 bez redukcji. Tylko 2 i 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Auto dla biednych ludzi z tym ficzerem to mam ja za polowe ceny astry.


Połowa ceny mojej Astry to jakieś 45k, jakie nowe auto w tej cenie likwiduje problem przyspieszających cymbałów?

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
cena częściowo wynika z tego, że ten samochód można skonfigurować we wmiarę biednej wersji, ale z mocnym silnikiem. Bez świateł LED, czujników, kamer cofania itd. Konkurencja z najmocniejszymi silnikami często wymusza droższe wyposażenie, np Leon 2.0 TSI występuje już tylko z DSG. Poza tym jednak widać pewne oszczędności w tym aucie. Cena zawsze ma swoje uzasadnienie.
Nie do końca. Różnica przede wszystkim polega na tym że 15% rabatu dla Astry do zamówienia to żaden wyczyn. Przy czym w Leonie możesz liczyć co najwyżej na dywaniki gratis. U mnie Leon z 1.8tsi 180hp w gorszej od AK 1.6t konfiguracji kosztował po prostu na koniec 30% więcej. Zresztą, był wątek na MK na ten temat.

Aha, i ja oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że Leon to jednak jest lepsze auto niż Astra. Ale nie 30% lepsze.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, twinsen napisał:
Dnia 27.06.2018 o 18:35, format napisał:
Mnie Leon wyszedł ponad 20 drożej. Swoją drogą, parę dni temu minął rok z Astra. Może bym zrobił jakieś podsumowanie?

Dajesz, też chętnie poczytam.

Jeszcze nie wybrałeś? 8]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, format napisał:


 

 


Połowa ceny mojej Astry to jakieś 45k, jakie nowe auto w tej cenie likwiduje problem przyspieszających cymbałów?

tapatalked
 

 

Ja kupilem za 49 i mam 8 do setki i leci 230km/h w aucie klasy B wiecej do szczescia nie trzeba, widze ze nowa mk8 st line jest za 60k. 

image.png.d853086b8a58c785d392e825f64ea3ba.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja kupilem za 49 i mam 8 do setki i leci 230km/h w aucie klasy B wiecej do szczescia nie trzeba, widze ze nowa mk8 st line jest za 60k. 


Po zachipowaniu jak rozumiem. Tyle to (po zaboxowaniu) to ja miałem w kurze, tylko tam szło jeszcze wózek do bagażnika włożyć.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, format napisał:


 

 


Po zachipowaniu jak rozumiem. Tyle to (po zaboxowaniu) to ja miałem w kurze, tylko tam szło jeszcze wózek do bagażnika włożyć.

tapatalked
 

 

A jak wyglada tuning 1.6T? Ile to wyciaga dajmy na to sam chip + DP? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.