Skocz do zawartości

[Łazienka] Armatura i ceramika firmy REA


tomeq77

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przed remontem łazienki.

Skorzystałem z usług projektanta. Zrobił co trzeba.

Teraz jestem na etapie wyboru ceramiki, armatury i wyposażenia.

W zaufanej hurtowni budowlanej zaproponowali mi cały sprzęt (brodzik, kabina, kibel, bateria, deszczownica itp) hiszpańskiej firmy Roca.

Wycena wyszła na ok. 12-13 kzł.

Teraz szukam tańszych, acz niewiele gorszych, rozwiązań.

Powiedzcie, proszę, czy mieliście do czynienia w firmą REA.

Z tego co widzę sprzęty mają całkiem ładne i wybrałbym u nich wszystko czego potrzebuję. Martwię się tylko o ich jakość.

Pomożecie?

kalsk_nowa_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rea to zwykła chińska marka.

Nie oznacza to broń boże, że jest gorsza od Roca, która oczywiście także ma swoje fabryki w Chinach.

Produkty mają zwykłą jakość odpowiadającą cenie.

 

Z ciekawostek, kiedyś mój klient (Radimp z Radomia) opowiadał jak robili umywalki dla Villeroy&Boch - normalne zwykłe umywalki o wartośc 60-70 PLN a możesz sobie wyobrazić ile kosztowały w detalu jako prestiżowe :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, amciek napisał:

czy ja dobrze zrozumialem, ze samo wyposazenie o ktorym piszesz wyzej kosztuje te 12k, czy cala lazienka z plytkami i robocizna?

 

12k = płytki (90x25cm w dwóch wzorach i listwy chrom) + wyposażenie jw.

Dodatkowo robocizna, podłogówka, pralko-suszarka.

Też się za głowę złapałem :) i szukam oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja pierdziu. ile m2 ma ta lazienka?

Szczerze Ci gratuluje zasobnosci portfela, ze takie pomysly masz w ogole w glowie.

Mnie po prostu szkoda kasy na takie fajerwerki jak bateria za 1000zl. Owszem nie powiem ladnie wyglada takowa, ale moja KFA z Leroy za 50zl tez pozwala mi umyc rece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomeq77 napisał:

12k = płytki (90x25cm w dwóch wzorach i listwy chrom) + wyposażenie jw.

Dodatkowo robocizna, podłogówka, pralko-suszarka.

Też się za głowę złapałem :) i szukam oszczędności.

 

Wszystko zależy jaki masz budżet.

Płytki są po 30 zł, po 60 zł i po 200 zł ;] Podobnie jak ze armaturą, im droższe tym zazwyczaj lepsze.

 

Ja pierwszą wycenę miałem na prawie 25k PLN :jump:

Projektant poszalał sobie i zaproponował płytki po 299 zł za m2 :hehe: Obecnie trzymam zakres 59 - 79 m2, ale patrze żeby były rektyfikowane, przy podłogówce to ważne :ok:

Wannę kupiłem już za 750 zł (170x75), zestawy podtynkowe, baterie itp. szukam w wielu miejscach gdzie najtaniej i z dobrą obsługą. Nie zamykaj się na jedną czy 2 marki :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że temat się rozwinie bo też niedługo będzie mnie czekało wyposażenie łazienki:)

Na tą chwilę wiem od zaufanych hurtowni instalacyjno - sanitarnych, że zestaw podtynkowy do kibelka tylko z Geberita.
10 lat gwarancji na całość, a nie tylko na stelaż. Jak chcesz mieć spokój na długie lata to warto:oki:
Miska już może być Roca, zresztą jak chodzi o ceramikę to dobry wybór. Problemem jest sedes, bo większość jest wykonana z plastiku który żółknie.

Ostatnio chyba nawet był o tym temat na forum.

Nie wiem czy pod prysznicem masz baterię podtynkową, ale na tym również nie warto oszczędzać

Obecnie mam jakieś Paffoni i po 5 latach  zaczyna niedomagać. Do nowej łazienki rozważam Grohe i to termostatyczną dla wygody:)

 

Z kabiną mam problem, na razie również faworytem jest Roca, oczywiście lepiej było by wziąć Ravaka czy Novellini, ale cena x2
Na REA jednak się nie odważę.

 

I pamiętaj żeby unikać marketów budowlanych, dotyczy się to wszystkiego, ale szczególnie kształtek PP zgrzewanych.
Nie ma miesiąca, żebym nie spotkał się z zalaniem przez pęknięte kolano ze sklepu na C.

Większość dużych firm ma specjalne serie produktów do marketów, które są gorszej jakości.

 

Ja do teraz żałuję, że skusiłem się kiedyś na zestaw podtynkowy firmy Cersanit z deską wolno opadającą. :facepalm:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MeMpHiS napisał:

Większość dużych firm ma specjalne serie produktów do marketów, które są gorszej jakości

większej bzdury nie czytałem od lat

 

myślisz że np taki geberit może sobie pozwolić na to aby zrobić coś dla casto o gorszej jakości ryzykując utratę zaufania wielu klientów?

