Skocz do zawartości

skrzynia M32 czy M22


grze1234

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. W Astrach K podobno montowane są dwie różne skrzynie manualne. M32 do tych bez start/stop i M22 do tych z s/s. Czy między nimi jest jakaś istotna różnica w trwałości? I która lepsza? (mam nadzieję że nie pochrzaniłem oznaczeń). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M32 jest sporo mocniejsza... przynajmniej na papierze. Jak jest w rzeczywistości, to wiadomo ;).

Ma też krótsze przełożenia -> szybciej przyspieszasz, mniejsza prędkość maks.

M22 jest przeznaczona do małych silników. 1,4 w Astrach to największe silniki z jakimi jest łączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w M32 cyferki oznaczają maksymalny moment 320Nm, więc M22 podejdzie co najwyżej do 1.4t. 1.6t (który ma S/S) by ją raczej zmielił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. :piwko:

Czyli wchodzi w rachubę tylko M32 ;].

No i teraz pytanie kolejne: ile kkm da radę zrobić do naprawy głównej skrzyni.

Miałem kiedyś Astrę I 1,6 16v i miała coś takiego jako skrzynię. Koło 100 kkm już wyła.

Jak jest teraz w Astrze K? Można liczyć na podobny przebieg, czy raczej dwa razy tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grze1234 napisał:

Jak jest teraz w Astrze K? Można liczyć na podobny przebieg, czy raczej dwa razy tyle?

Znajomy miał robioną tę skrzynię jeszcze na gwarancji przy przebiegu 90 kkm - Astra J 1,7 diesel. ;]

Może teraz trochę je poprawili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, grze1234 napisał:

Jak jest teraz w Astrze K? Można liczyć na podobny przebieg, czy raczej dwa razy tyle?

Do wyjścia AK skrzynka M32 była poprawiana wiele razy, nie jest to już podobno taki problem jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.