Skocz do zawartości

Nowe paliwo Efecta na stacjach Orlenu. Tankował ktoś?


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, bochumil napisał:

Przepaliłem tego już pewnie z 1000 litrów. Różnicy nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

To jest zwykle paliwo, wiec cena jest normalna...

właśnie, w sumie zabawne... producent paliwa coś paćka we własnym produkcie i to w standardzie.... bardzo ciekawe ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciągają klientów nowymi produktami, różnica pewnie niezauważalna. Natomiast leję u nich od dawna Verva Pb98 i czuć różnicę w porównaniu do zwykłej Pb95. Po konfrontacji z Pb98 Lukoil, Statoil i Lotos, najlepiej jeździ na Vervie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze jest to odpowiedz na wprowadzenie nowego podatku na paliwa, ktory mialy wziac koncerny na klate nie zwiekszajac cen na stacjach. Orlen wybrnal w ciekawy sposob, bo zamiast zwyklego paliwa niby oferuje lepsze i ukryje w jego nieco wyzszej cenie ten kilkugroszowy podatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PAWELwaw84 napisał:

Mi sie wydaje ze jest to odpowiedz na wprowadzenie nowego podatku na paliwa, ktory mialy wziac koncerny na klate nie zwiekszajac cen na stacjach. Orlen wybrnal w ciekawy sposob, bo zamiast zwyklego paliwa niby oferuje lepsze i ukryje w jego nieco wyzszej cenie ten kilkugroszowy podatek.

 

Oni to paliwo juz od dluzszego czasu sprzedawali w Czechach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PAWELwaw84 napisał:

Mi sie wydaje ze jest to odpowiedz na wprowadzenie nowego podatku na paliwa, ktory mialy wziac koncerny na klate nie zwiekszajac cen na stacjach. Orlen wybrnal w ciekawy sposob, bo zamiast zwyklego paliwa niby oferuje lepsze i ukryje w jego nieco wyzszej cenie ten kilkugroszowy podatek.

Paliwa Efecta testowane były na czeskich kierowcach od marca 2017 roku. Być może ktoś pokusi się o jakieś rzetelne testy które wykażą na ile nowe paliwo jest lepsze od zwykłego.

 

3 godziny temu, analyzer64 napisał:

Zalałem raz tę Efectę noPb95, żadnej różnicy względem paliwa z Shella (zwykła noPb95).

I nic w tym dziwnego. Z tego co czytam, paliwo różni się na dwa sposoby. Posiada lepsze własności myjące oraz obniża emisję tlenków azotu 8% oraz cząstek stałych do ok. 50%. Także na lepsze osiągi nie ma co specjalnie liczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlen Orlenowi nie rowny. Cena w promieniu 2 km na jego stacjach potrafi roznic sie o dobre 20gr, chociaz przy ostatnich zwyzkach troche sie te roznice zatarly. Ja juz widzialem wczoraj na BP 95tke po 5.24zl, na Orlenie jeszcze ponizej 5.10 widuje. Na no-name'ach po 4.90-99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bartekm napisał:

Czyli 140KM to za dużo ;]

Za malo 150 bo inna mapa i jak malo oktanow to strzela przy odejmowaniu gazu. Teraz celuje na 170 i to bedzie maks bez ingerencji w silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bochumil napisał:

Zrobiłem na tym przez ostatnie 2 tyg około 2000 km (tak się składa że wszędzie gdzie byłem Orlen był najtańszą stacją). Nie czuję ani nie widzę żadnej różnicy. To prawdopodobnie zwykłe paliwo, tyle że nadali mu nazwę sugerującą nowość. To taki sam "chłit" marketingowy jak z rok temu BP wprowadzało paliwa Active.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Manx napisał:

Zrobiłem na tym przez ostatnie 2 tyg około 2000 km (tak się składa że wszędzie gdzie byłem Orlen był najtańszą stacją). Nie czuję ani nie widzę żadnej różnicy. To prawdopodobnie zwykłe paliwo, tyle że nadali mu nazwę sugerującą nowość. To taki sam "chłit" marketingowy jak z rok temu BP wprowadzało paliwa Active.

Zwykłe paliwo z dodatkiem czyszczącym :ok: Odpowiedz Orlenu na Paliwa typu Active itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bochumil napisał:

 

 

Testował ktoś?

 

No piękna nazwa ;)

Zamiast verva będzie effecta. I to by było na tyle. 

Ten kto myśli że na stacjach różnych marek są różne paliwa jest naiwny. Ewentualne sieciowe dodatki nie mają znaczenia dla dynamiki, a ekonomiczne różnice w granicach błędu pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rwIcIk napisał:

Ceny porobiły się kosmiczne na Orlenie 8]

 

No przecież prezes Orlenu na spółę z ministrami "obiecali", że nie będzie podwyżki cen paliw po wprowadzeniu nowego 'eko' podatku.

No więc jest pół roku wcześniej... :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PAWELwaw84 napisał:

 Orlen wybrnal w ciekawy sposob, bo zamiast zwyklego paliwa niby oferuje lepsze i ukryje w jego nieco wyzszej cenie ten kilkugroszowy podatek.

