Skocz do zawartości

Yato YT-38841 czy zestaw 216 el. z Lidla?


DamianB

Rekomendowane odpowiedzi

Budżet 300-400zł. Zastosowanie domowe, raz na parę miesięcy coś przy samochodzie.

 

https://www.ceneo.pl/37422815

https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?articleId=17787

 

Oba zestawy bardzo do siebie podobne, nawet liczba elementów ta sama. Ewentualnie jakiś mniejszy zestaw plus oddzielnie dokupić Torx E, które używam, ale bardzo rzadko.

 

Daje radę Yato? Na narzędziach z Lidla do tej pory się jeszcze nigdy nie przejechałem (śrubokręty, zestawy bitów).

W Lidlu oddają bez problemu kasę, jak przyjdę do nich z połamanym kluczem? Bo coś tak przeczuwam, że przy próbie odkręcenia kilku zapieczonych śrub na pewno przynajmniej jeden klucz połamię ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yato jest dość dobrą marką, używam warsztatowo i nie jest to najwyższa półka ale daje radę. Czasem trafi się coś trochę gorszego ale wtedy ma po prostu przeciętną jakość, nigdy nie jest od początku bezużyteczne. Plus taki, że maja setki, jeśli nie tysiące, elementów dostępnych oddzielnie, więc jeśli zniszczysz lub zgubisz to zestaw zawsze możesz skompletować. Lidl natomiast potrafi być dobry ale bardzo często jest przeciętny, Mam trochę narzędzi z Lidla lecz jakoś tak nie wzbudzają we mnie pełnego zaufania, sam wygląd mają wyraźnie tani. Z trwałością też różnie bywa. Osobiście stawiam Yato o oczko wyżej niż Lidl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DamianB napisał:

Tzn? Łamały się?

Kiedy kupowałeś?

Rok temu. Nie łamały, nawet ich nie użyłem. Klucze płaskooczkowe były tak tandetnie wykonane, że odechciało mi się mieć to coś. Aż dziwne, bo inne rzeczy z Yato mam i są bardzo ok. Zacząłem myśleć, że do sieciówek jakiś gorszy sort pchają.

Kiedyś  tu o tym pisałem. Ząbki w kluczach oczkowych nie były po całej szerokości klucza, w jednym 1/3, w innym 1/4, a jeszcze w innym 1/2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.