Skocz do zawartości

Fotelik 9-18 kg


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Muzyk napisał:

skad przeswiadczenie o niewygodniej pozycji?

 

Widzę jak moje dziecko bardzo podkurczone nogi ma jak tyłem fotelik obracam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewyprostowane nogi nie muszą oznaczać niewygodnej pozycji.*

Będę się martwił jak będzie miało 4-5 lat. Może kupię większe auto do tego czasu?

A teraz nie martwię się ani o wygodę, ani o bezpieczeństwo. 

ps. Wciąż mogę ten fotelik odsunąć o około 10cm (do końca kanapy) kosztem fotela pasażera.

 

* - na mnie patrzą często jak na świra, bo moją najczęstszą pozycją na krześle w domu albo fotelu biurowym w pracy są nogi ułożone jak do siadu tureckiego z domieszką kwiatu lotosu (jedna nad, druga pod). A dla mnie jest to mega wygodne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym foteliku chyba takie cos nie wystepuje
Nie wystepuje bo to fotel na isofix z osobną bazą...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Muzyk napisał:

Nie wystepuje bo to fotel na isofix z osobną bazą...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Nie jest to fotelik z osobną bazą tylko zintegrowany. Dodatkowy plus jest taki że jest obrotowy i bardzo wygodnie wkłada się do niego dziecko. Zrobili już ten model w wersji z odpinanym nosidełkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Igorek napisał:

Jak jest poprowadzony ten pas mocujący do podłogi, że go wcale nie widać?

Nie ma żadnych pasów. Tylko isofix i stopa którą opiera się o podłogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bergerac napisał:

Fotelik dotarl, przymierzony, wszystko super pasuje. Dzieciak siedzi wygodnie. Zamocowany solidnie. Dziekuje wszystkim za porady i podpowiedzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To co w końcu kupiłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 6.05.2018 o 00:54, bergerac napisał:

ok, jak napisałem na wstępie - nie chciałem takiego fotelika. Oglądałem je, czytałem o nich, nie kwestionuję, że to dobre rozwiązanie, natomiast mi nie podpasowało. Podlinkuj proszę te raporty policji o których piszesz, chętnie poczytam w wolnej chwili :ok: 

Ale taka specyfika tego forum ;] Szukasz auta do 4000zl to proponują Ci nowe Aygo na raty ;) 

Link do raportów http://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,Wypadki-drogowe-raporty-roczne.html 

 

22 godziny temu, Lupus napisał:

A ty dziecku nogi obcinasz żeby się zmieściło? Moja córka ma 28 miesięcy i jak obrócę fotelik tyłem do kierunku jazdy to po prostu nie ma miejsca na nogi. Tyłem jeździła do 18 miesiąca.

Faktycznie słabo to wygląda z miejscem u Ciebie. W typowym RWFie jest więcej miejsca, tak jak u koledzy wyżej pokazali.

 

20 godzin temu, Muzyk napisał:

U nas jest tak. W bardzo małym Peugeocie 208.

I jeszcze jest pewien zapas, żeby przesunąć go w stronę przodu auta. U mnie tak samo, nawet fotelik identyczny , a i auto to też mały Peugeot ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lupus napisał:

Ok ale ile ma dziecko w foteliku? Widzisz 4-5 łatka w takiej pozycji?

Moja córa ma 3 lata i długie nogi i nie narzeka tylko ja mam fotelik sporo odsunięty od oparcia - wygoda większego auta ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dymny napisał:

 

Ale taka specyfika tego forum ;] Szukasz auta do 4000zl to proponują Ci nowe Aygo na raty ;) 

Link do raportów http://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,Wypadki-drogowe-raporty-roczne.html 

 

Faktycznie słabo to wygląda z miejscem u Ciebie. W typowym RWFie jest więcej miejsca, tak jak u koledzy wyżej pokazali.

 

I jeszcze jest pewien zapas, żeby przesunąć go w stronę przodu auta. U mnie tak samo, nawet fotelik identyczny , a i auto to też mały Peugeot ;]

To ja tu widze mniejszosc czolowych. 

