Skocz do zawartości

Corolla 2019 - najtańsza Corolla od 1996


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Corolla 1996 - rekomendowana cena detaliczna A$19,990 = 53k PLN

 

Corolla 2019 - rekomendowana cena detaliczna ... wzrosła A$20,890 = 55k PLN

 

Wow cena wzrosła o $900 pierwszy raz...

 

Inflacja 2.5-4% rocznie...

Ale ....

 

c1d7dfa93f09a038774d5df84057b3f5.jpg

 

 

Wersja bieda:

2.0l 4 cylindry silnik

125kW lub jak kto woli 170KM

200Nm

 

Nowa 10 stopniowa CVT (znaczy czuć 10), zwana ‘Dynamic Shift CVT’

 

Z biegiem do ruszania zanim Piła się włączy ‘bzzzzzzzzz’ ergo de facto 🤡 - dwa biegi ...

 

Sport mode I klameczki do sterowania ‚Dynamic Shift CVT’ w kierownicy.

 

Wersja bieda ma:

 

 

- AEB z wykrywaniem pieszych,

- rozpoznawanie i trzymanie się w lini/pasie(Lane Tracing Assist),

- rozpoznawanie znaków ( Road Sign Assist),

-adopcyjny cruise control,

- powiadomienie o opuszczeniu lini/pasa(lane-departure warning with assist),

- automatyczne długie światła on/off,

- tylna kamera...

 

LED w wersji wyżej, bieda nie dostała.

 

 

Brak w wersji bieda:

-Elektryczny hamulec tez w wersji bieda brak, pociągnąć rączka trzeba,

-Wiekszy 8.0-inch touchscreen z nawigacja tez brak - 6”

- 8 głośników JBL sound system,

- 7.0-inch wyświetlacz kierowncy,

-HUD,

- bezprzewodowe lądowanie telefonu.

 

Jak komuś się 2.0l w wersji bieda nie podoba to może zapłacić opcjonalnie za 1.8l Atkinson Cycle Hybrid... $5k więcej

 

 

I jak to się ma nie sprzedawać???

 

Nowy silnik ma 21% mocy więcej i 15% Nm. Iż obecna generacja z 1.8l...

 

Najtańsza Corolla od 23 lat patrząc na ilość wyposażenia i inflacje....

 

 

Do salonów marsz!

 

c244a296be52b678e2da82f65c1c3fa8.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybryda?



Jest jako opcja. Pisze o wersji bieda pierwszej z cennika ... 2.0l 170KM

Hybrid ma ten sam silnik co teraz i jak obecnie jest podwaliny do wersji ze wszystkim... ergo różnica to 50% ... już wiem dlaczego na każde 4,000 sztuk sprzedają 57 Hybrid


63d3d885a9d0089bf9e30a969d2d0f19.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Toyoty miały u nas taki wypas i takie ceny, mało kto by sie skusil na inną marke
 
 
Nje jezdzilem. Ale.kazde pierwsze review jakie wyszlo dzis po tym jak Toyota embargo zniosla, mowi ze kombinacja silnika i zawieszenia jest najlepsza na rynku. Nawet te pismaki co zyja z reklam konkurencji jak VeeDub/Mazda...

Zobaczymy... jak tak auta beda przychodzic przez nastepne pare lat to ja nie widze jak elektryki zawojuja swiat...

... chyba ze sztucznnie jak Diesel w EU :-)

Sent from my Samshiite Note8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawie jak w PL: najtańsza Corolla to 65.900. (nasz VAT - 23%, w Australii GST - 10%)
Szkoda tylko, że u nas silnik 1,33 :)
Ciekawy tylko jestem, czy te 'aktualne' Toyoty są równie niezawodne i trwałe, jak poprzednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, OZI napisał:

Nje jezdzilem. Ale.kazde pierwsze review jakie wyszlo dzis po tym jak Toyota embargo zniosla, mowi ze kombinacja silnika i zawieszenia jest najlepsza na rynku. Nawet te pismaki co zyja z reklam konkurencji jak VeeDub/Mazda...

