Skocz do zawartości

Lekkie szarpanie od czasu do czasu podczas delikatnego przyśpieszania


cesarz

Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś u mnie wys†epuje przy jeździ po mieście głównie. Leciutko szarpnie i wszystko wraca do normy?

 

Filtr paliwa nowy, EGR wyczyszczony nic nie dał? Sprawdzać wtryski? Ktoś poleci kogoś we Wrocławiu kto sprawdzi i zregeneruje wtryski solidnie?

 

Dodam że na trasie nic sie takiego nie ma - mogę jechać 400 km non stop 140 i nic się nie dzieje:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli EGR to zawsze powinien szarpać w okolicy 1800-2000 obrotów jeśli turbina i jej sterowanie to w okolicy 2400-3000...

Masz może automat ? może to skrzynia poszarpuje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to wina "kończącej" się kostki elektrycznej przy którymś z wtryskiwaczy? U mnie szarpało przy niskich prędkościach, a wraz ze wzrostem obrotów objawy się zmniejszały. Z tym, że usterka pojawiła się nagle i nie ustąpiła do wymiany wadliwej kostki. Świecił check, a podpięcie pod kompa pozwalało ustalić na którym cylindrze jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy, na początku (pewnie trzeba by zdefiniować rodzaj szarpania lepiej) ale kolejnym etap był failure wtrysku... ale rozwiązaniem okazała się nieprzepuszczająca i przerywająca kostka elektryczna. Obyło się bez ingerencji we wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2018 o 21:05, bob96 napisał:

Zawór n-75 do sprawdzenia.

Dzisiaj podczas dolewania płynu spryskiwaczy sobie tak popatrzyłem na węzyki od niego idące - i wyglądają ok. Ale ten który oznaczyłem - mniemam związany z nim - jest troche już styrany i musze go wymienić. Na tym wejściu tez wężyk już jest połamany - co on robi? Moze jakieś jaja z obrotami powodowac?

Jakie tam najlepiej weżyki kupić?

Zrzut ekranu 2018-05-17 o 20.11.36.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.