Skocz do zawartości

CLS 320cdi W219


grogi

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że na EV, które spełni moje oczekiwania jeszcze trochę poczekam, to wyszukał mi się taki egzemplarz... 

 

Rejestracja 2006, 100kkm przebiegu, automat w cenie sporo niższej niż @prawoimotoryzacja sprzedaje Focusa (ale to specyfika rynku...)

 

Y2Q1MGJlNzA1MzU2YTFmNTBiMDk2ZGJmNWI2MTE0

 

Warto się tym zainteresować? Co ich boli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grogi napisał:

 

Warto się tym zainteresować? Co ich boli?

Mechanicznie to to samo co w211, czyli temat rozpracowany na atomy, przynajmniej w PL. Z bolączek to ewentualnie koncząca się pompa sbc i podjechany konwerter w skrzyni ale to wszystko jest do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Pytanie ile włożyć w niego trzeba?

Przy tym przebiegu moze sie okazac ze nic.Szwagier 4-5 lat temu kupil przedliftowego W211 320CDI z podobnym przebiegiem i do tej pory jedynie czujnik skretu byl niespodziewanym wydatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo w miare zadbane auto nie powinno generować większych kosztów do 230-250 tysięcy przebiegu.

 

Wiadomo że może gdiześ tam jakis czujnik wariować od wieku - ale przeczyszczenie najczęściej pomagaw takich wypadkach ;)

 

Mi się te CLS'y zawsze podobało - jak cena dobra to bierz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, marcindzieg napisał:

Rdza... :)

 

Na bagnach to nawet Mazdy prędzej się zepsują niż zardzewieją... :D 

Może na zachodzie, przy oceanie, jest ciut gorzej - ale tutaj śniegu nie ma, soli na drodze nie ma... 

 

Poszedł za €3800... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, grogi napisał:

 

Na bagnach to nawet Mazdy prędzej się zepsują niż zardzewieją... :D 

Może na zachodzie, przy oceanie, jest ciut gorzej - ale tutaj śniegu nie ma, soli na drodze nie ma... 

 

Poszedł za €3800... 

Czemu to jest takie tanie? U nas to sie za tyle kupuje wiekowego kompakta. Z czego to wynika? Ludzie boja sie skomplikowanych napraw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wujekcybul napisał:

Czemu to jest takie tanie? U nas to sie za tyle kupuje wiekowego kompakta. Z czego to wynika? Ludzie boja sie skomplikowanych napraw?

 

Trzy kwestie:

  • koszty utrzymania. Im starsze i bardziej skomplikowane auto, tym więcej serwisu wymaga. A praca mechanika - jak każda usługa - kosztuje zwykle 4 razy więcej niż w Polsce. Standardowa kwota za wymianę kompletu opon to €60... Części można kupić w podobnych cenach, ale zwykle przez net. 
  • ubezpieczenie. Im starsze auto, tym trudniej je ubezpieczyć. Schody zaczynają się po przekroczeniu przez auto 10 lat, a od 15 lat to już masakra. Co ciekawe, 20 latki łapią się często pod klasyki i ubezpiecza się je za grosze.
  • podatek drogowy... Do 2008 od pojemności silnika i bohater wątku to €1494 podatku rocznie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 2 miesiące później...
Dnia 17.05.2018 o 18:57, wujekcybul napisał:

Nie ma co sie zastanawiac w PL to bardzo dobrze rozpracowane nie wiem jak u Ciebie. Zawsze mi sie podobal ten model.

Dokladnie, malo ich jeszcze tanie ni to Coupe, ni to limuzyna, ale sportowy dezajn widac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.