Skocz do zawartości

Gdzie w Lacetti jest korek kontrolny w skrzyni biegów?


Piotr_M

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Silnik 1.4.

Że korka spustowego nie ma i do spuszczenia oleju trzeba odkręcić dekiel od spodu, to wiem, ale gdzie  (i czy w ogóle :)) jest korek kontrolny?

W innych autach nie miałem problemów ze zlokalizowaniem korka, był zawsze w miarę łatwo dostępny, w tej skrzyni znaleźć go nie umiem. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymieniali olej przy okazji wymiany sprzęgła, a więc skrzynie mieli wyciągniętą. 

Ale można pogooglać - koledzy ze Wschodu na szczęście grzebią samodzielnie przy autach częściej niż my ;)  

Wygląda że jest schowany przy wejściu półosi do skrzyni. Szukaj hasła test tube na stronie pod linkiem ;)

 

https://www.drive2.com/l/570199/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, korek jest tam, gdzie wskazał przyjaciel ze Wschodu - przy półosi od strony silnika, głęboko schowany za łapą trzymającą zespół napędowy (bez długiej cienkościennej nasadki nawet nie ma co podchodzić do tematu).

 

Kontrola wykazała, że zauważone przy wiosennej inspekcji podwozia zapocenie skrzyni wciąż pozostaje tylko zapoceniem, oleju jest pod korek.

To jednak dobre auto... :)

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.