Skocz do zawartości

Zniżka OC 25 lat - praktyka


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Za PZM https://www.pzm.pl/pojazdy-zabytkowe/pzu

"

W celu otrzymania zniżki "Pojazdy Zabytkowe" posiadacz pojazdu powinien okazać agentowi dowód rejestracyjny ubepieczonego pojazdu z okresem eksploatacji powyżej 25 lat.
Przy zawieraniu (przedłużaniu) umowy, należy przedstawić aktualną legitymację członkowską.

Dodatkowe warunki:

  • Zniżka ma zastosowanie wyłącznie w ubezpieczeniu OC ppm w wysokości 70%
  • Ze Zniżki może skorzystać wyłącznie posiadacz pojazdu będący osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej;
  • Zniżka ma zastosowanie przy zawieraniu (nowych oraz wznowionych) umów ubezpieczenia;
  • Zniżka nie może zostać udzielona w ubezpieczeniu, w którym w ciągu ostatnich 12 miesięcy nastąpiła szkoda;
  • Zniżka nie ma zastosowania do umów ubezpieczenia zawieranych za pośrednictwem internetu lub telefonu;
  • Zniżka nie podlega łączeniu z innymi zniżkami promocyjnymi

Serdecznie zapraszamy posiadaczy pojazdów zabytkowych do odwiedzenia oddziałów PZU."

 

I dwa pytania w tym drugie najważniejsze

-auto z 94r to w 2019 rozumiem że już można z tego skorzystać

-zniżka jest 70% ale napisali że nie łączy się z innymi zniżkami promocyjnymi, czyli jak mam full zniżki za bezwypadkowość na poziomie 60% to interes jest że tak powiem chyba średnio opłacalny i cały czar pryska? @koNik?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniżka jest tylko w PZU, musisz pytać o konkretne auto - na jedne wychodzi dużo lepiej i potrafię mieć składkę rzędu 250zł za Ładę 2101 ale np za BMW już wychodzi podobnie jak w AXA czy gdzie indziej. Nie ma reguły, trzeba iśc do ogarniętego agenta PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, bielaPL napisał:

-zniżka jest 70% ale napisali że nie łączy się z innymi zniżkami promocyjnymi, czyli jak mam full zniżki za bezwypadkowość na poziomie 60% to interes jest że tak powiem chyba średnio opłacalny i cały czar pryska?

Zaden czar nie pryska. Masz 60% znizki za bezszkodowosc plus 70% znizki (od kwoty juz po znizce za bezszkodowosc) za auto powyzej 25lat i przynaleznosc do PZMOT. Wszystko liczone od standardowej stawki PZU, ktora powiedzmy jest wyzsza niz w jakims tanim TU ale i tak  wychodzisz do przodu.

Przynaleznosc do PZMOT najlepiej zalatwic kupieniem jakiegos assistance wlasnie w PZMocie (jest wiele do wyboru, choc warunki chyba srednie). Ja kupuje najtanszy za 70 zeta.

Nie mozesz miec szkody w ostatnich 12 miesiacach

Auto z 94r bedzie sie lapac w 2019, ALE liczy sie data pierwszej rejestracji, i od tego liczy sie 25 lat czyli polisa OC musi byc zawierana po 25 latach od 1ej rejestracji

 

Przykladowo, jakis zachodni/japonski youngtimer z 1990r z silnikiem 1,5-1,6 kosztuje w Kraku przy full znizkach za bezszkodowosc okolo 290 pln. PRLowskie klasyki okolo 180 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gregoryj napisał:

Przykladowo, jakis youngtimer z 1990r z silnikiem 1,5-1,6 kosztuje w Kraku przy full znizkach za bezszkodowosc okolo 290 pln. PRLowskie klasyki okolo 180 pln.

