Skocz do zawartości

Hamulec ręczny


3rav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc w doborze części zamiennych hamulca ręcznego do Fiata Uno 1.0 Fire z roku 2002.

 

Mój obecny rozpierak hamulca ręcznego + linka:

5afc8cbd980e9_Zdjcia.JPG.d323b0d7e483893e2dc74c8428ee655d.JPG

 

Widać na tych zdjęciach iż rozpierak jest "starego typu" a linka nowego.

 

Dostępne części zamienne:

Linka A "nowego typu"

Linka B "starego typu"

 

Rozpierak A "nowego typu"

Rozpierak B "starego typu"

 

Jak widać na zdjęciach tych rozpieraków, rozpierak A ma otwór z rowkiem na przymocowanie linki (tak jak u mnie) tylko że ten rozpierak jest do szczęk nowego typu. Natomiast rozpierak B kształtem pasuje do zamontowanych obecnie u mnie, jednak nie posiadają tego rowka montażowego na linkę.

218_1.jpg.2a33bf0eb5375b26fc495a91ecd502bf.jpg

 

Moje główne pytanie to, który zestaw wybrać:

1. Kupić linkę A i rozpierak A.

2. Kupić linkę A o rozpieraki B z tym że wykonać te rowki montażowe.

3. Kupić linkę B i rozpieraki B.

4. Ktoś z użytkowników forum wie gdzie mogę kupić takie rozpieraki jak moje obecne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź prosta.... ktoś zrobił jakąś dziwną protezę.... ale da się założyć szczęki nowego typu w takim przypadku,dwa cięcia, dwa otworki i już siedzą :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęki, sprężyny oraz tłoczek rozporowy wymieniłem na nowe (szczeki nowe ale model jak powyżej) 3 miesiące temu (zdjęcie jest nieaktualne). 

 

Rozbiłem tak:

Założyłem linkę nowego typu a rozpieraki są starego typu (dedykowane dla Seicento, Cinquecento), wykonałem w nich ten rowek (nawierciłem mały otworu i poprawiłem go pilnikiem).

Jestem zadowolony z pracy, hamulec ręczny trzyma znacznie lepiej i dobrze odbija. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.