Skocz do zawartości

Ościeżnica wewnętrzna


Adaźko

Rekomendowane odpowiedzi

Montaż ościeżnicy wewnętrznej, z tego co wyczytałem w internetach:

- gładź

- montaż paneli podłogowych

- montaż ościeżnicy

- malowanie (tutaj można dyskutować, ale nie o to chodzi)

Pytanie (1) jest inne: skąd mam wiedzieć dokąd położyć panele (próg, łączenie z kolejnym pomieszczeniem), gdy nie ma jeszcze ościeżnicy?

Czy środek miejsca na ościeżnicę (czerwona kreska na załączonym rysunku) będzię OK?

Pytanie 2: czy na tak nietypowy układ (prostopadłe ściany) jak na załączonym rysunku da się kupić/zamontować standardowe ościeżnice?

 

Drzwi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ościeżnice standardowe, pełne montowałem przed podłogami i malowaniem.

Ościeżnice regulowane, nakładane na ściany otworu, montowałem po podłogach i malowaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Adaźko napisał:

Czy środek miejsca na ościeżnicę (czerwona kreska na załączonym rysunku) będzię OK?

IMO nie będzie. Skrzydło drzwi jest osadzone z jednej strony ościeżnicy, tę na którą na otwiera. I tam najlepiej zrobić łączenie podłogi, tak aby wypadło pod skrzydłem. A najlepiej nie robić połączeń wcale ;]

 

Godzinę temu, Adaźko napisał:

Pytanie 2: czy na tak nietypowy układ (prostopadłe ściany) jak na załączonym rysunku da się kupić/zamontować standardowe ościeżnice?

Bez węgarka będzie ciężko, ale pewnie są jakiesś dedykowane niestandardowe rozwiązania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie robiłem tak jak ja obrazku (zakładając że drzwi otwierają się na ścianę po prawej), linia czerwona przerywana równo ze ścianą, a panele kładłem ok 5-7mm bliżej (niebieska linia), dzięki temu próg wchodzi delikatnie pod drzwi i panele z pokoju nie wystają na przedpokój gdy drzwi są zamknięte

Drzwi.jpg.2772a9a84521802d492e2bc8285b862b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2018 o 10:29, Adaźko napisał:

Pytanie (1) jest inne: skąd mam wiedzieć dokąd położyć panele (próg, łączenie z kolejnym pomieszczeniem), gdy nie ma jeszcze ościeżnicy?

Czy środek miejsca na ościeżnicę (czerwona kreska na załączonym rysunku) będzię OK?

Pytanie 2: czy na tak nietypowy układ (prostopadłe ściany) jak na załączonym rysunku da się kupić/zamontować standardowe ościeżnice?

Ad.1 Nie. Lepiej kreskę przesuń ca na linie ściny od strony gdzie będą drzwi, czyli w większości przypadków od strony pomieszczenia.

Ad.2 Da się. Wymaga trochę więcej pracy od montażysty ale listwę maskującą można przyciąć tak aby weszła w ościeżnicę i dotykała do ściny bez węgarka. Ja tak mam zrobione.

IMG_20180512_065305.jpg.a2920b480d22d0e862d6f8c3462bdcfa.jpg

Linia korka na łączeniu pomieszczeń mniej więcej pokrywa się z linią ściany i chowa pod drzwiami, a a ta część ościeżnicy (akurat od strony zawiasów zamontowana) jest na ścianie bez węgarka. Człowiek od podłóg jeżeli powiesz gdzie ma być skrzydło drzwi będzie wiedział, w którym miejscu zrobić łączenie jeżeli ma jakiekolwiek pojęcie o tym co robi, a Ty nie jesteś jego pierwszym królikiem doświadczalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.