Jump to content

Lekkie szarpanie od czasu do czasu podczas delikatnego przyśpieszania

cesarz
 Share

Recommended Posts

Takie coś u mnie wys†epuje przy jeździ po mieście głównie. Leciutko szarpnie i wszystko wraca do normy?

Filtr paliwa nowy, EGR wyczyszczony nic nie dał? Sprawdzać wtryski? Ktoś poleci kogoś we Wrocławiu kto sprawdzi i zregeneruje wtryski solidnie?

Dodam że na trasie nic sie takiego nie ma - mogę jechać 400 km non stop 140 i nic się nie dzieje:hmm:

Edited by cesarz

Jeśli EGR to zawsze powinien szarpać w okolicy 1800-2000 obrotów jeśli turbina i jej sterowanie to w okolicy 2400-3000...

Masz może automat ? może to skrzynia poszarpuje ..

NA turbine to za nisko. EGR mógł by być ale czyściłem i nie ma zmiany.

Automat - no możeee ale to jest takie bardzo lekkie, szarpieniecie. Bardziej jakby mu paliwe lub powietrza brakła:hmm: I tak jakby obroty spadały na chwilke

A może to wina "kończącej" się kostki elektrycznej przy którymś z wtryskiwaczy? U mnie szarpało przy niskich prędkościach, a wraz ze wzrostem obrotów objawy się zmniejszały. Z tym, że usterka pojawiła się nagle i nie ustąpiła do wymiany wadliwej kostki. Świecił check, a podpięcie pod kompa pozwalało ustalić na którym cylindrze jest problem.

Miałem podobne objawy, na początku (pewnie trzeba by zdefiniować rodzaj szarpania lepiej) ale kolejnym etap był failure wtrysku... ale rozwiązaniem okazała się nieprzepuszczająca i przerywająca kostka elektryczna. Obyło się bez ingerencji we wtryski.

Dnia 13.05.2018 o 21:05, bob96 napisał:

Zawór n-75 do sprawdzenia.

Dzisiaj podczas dolewania płynu spryskiwaczy sobie tak popatrzyłem na węzyki od niego idące - i wyglądają ok. Ale ten który oznaczyłem - mniemam związany z nim - jest troche już styrany i musze go wymienić. Na tym wejściu tez wężyk już jest połamany - co on robi? Moze jakieś jaja z obrotami powodowac?

Jakie tam najlepiej weżyki kupić?

Zrzut ekranu 2018-05-17 o 20.11.36.png

Edited by cesarz