 

A wiesz że np Leroy handluje rurami i kształtami PP z firmy Signali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, 4thelement napisał:

większej bzdury nie czytałem od lat

 

myślisz że np taki geberit może sobie pozwolić na to aby zrobić coś dla casto o gorszej jakości ryzykując utratę zaufania wielu klientów?

 

Taki Grohe z narketu to szajs :no:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

Taki Grohe z narketu to szajs :no:

 

bo jest to najtańsza linia produktu ale model ogólnodostępny pod inną nazwą

 

a grohe ogólnie się zrobił szajsowaty i nie ważne czy z marketu czy z salonu łazienek

 

5-8 lat wstecz grohe robił o wiele solidniejszą armaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 4thelement napisał:

większej bzdury nie czytałem od lat

 

myślisz że np taki geberit może sobie pozwolić na to aby zrobić coś dla casto o gorszej jakości ryzykując utratę zaufania wielu klientów?

 

 

To niestety muszę cię rozczarować

Nie wszystkie firmy, ale zauważ, że na nie najczęściej nie ma promocji i są w jakiś chorych cenach w marketach.

Głupie wodomierze Metrona albo zawory grzejnikowe Danfoss mają tak wygórowane ceny, że aż współczuję ludziom którzy to kupują

Cersanit, Koło, Dulux, Barlinek tak na szybko firmy którym się opłacało podłożyć kosztem zaufania.

 

W leroyu mało kupuję, może i PP mają dobre, natomiast Casto należy unikać szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MeMpHiS napisał:

To niestety muszę cię rozczarować

Nie wszystkie firmy, ale zauważ, że na nie najczęściej nie ma promocji i są w jakiś chorych cenach w marketach.

Głupie wodomierze Metrona albo zawory grzejnikowe Danfoss mają tak wygórowane ceny, że aż współczuję ludziom którzy to kupują

Cersanit, Koło, Dulux, Barlinek tak na szybko firmy którym się opłacało podłożyć kosztem zaufania.

 

W leroyu mało kupuję, może i PP mają dobre, natomiast Casto należy unikać szerokim łukiem.

oczywiście że mają ceny wygórowane - akurat mam wgląd w marżę na produkcie i cenę zakupu więc wiem co mogę kupować a przed czym się bronić

i np akcesoria hydrauliczne w LM to tylko awaryjnie. Chociaż przed remontem rozeznawałem się na temat rur c.u. i cena praktycznie taka sama jak w hurtowni (grubość ścianki taka sama)

jedynie co na kształtkach mają przebitkę że głowa mała

 

ale żeby nie było kolorowo - gdybym miał porównać ceny w LM Bielsko a ceny w LM Żory - to taniej jest w żorach więc nie ma reguly.

Jeśli chodzi o jakość - nie spotkałem się abym w LM popłynął na jakości w przeciwieństwie do ceny :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 4thelement napisał:

 

Jeśli chodzi o jakość - nie spotkałem się abym w LM popłynął na jakości w przeciwieństwie do ceny :D 

 


Widzisz a ja mam zupełnie inne odczucia z Casto, nawet głupie wkręty do płyt KG pękają jak by były z plastiku.

Po prostu od jakiegoś czasu staram się unikać marketów ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2018 o 14:21, amciek napisał:

Mnie po prostu szkoda kasy na takie fajerwerki jak bateria za 1000zl. Owszem nie powiem ladnie wyglada takowa, ale moja KFA z Leroy za 50zl tez pozwala mi umyc rece.

Kasa kasą-pojęcie względne, żeby jeszcze wydatkowanie dawało lepszą jakość. Generalnie tak-zestawy podtynkowe, tu nie ma co oszczędzać, kupiłem na dół Grohe, na górze mam bodajże jakiegoś cersanita-różnicę przede wszystkim słychać-guzik z pompką w grohe=cichy i działający jednostajnie, cersanit-rusza się lekko na boki (guzik) działa bardziej zero-jedynkowo, dużo głośniej się napełnia i odcina. Muszla klozetowa-ta na dole mimo, że droższa i miała być och i ach, będzie pierwszą rzeczą z poważniejszych planowanych remontów, które zrobią wyjazd z domu. System rimfree można sobie darować w zupełności, zupełnie się to nie sprawdza, a irytuje, gdy co jakiś czas wychlapuje się woda. :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Kasa kasą-pojęcie względne, żeby jeszcze wydatkowanie dawało lepszą jakość. Generalnie tak-zestawy podtynkowe, tu nie ma co oszczędzać, kupiłem na dół Grohe,

Ja jak kupowałem mieszkanie to był właśnie kibel podtynkowy Grohe. Ale trochę ciekla woda że spluczki. Zestaw naprawczy kosztował bagatela...670zl. Płytki były ok ale małżonka zdecydowała, że nie będziemy kupować zestawu naprawczego do starego kibla i trzeba nowy. No i skończyło się na remoncie łazienki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.