Skocz do zawartości

Dom w Jabłonkach 12 by Wojtas_BB


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 19.06.2018 o 22:25, Chalek napisał:

myslisz ze bloczki bylyby tansze? 

Na pewno. W tej chwili można kupić po 2.20 za szt. Na dodatek przy tych pustakach co ma Wojtas, dochodzi jeszcze stal

Edytowane przez blue_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Morgan napisał:

@Wojtas_BB

Chodzi mi o długości ścian plus wysokość

długość zewnętrzna to ok 47 m, 

Co do wysokości, to chodzi Ci o wysokość ścianki z tych pustaków? to 4 warstwy, + zaprawa w sumie ok 110 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to z tego co tutaj piszesz ten bloczek który masz na fundamenty wcale nie jest taki drogi w porównaniu do typowych fundamentów betonowych. Co prawda bloczek wyszedł by Cię taniej, ale czy aby byłby stabilniejszy od czegoś co jest montowane razem z stalą? Moim zdaniem raczej nie, stal jednak wszystko będzie z sobą trzymało sztywno. Rozumiem, że piwnic miał nie będziesz?

 

PS. szkoda, że kilka lat temu te bloczki były takie drogie, bo na pewno robota była by lżejsza niż przy szałowaniu i laniu betonu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Morgan napisał:

Moim zdaniem raczej nie, stal jednak wszystko będzie z sobą trzymało sztywno.

Taki m.in. był własnie zamysł zbrojenia każdej warstwy, tym bardziej, że koszt zbrojenia prawie żaden (ok 300 zł) a sam wykonawca stwierdził, że bywa równie jak półtonową maszyną będzie zagęszczał zasypkę (zdarza się, że się bloczki rozchodzą).

 

11 godzin temu, Morgan napisał:

Rozumiem, że piwnic miał nie będziesz?

nie, nie będzie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wojtas_BB napisał:

zdarza się, że się bloczki rozchodzą

to się zdarza, jeśli zagęszczasz na drugi dzień po murowaniu (bo tak często jest). natomiast jeśli dasz ścianom fundamentowym kilka dni na dobre związanie zaprawy, to nie ma bata żeby się rozeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morgan 

10 lat pracowałem w ekipie przy budowach domów, kolejne 12 pracuję jako operator koparko-ładowarki, też przy takich budowach i wierz mi, że nie widziałem nic pękającego, jeśli postało kilka/kilkanascie dni.

jeśli było zasypywane kolejnego dnia to owszem rozjeżdżało się, ba sam nawet łyżką nie raz przesunąłem i trzeba było przemurowywać

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Morgan napisał:

a stropy też systemowe (czyli bloczki) czy stara metoda płyta betonowa?

systemowe

 

Godzinę temu, blue_ napisał:

to się zdarza, jeśli zagęszczasz na drugi dzień po murowaniu (bo tak często jest). natomiast jeśli dasz ścianom fundamentowym kilka dni na dobre związanie zaprawy, to nie ma bata żeby się rozeszło

możliwe, ja się nie znam, pani kierownik uznała razem z wykonawcą, że lepiej dać, żaden koszt a będzie bardziej pancerne.

U mnie zasypka pojawi się za jakieś niecałe 1,5 tyg, czyli blisko 2 tyg od zalania bloczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Morgan napisał:

a co dajesz na podsypkę? Piach czy coś innego?

nie wiem, tym się nie interesuję. dla mnie to pierdoły, w moich zainteresowaniach są pustaki, styropiany itp, coś co ma wpływ na późniejszą eksploatację.

Póki co mam naprawdę fajnego wykonawcę, robi naprawdę porządnie (co widać po zdjęciach wyżej) uzgadnia istotne rzeczy ze mną na bieżąco więc w takich podstawowych sprawach to mu ufam.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wojtas_BB napisał:

nie wiem, tym się nie interesuję. dla mnie to pierdoły, w moich zainteresowaniach są pustaki, styropiany itp, coś co ma wpływ na późniejszą eksploatację.

Póki co mam naprawdę fajnego wykonawcę, robi naprawdę porządnie (co widać po zdjęciach wyżej) uzgadnia istotne rzeczy ze mną na bieżąco więc w takich podstawowych sprawach to mu ufam.

 

Ciesz się tą chwilą, jak wykonawca ogarnięty to SSO stoi za 2-3 miesiące ;]

Później zaczynają się schody, przygotuj się do tego fizycznie, chyba że zlecisz dalsze wykończanie jednej firmie.

 

BTW widzę, że bednarek nie powyprowadzali w narożach? Robisz odgrom na tym polu?

Edytowane przez komor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, exor napisał:

W każdym rogu? Ja mam tylko w 1nym...

Elektryk twierdzi, że to ma długość 3 metrów.

 

Do uziemienia instalacji elektrycznej :ok:

Ja mam dodatkowe szpilki wbite do uziomu instalacji odgromowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, komor napisał:

Ciesz się tą chwilą, jak wykonawca ogarnięty to SSO stoi za 2-3 miesiące ;]

Jak pogoda pozwoli, to własnie tak będzie

 

11 godzin temu, komor napisał:

BTW widzę, że bednarek nie powyprowadzali w narożach? Robisz odgrom na tym polu?

Wszystko będzie.

 

42 minuty temu, Teres napisał:

Kanalizacji podposadzkowej nie widzę 🤔

Też o to pytałem, ale z uwagi, że teren jest górkowo spadkowy, będzie w następnym etapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Teres napisał:

Zostawili Ci przejście szczelne w fundamencie?

Nie, zostawione jest przejście na wodę.