Ostatnio miałem okazję porównać jadąc Taxi, czy Uberem, Auris i Seed. 

Wg mnie i wnętrze i komfort zawieszenia na + dla Kii.

Toyota musiała to poprawić w nowym modelu :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję porównać jadąc Taxi, czy Uberem, Auris i Seed. 
Wg mnie i wnętrze i komfort zawieszenia na + dla Kii.
Toyota musiała to poprawić w nowym modelu :ok:
 
Wnętrze kwestia gustu. Zawieszenie w taxi zależy od przebiegu plus dodatkowo w aurisach/corollach jest albo wielowahacz albo belka w zależności od silnika i to już robi w tym przypadku sporą różnicę, plus dodatkowo w T. opony są od 195/65r15 do 225/45r17 i tu różnica jest kosmiczna na dziurach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko miałem rentale I30, Kia Rio i Toyota Corolla, w Australii. Toyota miała najlepszą jakość wykonania, najlepiej zmieniała biegi i było cicho w środku i nic nie skrzypiało. Hyundai i Kia - masakra. Kijem bym tego nie dotknął w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko miałem rentale I30, Kia Rio i Toyota Corolla, w Australii. Toyota miała najlepszą jakość wykonania, najlepiej zmieniała biegi i było cicho w środku i nic nie skrzypiało. Hyundai i Kia - masakra. Kijem bym tego nie dotknął w Polsce.
Tak tylko mowisz ze nie dotknął bys :-)

d5f7d292b71756b1557403fd4f5b5ee5.jpg

Sent from my Samshiite Note8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rallyrychu napisał:

A u nas Yaris z wyprzedaży rocznika za 57900, a zeszłoroczny jeżdżony z ok. 10k przebiegu też 57900 ;] Cenę trzymają nieźle ;)

Taką corollę to bym przygarną bez wahania :)

Yaris GRMN 140tyś 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, twinsen napisał:

Mimo wszystko miałem rentale I30, Kia Rio i Toyota Corolla, w Australii. Toyota miała najlepszą jakość wykonania, najlepiej zmieniała biegi i było cicho w środku i nic nie skrzypiało. Hyundai i Kia - masakra. Kijem bym tego nie dotknął w Polsce.

Zapomniałeś dodać, że nad tymi wszystkimi autami i tak jakością, kunsztem i prestiżem góruje piętnastoletnie stilo :oki: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎01‎/‎05‎/‎2018 o 09:21, rwIcIk napisał:

Gdyby Toyoty miały u nas taki wypas i takie ceny, mało kto by sie skusil na inną marke ;)

 

 

 

Wtedy cala reszta bylaby wyceniona podobnie I nadal ciezko byloby znalezc argumenty za zakupem Toyoty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wtedy cala reszta bylaby wyceniona podobnie I nadal ciezko byloby znalezc argumenty za zakupem Toyoty
Jak ta Corolla nie jezdzilem i imvho obecna generacja jest wyklepana jak smietnik to jednak ludzie kupują.

- 1.8l 4 cyl jest prosty , odpada martwienie sie czy padnie. Lud raportuje zero problemow.
- Q poskladania jest dobra, nie mowie o dotyku plastiku,
- najwazniejsze - bezproblemowa, tanie posiadanie,
- wsparcie i obsluga klienta.

Dlatego to lud kupuje - bo chce mieć spokój i dostac sie bezproblemowo i pewnie z A 2 B a nie martwić się czy 150KM wersja bieda Golf padnie...

Pod każdym innym wzgledem jazdy, dotyku etc Golf jest jednak lepszy imvho

12ea08d940921a35096c8e04a7be7ad6.jpg

A jednak 4,000 vs 1,500 - miesiąc w miesiąc dla Corolla... spokój ma swoją cenę :-)




Sent from my Samshiite Note8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rallyrychu napisał:

Limitowana seria u nas pewnie max z 10 sztuk bylo. Jak na auto z tak malej serii to nie jest jakos super drogo. Szkoda, ze ponizej 6s nie udalo sie zejsc z przyspieszeniem. Ja bym nie kupil ale fajnie, ze nudna Toyta robi takie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:))) Gdyby taka Corolla kosztowała u nas 53 k PLN to od razu idę do salonu i kupuję. Znaczy biorę w leasing ;) I takich jak ja by było po prostu mnóstwo.