 

OT - PRLowskie klasyki - poza 126 p - też z reguły mają 1,5-1,6. :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pyrekcb napisał:

 

OT - PRLowskie klasyki - poza 126 p - też z reguły mają 1,5-1,6. :phi:

Sorry, edytowalem pozniej. Chodzilo ze zachodnie klasyki kosztuja niecale 300 pln. Sam nie rozumiem czemu samochody z bylego obozu wschodzniego kosztuja 100 pln mniej przy tej samej pojemnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał:

 

 


Mimo osiadania zniżki w PZU

Proama zaoferował mi lepsze warunki. 3.3l wroclaw 313zl za gole OC

wysłane z tel.
 

 

Serio? Jakim cudem? Normalne OC dla 2litrowca przy 60% znizki kosztuje 600 pln. Przynajmniej w Kraku i w tych tanich TU. W proamie mialem raz OC jak wchodzili na rynek. W nastepnym roku przeszedlem gdzie indziej bo juz nie bylo najtaniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Jakim cudem? Normalne OC dla 2litrowca przy 60% znizki kosztuje 600 pln. Przynajmniej w Kraku i w tych tanich TU. W proamie mialem raz OC jak wchodzili na rynek. W nastepnym roku przeszedlem gdzie indziej bo juz nie bylo najtaniej

Nie wiem. Wpisałem w rankomat swoje dane i tak wypaliło.

Kolejna w kolejce była axa za 515

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisał "gregoryj" liczy się pierwsza rejestracja i jeśli jakieś auto które ma spokojnie 25 lat ale zostało sprowadzone w częściach i zarejestrowane u nas np. w 1996 jako składak to dopiero od tego roku liczy mu się pierwsza rejestracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna uwaga z tym PZU - dla nich "rok produkcji" liczy się to, co jest wpisane w DR. Moja Celica została wyprodukowana w 1992 roku - mam na to potwierdzenie z Toyota Motor Polska - ale zarejestrowana po raz pierwszy w 1994 roku. I niestety, zniżka w PZU mnie nie objęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2018 o 11:07, gregoryj napisał:

Sorry, edytowalem pozniej. Chodzilo ze zachodnie klasyki kosztuja niecale 300 pln. Sam nie rozumiem czemu samochody z bylego obozu wschodzniego kosztuja 100 pln mniej przy tej samej pojemnosci.

 

A czemu to  Twoim zdaniem miałoby zależeć od pojemności?

Natomiast auto z KDL-u po prostu ma o połowę mniejsze szanse że odpali, wyjedzie i potencjalnie - spowoduje szkodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas cale OC zbudowane jest na klasach pojemnosci silnika, choc ostatnio te roznice sa marginalne jesli chodzi juz o cene samego OC.

 

3 minuty temu, wald0 napisał:

Natomiast auto z KDL-u po prostu ma o połowę mniejsze szanse że odpali, wyjedzie i potencjalnie - spowoduje szkodę ;)

Moje ze wzgledu na to ze maja LPG jezdza czesciej niz te "drozsze" i "bardziej bezawaryjne pojazdy zachodnie i japonskie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wyrobienie karty członka automobilklubu to złożenie wniosku i wniesienie opłaty członkowskiej za 2018 jest to 80 pln na rok. Dodatkowo jest jednorazowa opłata za wpisowe 160 PLN o której należy pamiętać. Karta jest ważna zawsze do końca roku w styczniu należy opłacić znowu członkowskie na kolejny rok i przesłać dokumenty o kolejną kartę.

 

Za malucha z 79 roku płacę aktualnie w PZU 106 PLN za OC na rok.