Nie wiem jak to jest przewidziane, ma być robione przy zasypce i wylewce, więc podejrzewam, że tu zostanie zamontowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, Vadero napisał:

potrzeba drenaż w takim piachu?

gdzie Ty widzisz piach :O ja bym bardzo chciał mieć piach, niestety to 100% gliny, struktura gleby jest mniej więcej taka, że ok 30-40 cm to gleba, pod tym glina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Wojtas_BB napisał:

gdzie Ty widzisz piach :O ja bym bardzo chciał mieć piach, niestety to 100% gliny, struktura gleby jest mniej więcej taka, że ok 30-40 cm to gleba, pod tym glina.

na telefonie na piaskownicę wyglądało :ok:;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, szyman napisał:

teraz jak wydasz kasę będziesz widział efekty. Do tej pory ładowałeś hajs w ziemie. :phi:

no dokładnie, można by rzec nawet, że pakowałem kasę w błoto (szczególnie, że u mnie glina rządzi)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Wojtas_BB napisał:

@4thelement z ytonga

myśmy z majstrem ściany postawili, teraz idą kominy. po przekalkulowaniu kominy będą z cegły za 820zl szwagier będzie miał dwa kominy spalinowe gdyby miał mieć systemowy to jeden wyszedł by to sporo powyżej 3kzl

 

 

w sobotę przywozimy szalunki na strop i powoli etap parteru dobiegnie końca 

 

Edytowane przez 4thelement
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2018 o 07:26, 4thelement napisał:

myśmy z majstrem ściany postawili, teraz idą kominy. po przekalkulowaniu kominy będą z cegły za 820zl szwagier będzie miał dwa kominy spalinowe gdyby miał mieć systemowy to jeden wyszedł by to sporo powyżej 3kzl

 

 

w sobotę przywozimy szalunki na strop i powoli etap parteru dobiegnie końca 

 

no to ja Ci powiem, że komina z cegły bym nie robił, a jedynie systemówka. Może i jest droższa, ale jak Ci komin pęknie, nie musisz robić rozpingolu przez całą chawirę tylko wybijasz wkłady a w ich miejsce kładziesz nowe i masz po problemie. Tu gdzie teraz mieszkam, są kominy z cegły i niestety obecny paleniskowy pękł. Są 2 wyjścia, albo szlamowanie, albo rozbiórka i budowa nowego. Wybrałem opcje 2 i teraz muszę pół chaty do góry nogami postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Morgan napisał:

no to ja Ci powiem, że komina z cegły bym nie robił, a jedynie systemówka. Może i jest droższa, ale jak Ci komin pęknie, nie musisz robić rozpingolu przez całą chawirę tylko wybijasz wkłady a w ich miejsce kładziesz nowe i masz po problemie. Tu gdzie teraz mieszkam, są kominy z cegły i niestety obecny paleniskowy pękł. Są 2 wyjścia, albo szlamowanie, albo rozbiórka i budowa nowego. Wybrałem opcje 2 i teraz muszę pół chaty do góry nogami postawić.

ale komin  nie pęka sam od siebie

 

wystarczy profilaktyka

ale w obecnych czasach kotłów V klasy cięzko o zapłon sadzy w kominie

 

a tak poza tym jeden komin jest pod kominek, drugi pod kocioł kondensacyjny 

 

ludzie mają kominy po 80lat z cegły i działa wszystko....więc z tym pękaniem to nie tak do końca

 

u mnie komin poszedł po pożarze sadzy - wyszlamowałem i oduczyłem teścia palić gooofnem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2018 o 07:26, 4thelement napisał:

myśmy z majstrem ściany postawili, teraz idą kominy. po przekalkulowaniu kominy będą z cegły za 820zl szwagier będzie miał dwa kominy spalinowe gdyby miał mieć systemowy to jeden wyszedł by to sporo powyżej 3kzl

 

 

w sobotę przywozimy szalunki na strop i powoli etap parteru dobiegnie końca 

 

u mnie nie było pożaru sadzy, ani nic podobnego. Dlaczego pękł tego nikt nie wie i co najlepsze dom jest z lat 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bez ocieplenia. 36,5 dokładnie ma i jest wystarczająco gruby aby jeszcze na to kłaść styropian. Nie piszę tego, bo producent tak podaje tylko z własnego doświadczenia, bo mam taki zastosowany u siebie w rodzinnym domu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Morgan napisał:

i na to styropian? Nie lepiej dać Ci 36 i bez styropianu?

yyy a jaka gęstość i wytrzymałość takiego silikata?

 

bo z doświadczenia i z info podanych przez producenta wynika że im rzadszy to może i cieplejsze ale droższy u mniej wytrzymały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 4thelement napisał:

yyy a jaka gęstość i wytrzymałość takiego silikata?

 

bo z doświadczenia i z info podanych przez producenta wynika że im rzadszy to może i cieplejsze ale droższy u mniej wytrzymały 

 

 

zależy co rozumiesz przez stwierdzenie "mniej wytrzymały"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Morgan napisał:

 

 

zależy co rozumiesz przez stwierdzenie "mniej wytrzymały"

parametr "wytrzymałość na ściskanie"

 

nie musisz odpowiadać bo dane te są na stronie głównej producenta - dlatego też trzeba się zastanowić co jest ważniejszym priorytetem

bo ocieplić dom zawsze można 

 

p.s. nie wiem czy jesteś handlowcem budowlanki - ale jeśli byś nim był i miał wiedzę na powyższe to ten temat byłby dawno zamknięty

Edytowane przez 4thelement
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2018 o 23:03, Morgan napisał:

u mnie nie było pożaru sadzy, ani nic podobnego. Dlaczego pękł tego nikt nie wie i co najlepsze dom jest z lat 90

Jeśli lokalizacja domu jest zgodna z Twoim profilem to pęknięty komin jest wynikiem szkód górniczych. Bardzo często pękają kominy od wstrząsów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.