Ale niestety nie jest to możliwe.. inny system podatkowy, akcyzy i.. szkoda gadać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Podbije stary wątek bo dzisiaj oglądałem test na YouTube i o ile auto jest bardzo ładne to ilość przestrzeni na bagaż jest śmiechu warta W wersji z pełnowymiarowym kołem zapasowym wynosi całe 217l 🤣🤣 A miało być to moje następne auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ralph78 napisał:

Podbije stary wątek bo dzisiaj oglądałem test na YouTube i o ile auto jest bardzo ładne to ilość przestrzeni na bagaż jest śmiechu warta emoji23.pngW wersji z pełnowymiarowym kołem zapasowym wynosi całe 217l 🤣🤣 A miało być to moje następne auto emoji19.png

 

Ciezko mi w to uwierzyc, bo ok 200l to ma Fiat 500 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pojechali z bagażnikiem :hehe:

Ale powrot corolli i smierc aurisa na plus

 

Na fotkach nie wygląda tragicznie

2019-toyota-corolla-hatchback-live-photo

 

 

znalazlem taki zapis

 

Cytuj

Cargo Space

Designed to offer more space and easier accessibility for cargo, the Corolla Hatchback features an open design, rather than the closed-off trunk compartment in the classic Corolla sedan. With all of its seats in place, the 2019 Corolla Hatchback offers 18 ft3 of cargo space. However, if you need more room for larger items or extra gear, the second-row bench seat folds down to expand the Corolla Hatchback’s maximum cargo space to up to 23.3 ft3.

 

ale to z kolei lekka przeginka, bo 18 cubic feet to 510 litrów.

 

 

edyta.

nie wiem jak oni to liczą

 

Cytuj

 The latter might be the new Corolla Hatchback's primary demerit, because at 18.1 cubic feet, it's not only smaller than the Corolla iM's unremarkable cargo area (20.8), but less than the Honda Civic (25.7) and Mazda 3 (20.2). There's so little space above the cargo cover that this is likely one of the least utilitarian hatchbacks.

 

bo Civic tez nie ma 700  litrów. Chyba, ze to liczone nie do rolety a linii dachu :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ralph78 napisał:
8 minut temu, Maciej__ napisał:
 
Ciezko mi w to uwierzyc, bo ok 200l to ma Fiat 500 ;]

Review plus parę innych stron www to potwierdza.

 

Obejrzalem fotki i nie wyglada to jakos zle...

Chyba faktycznie ten bagaznik jest po prpstu bardzo plytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbije stary wątek bo dzisiaj oglądałem test na YouTube i o ile auto jest bardzo ładne to ilość przestrzeni na bagaż jest śmiechu warta W wersji z pełnowymiarowym kołem zapasowym wynosi całe 217l 🤣🤣 A miało być to moje następne auto



Po weekend coś skrobnę . Miałem Corolla jako rental przez ostatnie dwa dni.

Ciekawy produkt, i ogromna przepaść na plus vs stara generacja, ale bagażnik w Hybrid jest rzeczywiście mały.




Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pojechali z bagażnikiem :hehe:
Ale powrot corolli i smierc aurisa na plus
 
Na fotkach nie wygląda tragicznie
2019-toyota-corolla-hatchback-live-photos.jpg&key=e9528e7bb2158fd043f21a9ac3767b05c7f41d0d062572f0b5e4b404c83ab1e7
 
 
znalazlem taki zapis
 
Cargo Space
Designed to offer more space and easier accessibility for cargo, the Corolla Hatchback features an open design, rather than the closed-off trunk compartment in the classic Corolla sedan. With all of its seats in place, the 2019 Corolla Hatchback offers 18 ft3 of cargo space. However, if you need more room for larger items or extra gear, the second-row bench seat folds down to expand the Corolla Hatchback’s maximum cargo space to up to 23.3 ft3.
 
ale to z kolei lekka przeginka, bo 18 cubic feet to 510 litrów.
 