 

Mając więcej pojazdów (mam dwa maluchy motocykl i motorowery to się opłaca) przy jednym aucie uwzględniając koszty opłaty za kartę to już bywa różnie. Fakt jest taki że dla każdego auta w każdym województwie jest to liczone inaczej. Ten sam samochód w różnym województwach z kartą ma inna wysokość OC sprawdzałem bo tez mnie to zaskoczyło.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wykupieniu podstawowego krajowego PZMassistance 85zł zawarte jest już członkostwo więc chyba to najlepsza opcja. O wpisowym 160zł nigdzie nie wyczytałem tylko 10zł8]W piątek kończy mi się ubezp. i pzu przysłało 989zł za OC + NNW (pomimo-60 za bezszkodowość) za vento 93 1.8 lpg i na szybkości muszę wyrobić kartę by dostać dodatkowe zniżki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, TOM_NIK napisał:

Wyrobienie karty członka automobilklubu to złożenie wniosku i wniesienie opłaty członkowskiej za 2018 jest to 80 pln na rok. Dodatkowo jest jednorazowa opłata za wpisowe 160 PLN o której należy pamiętać. Karta jest ważna zawsze do końca roku w styczniu należy opłacić znowu członkowskie na kolejny rok i przesłać dokumenty o kolejną kartę.

 

Za malucha z 79 roku płacę aktualnie w PZU 106 PLN za OC na rok.

 

Mając więcej pojazdów (mam dwa maluchy motocykl i motorowery to się opłaca) przy jednym aucie uwzględniając koszty opłaty za kartę to już bywa różnie. Fakt jest taki że dla każdego auta w każdym województwie jest to liczone inaczej. Ten sam samochód w różnym województwach z kartą ma inna wysokość OC sprawdzałem bo tez mnie to zaskoczyło.

 

 

 

 

Nie płaciłem żadnego wpisowego. :ok:

Wystarczy assistance z PZMotu, które jednoczesnie daje członkostwo. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem dane na podstawie automobilklibu slaskiego

 

http://www.auto-slaski.katowice.pl/dolacz-do-nas/

 

Członkostwo

 

 

Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem do Automobilklubu Śląskiego informujemy, że aby zostać członkiem naszego Klubu należy wypełnić wniosek do karty członkowskiej (poniżej), opłacić wpisowe i składkę roczną  (par.10. ust.3,4 Statutu Automobilklubu Śląskiego  Statut )

Aby zostać naszym członkiem wystarczy:

  • Wypełnic formularz online i wysłać podpisany skan: FORMULARZ   1492712918_forms.png
  • Osobiście w naszym biurze.

Adres email:  [email protected]

Składka na 2018 r. wynosi 80 zł.
Wpisowe (jednorazowo nowowstępujący): 160,00 zł.

Osoby wpisujące się do Klubu po 1 lipca opłacają składkę półroczną czyli 40 zł i zniżkowa 20 zł. Wpisowe obowiązuje jednak w pełnej wysokości 160 zł. W kolejnym roku obowiązuje je kontynuacja w pełnej kwocie składki, do której mają uprawnienia.

Zniżka 50% przysługuje:

  • Uczniom i studentom (do 26 roku życia) pod warunkiem podpisania oświadczenia,
  • Emerytom i rencistom – pod warunkiem podania numeru przyznanego świadczenia,
  • Współmałżonkom
  • Osobom niepełnosprawnym – pod warunkiem dołączenia kopii oświadczenia o niepełnosprawności.

Nie ma opcji łączenia zniżek.

Jednocześnie informujemy, że osoby przedłużające członkostwo muszą zachować ciągłość w opłacaniu składek. Dla przypomnienia podajemy wysokości składek obowiązujące w minionych latach:

2013 r. – 60 zł

2014 r. – 60 zł.

2015 r. – 80 zł.

2016 r. – 80 zł

2017 r. – 80 zł

Opłat można dokonywać bezpośrednio w kasie Automobilklubu Śląskiego lub na konto:

PKO BP II oddział Katowice 74 1020 2313 0000 3502 0153 9741 z dopiskiem: „imię i nazwisko, składka członkowska za rok…. -( ew.wpisowe)”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, TOM_NIK napisał:

Podałem dane na podstawie automobilklibu slaskiego

85zł za assistance w tym jest członkostwo i -70% od wyplutej kwoty zawierającej zniżki klienta (większe lub mniejsze w zależności od stażu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.