Jump to content
FrugOs

yanosik pro

Recommended Posts

Macie, używacie?

Zanabyłem właśnie i wkrótce rozpocznę testy. Połączenie dwóch urządzeń w jedno uważam za dobry pomysł :ok: 

Dnia ‎14‎/‎05‎/‎2018 o 08:35, FrugOs napisał:

Macie, używacie?

Zanabyłem właśnie i wkrótce rozpocznę testy. Połączenie dwóch urządzeń w jedno uważam za dobry pomysł :ok: 

Ja szczerze mowiac nie barzo widze sens tego urzadzenia...

To samo mozna uzyskac telefonem + rejestratorem za 200-300PLN.

Do tego nawigacja od Yanosika jest wg mnie bardzo srednia.

Z Yanosika tez juz dawno zrezygnowalem, wole odpalic Waze.

Dla mnie sens jest właśnie w tym, że mam 2 w 1.

Rejestrator - z tego, co piszą - mierny a i nawigacja taka sobie. 

Dwa w jednym też będziesz miał w smartfonie, bo rejestrator też jest w normalnym Yanosiku. 

W smartfonie masz za to wybór pomiędzy nawigacjami, bo rejestratory wszystkie będą mierne (zależne jest od sprzętu). 

Spoko spoko, ja ogarniam smartfon 😉

Jest jednak podłączony do Android Auto i w związku z tym nie może służyć jako rejestrator. Dużo rozmawiam w czasie jazdy, chciałem uwolnić telefon nawet od funkcji Yanosika. 

Na razie testuję - pierwszy dzień. Około 600 km za mną. W miarę się sprawdza. Denerwuje mnie krótki kabel zasilający, muszę kupić jakiś, który upcham po tapicerką i włączę na stałe do któregoś gniazda zapalniczki. 

Kamera wygląda ok. Może wrzucę wieczorem próbkę filmu. 

Yanosik pro ma fajny uchwyt z magnesem, nieźle to wymyślone. 

Też się nad tym zastanawiałem :hmm: ale:

minusem była:

wielkość i brak możliwości pozostawienia w samochodzie na noc i przy postoju

"orientacyjna" nawigacja Yanosik nie jest stworzona do nawigacji tylko ostrzezen przed policja i wypadkami ...

kiepska kamera

plus 

informacje pogodowe i dojazdu

od lat mam Yanosika w smartfonie ktory jest bezobslugowy ...

Jak masz android auto , to można mapy google zastąpić Waze i być może janosikiem

Jak już wcześniej pisałem - nie chciałem rzeźbić.

Skoro jest okazja - krótka opinia. Po paru kkm przejechanych z urządzeniem oceniam je pozytywnie.

Niezwykłym plusem jest wygoda - nie muszę niczego włączać, wyłączać. Samo urządzenie ewentualnie można w razie potrzeby schować, co również nie wymaga odpinania kabelków, ponieważ prąd jest podpięty do holdera a na nim urządzenie trzyma silny magnes.

Wszystko działa jak należy :ok:  Po wykryciu zasilania Yanosik startuje. Gasisz auto - gaśnie.

Urządzenie ma własny - dość mocny - głośnik, więc komunikaty słychać wyraźnie. Można je sparować z autem, ale ja nie chciałem, bo wycisza wtedy muzykę czy radio (a w sumie nawet nie wiem jak działa podczas rozmowy telefonicznej).

Co do kamery. Obiektyw jest szerokokątny, więc ma spory "zasięg". Być może rzeczywiście jakość video nie powala, ale jest całkiem dobra (teoretycznie FHD). Powiedzmy sobie szczerze - jak często ogląda się własne nagrania? Korzystam z kamery od ponad 3 lat i ze dwa razy ściągałem film z jakimś zdarzeniem. To nie są pamiątki z wakacji do oglądania z rodziną ;] To co nagramy na Polskie Drogi się nada bez posądzenia o nagrywanie taboretem ;]

Co do navi - nie korzystam. Nie przeszkadza mi, że jest. Korzystam z google poprzez android auto i to jest najlepsze rozwiązanie.

Minusem są krótkie kable zasilające - zarówno do zapalniczki jak i usb - trzeba kombinować z przedłużaczami. Kupiłem 5m kabel usb, ale okazało się, że nie daje rady ładować. Sprawę załatwił oryginalny kabel do zapalniczki + przedłużacz do takiego kabla wetknięty na stałe do gniazda zapalniczki umieszczonego przy tylnych siedzeniach. Kable pochowane, wygląda ok.

Drugim minusem jest fakt, że wyświetlacz pracuje cały czas. Jeśli zostanie ręcznie wygaszony, Yanosik nie działa. Szkoda. Miałem nadzieję, że będzie działał bez konieczności włączania ekranu (mógłby się wzbudzać w momencie powiadomienia), ale niestety tak nie jest, mimo, że jest taka opcja w menu. Infolinia twierdzi, że pracują nad tym i być może taka opcja wejdzie w życie.

Ciekawostka: pierwsze urządzenie które mi przysłano nie działało jak trzeba. Sypało błędami, zawieszało się. Bez gadania, prawie od reki wymieniono mi na nowe. 

Ogólnie cena/jakość mocne 4.

Jeśli ktoś ma pytania - śmiało.

• Like 1

Czy są komunikaty w czasie rozmowy to da się skonfigurować. 

A dobrej jakości wideo nie jest potrzebne do oglądania sobie a do zczytania tablic rejestracyjnych sprawcy, gdy ucieknie. 

Wtedy to nabiera znaczenia. 

Wrzucę kiedyś jakieś video. Ocenimy. 

Aparat w Galaxy S5 potrafi kręcić filmy w 4K. Na filmach z Yanosika tablic z pojazdów, które są w ruchu nie odczytasz. 

Ale wrzuć, popatrzymy. 

Dnia 13.06.2018 o 10:27, FrugOs napisał:

Minusem są krótkie kable zasilające - zarówno do zapalniczki jak i usb - trzeba kombinować z przedłużaczami. Kupiłem 5m kabel usb, ale okazało się, że nie daje rady ładować. Sprawę załatwił oryginalny kabel do zapalniczki + przedłużacz do takiego kabla wetknięty na stałe do gniazda zapalniczki umieszczonego przy tylnych siedzeniach. Kable pochowane, wygląda ok.

W przypadku problemów z zasilaniem można kupić przetwornicę, o taką:

https://www.amazon.de/gp/product/B00GXREEGU/ref=oh_aui_detailpage_o02_s00?ie=UTF8&psc=1