Screenshot_20180508-100606.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, DamianB napisał:

IMG_20180506_133046.jpg

 

22 godziny temu, Muzyk napisał:

U nas jest tak. W bardzo małym Peugeocie 208.ab4361fba5d77724c5854bbb112c1106.jpg023f1a567aa71dd9ac5bf0c6c2683330.jpg

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Znajomy miał taki fotelik w focusie i wszystko pięknie, ale taki fotelik w moim przypadku zrobił by z focusa auto dwuosobowe. Jechałem na fotelu pasażera a za mną był ten wynalazek. Umęczyłem się strasznie bo w ogóle nie miałem miejsca na nogi. Jako że jestem wysoki to w focusie za mną też miejsca nie ma. Czyli wchodzi tylko kierowca i dziecko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Muzyk napisał:

a z tylu to juz nie ma miejsc ? nie laska ?

Jak wejdziesz za mną do Focusa to ci pogratuluje. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2018 o 07:44, komandos80 napisał:

z tym to chyba moze byc problem, bo niewiele jest fotelikow, ktore pozwalaja na jazde tylem powyzej 18kg.

Ja kojarze jeden, jakiegos axkida, z tym, ze jest dosyc duzy i do bravo/focus miescil sie ledwo, co oznacza, ze do jakiegos mniejszego samochodu nie bedzie dalo sie go zamontowac w ogole.

Besafe, ktory mamy jest do 25 kg

 

https://www.besafe.com.pl/p/foteliki-dla-dzieci/foteliki-0-18-0-25kg-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Lupus napisał:

 

Znajomy miał taki fotelik w focusie i wszystko pięknie, ale taki fotelik w moim przypadku zrobił by z focusa auto dwuosobowe. Jechałem na fotelu pasażera a za mną był ten wynalazek. Umęczyłem się strasznie bo w ogóle nie miałem miejsca na nogi. Jako że jestem wysoki to w focusie za mną też miejsca nie ma. Czyli wchodzi tylko kierowca i dziecko...

Problem znajomego ;)
W Omedze jest miejsce, duże auto.

W E36 jeździłem z tym fotelikiem i tak do 170cm pasażer jeszcze był w stanie wsiąść i jechać krótkie odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07/05/2018 o 06:44, komandos80 napisał:

z tym to chyba moze byc problem, bo niewiele jest fotelikow, ktore pozwalaja na jazde tylem powyzej 18kg.

 

 

Praktycznie wszystkie foteliki, które nie są montowane tylko na isofix, mogą wozić do 25kg. Np. BeSafe iZi Plus, Britax Hi-Way, Max-Way, Multi-Tech czy np. MC Moby we wszystkich odmianach. 

 

Isofix był projektowany do fotelików do 18kg i taka jest dopuszczalna waga dziecka w fotelikach montowanych na isofixa (np. iZi Combi X4 ISOfix). Jeśli dziecko jest cięższe i zapięte w uprząż fotelika (a tak właśnie jest w RWF), to sam fotelik musi być trzymany pasami, a nie montowany na isofix. Ograniczenie oczywiście nie występuje, jeśli dziecko zapięte jest w pas samochodowy - wtedy w przypadku kolizji IsoFix przenosi tylko wagę fotelika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Chalek napisał:

To ja tu widze mniejszosc czolowych. 

 

 

Wiem, ze to nie dotyczy AKowiczów ;] , ale jest jeszcze taka rubryka w tej tabelce jak "najechanie". 

Ważna jest też "ciężkość" wypadków co widać w rubryce z zabitymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dymny napisał:

 

Wiem, ze to nie dotyczy AKowiczów ;] , ale jest jeszcze taka rubryka w tej tabelce jak "najechanie". 

Ważna jest też "ciężkość" wypadków co widać w rubryce z zabitymi...

Nie no rozumie, ale ktos tu niedawno bronil rwf twierdzac ze wiekszosc to czolowki.  

Przy bocznym jeden pies czy fwf czy rwf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Chalek napisał:

Nie no rozumie, ale ktos tu niedawno bronil rwf twierdzac ze wiekszosc to czolowki.  

Przy bocznym jeden pies czy fwf czy rwf.

 

Żeby mieć zdarzenie pt. Boczne, to potrzebujesz dwa samochody... Jeden wali przodem, drugi dostaje z boku. Przy wjeździe w kuper jest podobnie...

 

Wniosek wyciągnij sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, grogi napisał:

 

Żeby mieć zdarzenie pt. Boczne, to potrzebujesz dwa samochody... Jeden wali przodem, drugi dostaje z boku. Przy wjeździe w kuper jest podobnie...

 

Wniosek wyciągnij sam.

Mogą tez sie zderzyc bokami przy zmianie pasa. 

Poza tym czujesz roznice w silach zderzenia czolowego a bocznego nawet w przypadku jak jeden wali przodem w bok? 

 

Wnioski wyciagnij sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.