Skocz do zawartości

Wskaźnik prędkościomierza - uszkodzenie?


mstanclik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Więc się zaczęło, nie do końca zostało sprawdzone, przy sprowadzeniu - i tak, prędkościomierz działa ale nie pokazuje zawsze dokładnej prędkości, czasem pokaże, i skacze wskazówka co chwilę.
Powiedzmy że do prędkości 40km, jest OK, powyżej powiedzmy zaczyna się problem że jadę jakieś 60 wskazówka pokazuje 10-20, później znów się podniesie do tych 60, i tak w kółko, problem zauważony dziś, gdy mogłem rozpędzić auto więcej niż na osiedlowych drogach.
Gdzie jest umieszczony czujnik prędkościomierza? łatwo to wymienić? Czy tylko - jak czytałem zostaje wymiana "kółeczek" w skrzyni i jej rozbiórka, tego wolałbym uniknąć.
Jeśli to istotne to licznik kilometrów i dziennego przebiegu - działa.
Dzięki za wskazówki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem takie rzeczy się dzieją jak auto dłuuugo nie jeździło albo się gdzieś lekko podtopiło ;) A na takie leżaki handlarze właśnie polują na zachodzie bo mogą wyrwać za pół ceny albo mniej. Jak się samo nie poprawi to niestety tak jak pisał @rwIcIk do dobrego elektryka/elektronika niech to pomierzy, obejrzy na stole itp.

Sam nic nie wymyślisz. Ale pojeździj najpierw z miesiąc i poobserwuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sumie chasam już tydzień, ostatnio w drodze Szczawnicy trochu mu się poprawiło i pokazywał ok, ale później znów zaniżał i to sporo, również z tego co zauważyłem nie liczy dokładnie przejechanych kilometrów z przejechanych jakiś 260 policzył jakieś 120, pojeżdżę trochę ale mam pytanie.

Czy licznik z Laccetiego będzie pasował do Nubiry, oraz czy idzie ustawić licznik czy kupujemy z dobytkiem już nalatanym.

Jeszcze temat o pilot, są 3 guziki 2 to razu nie otwórz zamknij, ale ten trzeci od czego? Jak go nadusze słyszę takie tyrkanie z pod fotela pasażera. 

Dzięki za każde info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Więc, trasa nad morze i z powrotem (Podbeskidzie) i nastąpiła znaczna poprawa w funkcjonowaniu licznika-poprostu działa, choć czasem lubi jeszcze wyschnąć i pokazać połowę prędkości. Właśnie zastanawia mnie to że generalnie pokazuje połowę co dostawał połowę napięcia czy jak?

Wcześniejsza wymiana licznika nie pomogła było to samo, był pomysł mechanika że to pompa ABS, ale błędów nie bylo-bo stwierdził że pompa inna niż ma w swoim kompie. Jakie szły na pierwszy montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mstanclik napisał:

Więc, trasa nad morze i z powrotem (Podbeskidzie) i nastąpiła znaczna poprawa w funkcjonowaniu licznika-poprostu działa, choć czasem lubi jeszcze wyschnąć i pokazać połowę prędkości. Właśnie zastanawia mnie to że generalnie pokazuje połowę co dostawał połowę napięcia czy jak?

Wcześniejsza wymiana licznika nie pomogła było to samo, był pomysł mechanika że to pompa ABS, ale błędów nie bylo-bo stwierdził że pompa inna niż ma w swoim kompie. Jakie szły na pierwszy montaż?

 

Na pompy ABS była jakaś akcja serwisowa kiedyś to może wymienili.

Aczkolwiek powód wydaje mi się naciągany.

Dobry elektryk musiałby przeglądnąć instalację. Może jakaś wtyczka, albo wiązka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2018 o 10:23, Jaruga napisał:

Na pompy ABS była jakaś akcja serwisowa kiedyś to może wymienili.

Akcja serwisowa była na wymianę płynu DOT na właściwy (w krótkiej serii był wlany zbyt żrący i powodował korozję pompy)

Wymiana pompy była ostatecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.