Skocz do zawartości

Jaki silnik z nowych Renault nadaje się do LPG ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie z tych TCE (Energy TCe 100 , 130 , 130 EDC , GT 205 EDCto żaden a ten 1.6 ( SCe 115) który pozostał ? warty uwagi ? 

O co chodzi z instalacją VI generacji ? bo słyszałem że są takie bez dotrysku benzyny ? Drogie to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z tych TCE (Energy TCe 100 , 130 , 130 EDC , GT 205 EDCto żaden a ten 1.6 ( SCe 115) który pozostał ? warty uwagi ? 

O co chodzi z instalacją VI generacji ? bo słyszałem że są takie bez dotrysku benzyny ? Drogie to ?
Wszystkie z bezpośrednim wtryskiem będą drogie do LPG.
Pewnie chodzi o instalke, gdzie gaz w fazie ciekłej podawany? Nie wiem jak teraz, ale do niedawna to chyba 8 tys taka instalacja.
Musiałbyś gdzieś na forach gazowych poszukac, może juz cos sie w temacie zmienilo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gregs0N napisał:

sce 115 jest sprzedawany w wersji z lpg, choć w QQ ten silnik uchodził na problematyczny do gazu

Problemem są zawory niestety bez hydrauliki. Jednym działa innym się sypie głowica. Niestety nie ma już K4M ani tym bardziej pancernego F4R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, biniu napisał:

Problemem są zawory niestety bez hydrauliki. Jednym działa innym się sypie głowica. Niestety nie ma już K4M ani tym bardziej pancernego F4R.

powiem Ci że ja nie spotkałem się jeszcze z opiniami właścicieli o drenażu tych głowic szukam w necie i tylko jedni piszą że Dacia montuje LPG Renault że nie zaleca :O 

A ludzi którzy zagazowali za dużo się nie wypowiada a wszystkie opnie są z 2016 roku kiedy te silniki dopiero wchodziły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadowi poszła głowica w Qashqai 1,6 a to ten sam silnik. Fakt faktem, że o zaworach zapomniał. 

A koledze poszła w nissanowskim 2,0 wkładanym do Laguny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2018 o 18:50, biniu napisał:

Sąsiadowi poszła głowica w Qashqai 1,6 a to ten sam silnik. Fakt faktem, że o zaworach zapomniał. 

A koledze poszła w nissanowskim 2,0 wkładanym do Laguny.

a w nissanie czasem nie był trochę inny ? bo gdzieś czytałem że się różni :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.