Jump to content

Witam - Matiz z Kanady, pare pytan

Recommended Posts

Witam,

Sprowadzilem ladne pare lat temu 1999r Matiza z Koreii i sie dobrze jezdzilo az nie zaczely sie problemy z kompresja na tlok #1 - 105 PSI, reszta 170, przy dolaniu oleju do #1, tez 170 PSI a tak to widac ze zawory sa OK bo rozkrecilem wrzystko.

Przy okazjii zobaczylem sporo oleju ktory uczieka z za dystrybutora (ale nie samego dystrybutora, tylko z tej drugiej czesci zdzie wal rozadu dochodzi do dystrybutora) 

Czy z tylu szilnika za ta cholerna blaszka jest jakas uszczelka? Podobno nie jest ta lapa wcale latwa do zdjecia...

I jeszcze dwa pytania: 1)  Kolejnosc dokrecania glowicy i ile neutonometrow trza dac, 2) przy dokrecaniu korbowodu (po wymianie pierscieni) ile trza neutonometrow (sam potem przelicze na ft. lbs).

Dziekuje z gory! 

IMG_20180506_182205.jpg

IMG_20180506_182224.jpg

IMG_20180506_182217.jpg

download.jpg

Edited by Jed118

Potrzebna jest uszczelka (nr części 11169A78B01-000) pod obudowę aparatu - taka: http://allegro.pl/uszczelka-rozdzielacza-zaplonu-aparatu-matiz-tico-i7302346510.html

Obejrzyj też dokładnie podstawę aparatu zapłonowego (dystrybutor jak to nazywasz) bo może być pęknięty i wtedy też leje olejem.

Blaszka czyli masz na myśli te widełki zabezpieczające wałek rozrządu? Miałem problem ze śrubami bo nie dawały się odkręcić. Wykręciłem je przy pomocy wykrętaków, czyli nawierciłem otwory w łbach śrub, wkręciłem wykrętak i śruby wykręciłem, ale siłę to musiałem przyłożyć naprawdę dużą.

Kolejność i momenty masz na obrazku:

image.jpeg.df344fbe01ec0960346959576c7e93f9.jpeg

Aha dzieki, mam taka uszczelke w zestawie pod glowicowym. Chyba ta puscila bo od tego miejsca jest sporo oleju. 

A tak dobrze zgadlem kolejnosc odkrecanie glowicy haha ;)  A  aparat zapłonowy mam caly nowy wiec jak cos bedzie dalej cieklo to wymienie. 

Teraz - ile N.m na korbowod? 

• 2 weeks later...

Odpalil! 

Popsulem MAP sensor (urwalem lacznik) wiec chodzil bardzo bogato, ale chodzi! Dzis bedzie "naprawiony" sensor oraz dogazowanie klimy. 

IMG_20180522_200847.jpg

• Like 1
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

!!! Co Ty tam wiesz!!! Jak z Qrą ganialismy na Lagiszy to moc podnosil nawet mugen z giełdy i ledy pod progami 💪🏻😂😂 a o stożku marzyli wszyscy od DG po Kato 😉 

Edited by KamiSH