Skocz do zawartości

Dom w Jabłonkach 12 by Wojtas_BB


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, 4thelement napisał:

spokojnie to strop jest i nie musi być gładko 

przy 3 ludziach uwierz że było co robić

 

Kiedyś fachura mi mówił, że cegły też nie muszą by równo bo i tak przykryje to elewacja ;l

 

 

Wierze, że było co robić bo u mnie przy laniu stropu było 5 ludzi do rozprowadzania i zagęszczania i ledwo wyrabiali, a poszło prawie 30m3 betonu, lali jakieś 1,5 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chalek napisał:

@4thelement ale tak serio to czym wyscie to zacierali? Kawalkiem deski? I to takim 50cm?

był przyrząd zwany samolotem zrobiony z kawałka płyty 

 

dla tych którzy twierdzą że zrobili by lepiej to podsumuję to tak

majster lat 67 i nas dwóch przed 40 

czas operacyjny 1h20'

 

różnica jest taka że część z was miała ekipy do tego a ci którzy własnymi rękami zapierniczali na budowie sa w stanie zrozumieć 

 

rozumiem bo sam też tak robię...krytykować jest łatwiej jak zrobić 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 4thelement napisał:

jakieś 2200kg 

dolne zbrojenia, górne, przewiązki, spinki, belki etc etc...przesada 

czyli norma, u mnie w sumie poszło ponad 5ton, z czego 2/3 to była płyta. Zbrojenie części było trójwarstwowe a sam się jeszcze wahałem czy nie dodać wieszaków balkonowych.

 

2 godziny temu, 4thelement napisał:

był przyrząd zwany samolotem zrobiony z kawałka płyty 

 

dla tych którzy twierdzą że zrobili by lepiej to podsumuję to tak

majster lat 67 i nas dwóch przed 40 

czas operacyjny 1h20' 

 

Jak ktoś robi na wyścigi ...

Poza tym na przyszłość lepiej i łatwiej wypożyczyć listwę wibracyjną do taki celów (bo majster pewnie nie miał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

czyli norma, u mnie w sumie poszło ponad 5ton, z czego 2/3 to była płyta. Zbrojenie części było trójwarstwowe a sam się jeszcze wahałem czy nie dodać wieszaków balkonowych.

 

Jak ktoś robi na wyścigi ...

Poza tym na przyszłość lepiej i łatwiej wypożyczyć listwę wibracyjną do taki celów (bo majster pewnie nie miał)

mamy listwe ale nie było sensu jej ciągnąć na górę 

gdyby było nas 4 to względnie spokój 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będziesz robił rekuperację, ale może by tak zostały otwory na anemostaty i rury dla instalatora?
Rozmawiałem o tym z wykonawcą i powiedział, że lepiej nie robić, bo nie zawsze wszystko w wymiarach wychodzi tam gdzie powinno. Poza tym przy dzisiejszym sprzęcie nie ma problemu z przewiertami.
Zostawi przepust na wentylację grawitacyjną garażu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojtas_BB napisał:

Rozmawiałem o tym z wykonawcą i powiedział, że lepiej nie robić, bo nie zawsze wszystko w wymiarach wychodzi tam gdzie powinno. Poza tym przy dzisiejszym sprzęcie nie ma problemu z przewiertami.
Zostawi przepust na wentylację grawitacyjną garażu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

Oczywiście, że nie ma problemu z przewiertami. Firma od wentylacji sobie poradzi, ale oczywiście będzie chciała za to pieniądze. U mnie odliczono 320zł od kosztu instalacji, bo dziury w stropie były zostawione na etapie lania stropu. Był projekt wentylacji, więc wiadomo było gdzie zostawić. Majster włożył kawałki rur 160 i tyle wszystkiego.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że warto zostawić, gdybym jeszcze raz budował to jedna z rzeczy do której bym porządnie przysiadł.