 
edyta.
nie wiem jak oni to liczą
 
 The latter might be the new Corolla Hatchback's primary demerit, because at 18.1 cubic feet, it's not only smaller than the Corolla iM's unremarkable cargo area (20.8), but less than the Honda Civic (25.7) and Mazda 3 (20.2). There's so little space above the cargo cover that this is likely one of the least utilitarian hatchbacks.
 
bo Civic tez nie ma 700  litrów. Chyba, ze to liczone nie do rolety a linii dachu :nie_wiem:




Jest trochę zamieszania. Hybrid vs benzyna jest ... ogromna różnica (IMVHO)


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
bo Civic tez nie ma 700  litrów. Chyba, ze to liczone nie do rolety a linii dachu default_niewiem.gif




Jest trochę zamieszania. Hybrid vs benzyna jest ... ogromna różnica (IMVHO)


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Chyba trzeba poczekać na jakiś test w Europie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba poczekać na jakiś test w Europie.



Wymiarowo się nie będzie roznic. Hybrid - moze, silnikiem ale nie bagażnikiem. Z tylu tez ciasnota...

Nie sadze, ze EU dostanie wersje bieda z 2.0l silnikiem. Generalnie klient się na Corolla zmienił .... - młody, technologicznie zaawansowany, wierzący, ze Hybrid obroni zielona trawę .... etc - tak Toyota przynajmniej twierdzi ...


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Wymiarowo się nie będzie roznic. Hybrid - moze, silnikiem ale nie bagażnikiem. Z tylu tez ciasnota...

Nie sadze, ze EU dostanie wersje bieda z 2.0l silnikiem. Generalnie klient się na Corolla zmienił .... - młody, technologicznie zaawansowany, wierzący, ze Hybrid obroni zielona trawę .... etc - tak Toyota przynajmniej twierdzi ...


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Pewnie nie, ale jak będzie w salonie to mogę jechać aby się przymierzyć. Nie zapomnij o tym że klient EU szuka też auta aby podatek był niski a hybryda mu to oferuje.
Ja do bieżącego modelu Auris ledwo się mieściłem a za mną miejsca było jak na lekarstwo. W nowym chyba aż tak źle nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie, ale jak będzie w salonie to mogę jechać aby się przymierzyć. Nie zapomnij o tym że klient EU szuka też auta aby podatek był niski a hybryda mu to oferuje.
Ja do bieżącego modelu Auris ledwo się mieściłem a za mną miejsca było jak na lekarstwo. W nowym chyba aż tak źle nie będzie.


Przod jest ok, IMVHO. Tył - mój komentarz z innego forum...

Love the look of the new Corolla, but it comes with quite significant packaging comprimises which might negatively affect sales.

The boot space is a joke for the segment it sells in, and rear passenger space is comprimised as well.

Sprawdziłem / identyczny bagażnik ma Suzuki Swift



Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Przod jest ok, IMVHO. Tył - mój komentarz z innego forum...

Love the look of the new Corolla, but it comes with quite significant packaging comprimises which might negatively affect sales.

The boot space is a joke for the segment it sells in, and rear passenger space is comprimised as well.

Sprawdziłem / identyczny bagażnik ma Suzuki Swift



Sent from my iCrap X using Tapacrap
Czyli lipa jednym słowem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujekcybul napisał:

Nie wiem po co w XXI wieku pelnowymiarowe kolo zapasowe. Raz w zyciu ze swojej glupoty zlapalem gume tak ze rozerwalo opone i musialem zapas zalozyc. Zazwyczaj schodzi powoli.

Szczególnie, ze koła są co raz większe i zajmują mnóstwo miejsca w bagażniku - ja nie wiem po co wożę pełne koło 17 " 8]

Bez tego mógłbym znacznie obniżyć podłogę w bagażniku.

Dojazdówkę dokupić osobno, to spory wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rwIcIk napisał:

Szczególnie, ze koła są co raz większe i zajmują mnóstwo miejsca w bagażniku - ja nie wiem po co wożę pełne koło 17 " 8]

Bez tego mógłbym znacznie obniżyć podłogę w bagażniku.