Orlen tylko zareagował na sprzedaż "cudownego paliwa" w technologii Active oczyszczającego silnik na BP ...Nie mógł być gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlen Orlenowi nie rowny. Cena w promieniu 2 km na jego stacjach potrafi roznic sie o dobre 20gr, chociaz przy ostatnich zwyzkach troche sie te roznice zatarly. Ja juz widzialem wczoraj na BP 95tke po 5.24zl, na Orlenie jeszcze ponizej 5.10 widuje. Na no-name'ach po 4.90-99
U mnie różnica między orlenem a nonamem to 1 gr

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaruga napisał:

 

No piękna nazwa ;)

Zamiast verva będzie effecta. I to by było na tyle. 

Ten kto myśli że na stacjach różnych marek są różne paliwa jest naiwny. Ewentualne sieciowe dodatki nie mają znaczenia dla dynamiki, a ekonomiczne różnice w granicach błędu pomiaru.

Nie prawda, effecta jest zamiast "zwykłego" paliwa, Verva pozostaje jako paliwo premium .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5/14/2018 o 20:22, Toost napisał:

Równie dobrze możesz kupić w jakimś najtańszym łukoilu i dolać wody :]

 

Ja bulem fanem kerefere jak mialem jeszcze Poloneza. Przeszlo mi jak padla mi pompa paliwa i po wyjeciu baku nie smierdzialo benzyna tylko czyms jak rozpuszczalnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aviator napisał:

Orlen tylko zareagował na sprzedaż "cudownego paliwa" w technologii Active oczyszczającego silnik na BP ...Nie mógł być gorszy.

Jedyne co oczyszcza to paliwo to mój portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No piękna nazwa
Zamiast verva będzie effecta. I to by było na tyle. 
Ten kto myśli że na stacjach różnych marek są różne paliwa jest naiwny. Ewentualne sieciowe dodatki nie mają znaczenia dla dynamiki, a ekonomiczne różnice w granicach błędu pomiaru.
Zatankowałem kiedyś moje nowe wtedy SC 900 na Orlenie i klepały mi zawory. Zatankowałem gdzie indziej i przestały. Później znowu Orlen i to samo - klepią zawory. Od ok 16stu lat nie tankuję na Orlenie wcale, natomiast kilka razy jadłem zapiekankę.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tankowałem i nie zatankuję ponieważ Orlen jest u mnie na czerwonej liście. Za bardzo pojechali z ceną paliw do góry. Jeżdżę na samoobsługową Circle K i jest ok 20-30 gr taniej na litrze. Tankując 50 litrów oszczędzam między 10-15 zł. 

Orlen odleciał z cenami. A szkoda bo mam go bardzo blisko bloku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, volkov napisał:

Nie tankowałem i nie zatankuję ponieważ Orlen jest u mnie na czerwonej liście. Za bardzo pojechali z ceną paliw do góry. Jeżdżę na samoobsługową Circle K i jest ok 20-30 gr taniej na litrze. Tankując 50 litrów oszczędzam między 10-15 zł. 

Orlen odleciał z cenami. A szkoda bo mam go bardzo blisko bloku. 

Tania bo samoobsługowa, jak by musieli utrzymać załogę ceny byłyby podobne..

Z reguły firmowe stacje trzymają podobny poziom cen w regionie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że samoobsługowa. Kto Orlenowi broni robić samoobsługowe stacje? Ja je porównuję 1:1 bo mnie interesuje po prostu zatankowanie jak najtaniej dobrego paliwa. A tu i tu i tak sam leję paliwo do baku. Do tej pory podchodziłem patriotycznie do tematu i tankowałem na Orlenie. Jednak teraz już pojechali za bardzo. W mojej okolicy stali się najdrożsi niestety.

Z tymi cenami to nie jest tak kolorowo. Jak nie ma w pobliżu innej stacji to z automatu ceny są dodatkowo wywindowane do góry bo i tak musisz gdzieś zatankować. Każdemu marzy się monopolizm niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2018 o 21:16, Marcin79 napisał:

@Toost lukoil moja 2 ulubiona stacja. Nie wiem jak tak mozna przeplacac na orlenie :)

 

U siebie w okolicy tankuję tylko na lukoilu albo emila - ceny mają bardzo zbliżone do siebie, rożnica 1-2gr/l (diesel, nie mam benzyniaka). :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę że wszyscy mają 95 po 5.10-5.12, a na Orlenie po 4.99.

U mnie na wsi orlen się ceni: on 5,07 a Pb 5, 13

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, volkov napisał:

Nie tankowałem i nie zatankuję ponieważ Orlen jest u mnie na czerwonej liście. Za bardzo pojechali z ceną paliw do góry. Jeżdżę na samoobsługową Circle K i jest ok 20-30 gr taniej na litrze. Tankując 50 litrów oszczędzam między 10-15 zł. 

Orlen odleciał z cenami. A szkoda bo mam go bardzo blisko bloku. 

 

500+ kosztuje. Do tego zbliża się kampania i znowu trzeba będzie coś obiecać. Jak połączą orlen z lotosem i nie będą musiały ze sobą konkurować to będziemy płacić tyle samo co Niemcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
500+ kosztuje. Do tego zbliża się kampania i znowu trzeba będzie coś obiecać. Jak połączą orlen z lotosem i nie będą musiały ze sobą konkurować to będziemy płacić tyle samo co Niemcy.
Przecież i tak nie konkurują...
Jakoś wyścigu na obniżki cen nie było widać... Bardziej zmowę cenową

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.