Skocz do zawartości

kask na skuter 125


karolchyla

Rekomendowane odpowiedzi

Zanabyłem starą Yamahę Teosa 125, no i szukam teraz rozsądnego kasku, co by od czasu do czasu w ciepły dzionek pojeździć po okolicy.

Kupiłem już dla siebie nowego Grexa g6.1 w promocyjnej cenie 199 zł. Czekam na dostawe juz kilka dni, ale boję się, że nie doczekam sie , bo kurier zgubił paczke. Sprzedawca podobno robi co może żeby go znaleźli. Jak nie dostarczą w przyszłym tygodniu to oddadzą kasę.

I jako opcja awaryjna jest kask otwarty z szybą , a dokładnie LS2 OF569, oraz dla żonki i dzieciaków OF 562.

Też wyszukałem promocje wśród nowych.

Zależy mi na nowym kasku , który ma chociaż podstawowe DOT, lub ECE.

Czy ktoś z was ma styczność z tymi garnkami LS2? coś możecie o nich napisać? Warto w ogóle rozważać ich zakup?

Czy może lepiej szukać integrala.

Nie planuję wycieczek dłuższych jak 20 km i jak dla mnie absolutne Vmax 60 km/h to świat.

Cy taki LS2 zda egzamin?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam LS2 OF569.2 czyli wersję z  blendą trzeci rok i jak na kask za 300zł daje radę.

Jest ochrona przed słońcem, jest wentylacja, nawet ma uszczelnienie od wiatru pod dość długą szybką zachodzacą aż za brodę. Oczywiście nie jest to wygoda i cichość Shuberta za 1,5 kafla, ale powiedzmy do 90-100km/h mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Ponieważ wyleczyłem juz kolano to dopiero w zeszlym tygodniu mogłem przejechać kilkanaście km na skuterku.

Najpierw może parę słów o Teosie 125.

Jak dla mnie w zupełności wystarczający na kręcenie się wokół komina. Ostatnie dłuższe przejażdżki jakie miałem jako jeszcze nastolatek były na WSK 125 lub MZ150. I z mojego punktu widzenia taka wsk do pięt niedorasta takiemu wynalazkowi jak Yamaha skuter. Skuterek do 90 km/h idzie fajnie. Rekraacyjnie 60-80 km/h po prostu super. Ze skuterka jestem bardzo zadowolony.

Teraz o kaskach no bo o tym wątek.

Ostatecznie kurier nie dostarczył grexa. Więc kupiłem dwa kaski LS2.

1. Ff353. Tani bo za 200 zł kask integralny. Wygodny, lekki, dość cichy do tych 80km/h. Powyżej 80 juz swiszczy. Ale przyjemnie sie w nim jedzie.  Do 30 km/h z zamknieta szybą w pełnym letnim słońcu jest gorąco. Jak się jeszie te 50-60 km/h robi sie przyjemniej. Przeciagu nie ma z wentylacji ale jest fajnie.

2. Drugi zapasowy kask zakupiłem OF562. Z promocji pomarańczowy za 90 zł.

Coz jak to otwarty kask.z podniesioną szyba do 40-50 km/h normalnie pizdzi.

Jadąc szybciej z opuszczona szybą jest glosno i szimi niemiłosiernie. Zaskoczony pozytywnie jestem wykonaniem tego kasku. Jest dobrze zrobiony i po prostu ładny. Niesamowicie wygodny. 

Tak tylko chciałem napisać kilka slow o tych kaskach.

One na szybkie maszyny sie nie nadają. Ale do skuterkow czy motorowerow to bardzo rozsądne pozycje.

Oczywiscie oba mają atest ece r22.05.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.