Skocz do zawartości

Nubira 1.8


mstanclik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Witam wszystkich na nowym dla mnie kąciku,
Niejako że zostałem właścicielem Nubiry III - chciałem zapytać gdzie znajdę książkę serwisową do Nubi, z wyszczególnieniem co i po ilu się wymienia.
Generalnie interesuje mnie rozrząd, - po ilu - czy tak jak w Lanosie? - choć generalnie i tak idzie domyślnie do wymiany.
Tutaj nie było książki z serii "sam naprawiam" ?
Z info lub linka dzięki z góry,
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mstanclik napisał:

Witam,
Witam wszystkich na nowym dla mnie kąciku,
Niejako że zostałem właścicielem Nubiry III - chciałem zapytać gdzie znajdę książkę serwisową do Nubi, z wyszczególnieniem co i po ilu się wymienia.
Generalnie interesuje mnie rozrząd, - po ilu - czy tak jak w Lanosie? - choć generalnie i tak idzie domyślnie do wymiany.
Tutaj nie było książki z serii "sam naprawiam" ?
Z info lub linka dzięki z góry,
 

 

W polsce to był chevrolet lacetti więc jeśli szukasz czegokolwiek po polsku to tylko i wyłącznie pod tą nazwą ;)

Jak słusznie zauważyłeś - wszystko jak w lanosie ;) czyli 60kkm na rozrząd itp ;)

Olej najlepiej oplowski GM Dexos 2 5W30 - jest tani a 1.8 lubi sobie czasem łyknąć w przeciwieństwie do mniejszych braci.

Aczkolwiek stosowałem wiele innych syntetyków w podobnej specyfikacji - to nie są wymagające silniki.

Nie wiem jak 1.8 ale 1.4 i 1.6 mają dokładnie ten sam rozrząd co lanos i nubira 1.6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd co 60 kkm, olej co 15kkm no i lubi sobie go łyknąć szczególnie po przelocie na trasach. Ja przeszedłem na półsyntetyk 10W40 właśnie ze względu na częste dolewki.

Rozrząd jest inny w silnikach T18SED i w F18D3 ale oba są śmiesznie tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.