Dojazdówkę dokupić osobno, to spory wydatek.

Dlatego jak ktos bedzie kupowal nowa Corolle to po prpstu zrezygnowac z kola i bagaznik bedzie wiekszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co w XXI wieku pelnowymiarowe kolo zapasowe. Raz w zyciu ze swojej glupoty zlapalem gume tak ze rozerwalo opone i musialem zapas zalozyc. Zazwyczaj schodzi powoli.



To zależy gdzie. U mnie jest to problem, Ba było chyba dwie czy 3 śmierci przez to. Jak np walnie ci koło jakieś 300km od najbliższego dealera to to do 80km/h nie dojedzie do najbliższego miejsca gdzie opony mogą zrobić.


Dochodzi tez po prostu zwykła niewygoda. Np jechałem w Alpy na weekend pare tygodni temu, 600km... jak ci opona walnie to ok, z naprawa nie będzie problemu ale z 2-3h zajmie zanim się dotoczysz gdzieś...


7d3fef92190a54018295b70f6ee70b6b.png


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lipa dla mnie, liczyłem na progress Wizualnie super, funkcjonalnie już nie


A na co ci tył?

Jeśli na dzieciaki / to jest ok - nie na 6h podróży.


Przy swoim 183-4cm / dotykałem kolanami siedzenia - i nad glowa miałem może z 1cm, jak nie mniej.





Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A na co ci tył?

Jeśli na dzieciaki / to jest ok - nie na 6h podróży.


Przy swoim 183-4cm / dotykałem kolanami siedzenia - i nad glowa miałem może z 1cm, jak nie mniej.





Sent from my iCrap X using Tapacrap
Tył bardziej okazjonalnie, bagażnik a właściwie jego brak to problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie z tym bagaznikiem. To zwykly kompakt. 99% ludzi wozi w bagazniku teczke, a raz w tygodniu zakupy. 
U mnie w rodzinie jedno auto wystarczy więc szukam czegoś bardziej uniwersalnego. Meriva jako minivan na bazie Corsy ma imponujący bagażnik w porównaniu do nowej Corolli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, OZI napisał:

 

 


To zależy gdzie. U mnie jest to problem, Ba było chyba dwie czy 3 śmierci emoji88.png przez to. Jak np walnie ci koło jakieś 300km od najbliższego dealera to to do 80km/h nie dojedzie do najbliższego miejsca gdzie opony mogą zrobić.


Dochodzi tez po prostu zwykła niewygoda. Np jechałem w Alpy na weekend pare tygodni temu, 600km... jak ci opona walnie to ok, z naprawa nie będzie problemu ale z 2-3h zajmie zanim się dotoczysz gdzieś...





Sent from my iCrap X using Tapacrap

 

 

Tak ale w malym kraju jak PL oprocz sciany wschodniej bo tam mniejsze zaludnienie nie ma problemu z assistance czy takim przebiciem, ze dalej nie pojedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja woze dojazdówkę. Wprawdzie tylko raz w trasie zmienialem koło ale wtedy zestaw naprawczy by mi nie pomogl, a assistance raczej nie mialem wtedy ;) przynajmniej sobie nie przypominam tego faktu.

 

Inna sprawa, ze mam taki bagaznik z powdójna podłogą.

UK_honda_civic_boot1.jpg

 

bez dojazdówki może być tak

Honda-Civic_Type_R-2007-1600-59.jpg

 

Niby troche wiecej miejsca, ale i jakos srednio uzytecznie.

Poza tym kuweta gumowa jest tylko do bagaznika z płaską podłogą. Więc we wnęce mam dojazdówkę, wzmacniacz i subwoofer :) i generalnie tam nie zaglądam.

Inna sprawa, ze nawet bez wykorzystania tej wnęki mam prawie 2x większy bagażnik niz w tej nowej corolli :}

 

W Kombi - Tourerze IX gen w schowek pod podłogą wchodzą 2 kabinówki ;) ale pewnie i tak bym jezdzil z plaska podloga

0006ddb5f8f4-e6fc-477f-a.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.