Można zawsze to fajnie przemyśleć, ja to zostawiłem instalatorowi i nie do końca jest tak jakbym chciał.

 

W dodatku barany uszkodziły mi posadzkę, bo robili przewierty po podłogówce, upaćkały ściany. Ile ja się :klnie: na nich :facepalm:. Całe szczęście że nie uszkodzili samej instalacji ogrzewania :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wojtas_BB napisał:

Rozmawiałem o tym z wykonawcą i powiedział, że lepiej nie robić, bo nie zawsze wszystko w wymiarach wychodzi tam gdzie powinno. Poza tym przy dzisiejszym sprzęcie nie ma problemu z przewiertami.
Zostawi przepust na wentylację grawitacyjną garażu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Problemu nie ma oczywiście, tylko sprawdź ile takie przewierty kosztują. O ile anemostaty i tak zwykle montuje się w suficie podwieszanym to z rurami dystrybucyjnymi jest bardziej skomplikowana sprawa bo średnica to nawet 250mm x2, również dla płyty/zbrojenia lepiej jak rozgarniesz, wygniesz druty niż je poprzecinasz. Ja miałem projekt instalacji wentylacyjnej i dokładną mapę przewiertów (sam projekt kosztował mniej niż jeden przewiert 🙂)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wojtas_BB napisał:

Rozmawiałem o tym z wykonawcą i powiedział, że lepiej nie robić, bo nie zawsze wszystko w wymiarach wychodzi tam gdzie powinno. Poza tym przy dzisiejszym sprzęcie nie ma problemu z przewiertami.
Zostawi przepust na wentylację grawitacyjną garażu.
 

Czytaj majstrowi się nie chciało giąć zbrojenia. Poza tym jak masz ścianę nad miejscem gdzie chciałbyś zrobić otwór, to nie ustawisz tam wiertnicy.

 

 

8 godzin temu, komor napisał:

Oczywiście, że warto zostawić, gdybym jeszcze raz budował to jedna z rzeczy do której bym porządnie przysiadł.

Można zawsze to fajnie przemyśleć, ja to zostawiłem instalatorowi i nie do końca jest tak jakbym chciał.

W 100% się zgadzam, tylko nie zawsze wizja klienta pokrywa się z możliwościami technicznymi.

 

8 godzin temu, Pado napisał:

u mnie w "starym" domu nawet nie narobili szkód, mieli swoje patenty...

 

 

 

 

Robiłeś rekuperację w zamieszkałym domu?

 

7 godzin temu, sherif napisał:

Problemu nie ma oczywiście, tylko sprawdź ile takie przewierty kosztują. O ile anemostaty i tak zwykle montuje się w suficie podwieszanym

Czemu często? Ja bym powiedział, że na parterze to częściej robimy dokładnie ma wymiar.

 

7 godzin temu, sherif napisał:

to z rurami dystrybucyjnymi jest bardziej skomplikowana sprawa bo średnica to nawet 250mm x2, również dla płyty/zbrojenia lepiej jak rozgarniesz, wygniesz druty niż je poprzecinasz. Ja miałem projekt instalacji wentylacyjnej i dokładną mapę przewiertów (sam projekt kosztował mniej niż jeden przewiert 🙂)

To sporo liczyli za przewiert 🙂 Ja zazwyczaj biorę 4 zł /cm stopu przy średnicy 132. Im większy otwór tym więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Teres napisał:

 

 

Robiłeś rekuperację w zamieszkałym domu?

 

Tak, w "starym" domu z lat 80 (ale nie tzw klocek),tylko żonę z malym dzieckiem wywiozlem do rodziny bo jednak wiercenie kilkunastu otworow w stropie i podłogach było troche glosne. dwa dni - tyle zajął montaż . Kilka peflexow idzie kominami na dolne pomieszczenia, kominy zaslepione, a w przyszłym roku przy zmianie blachidachowki kominy znikną w ogole ponad dachem . 

 

Edytowane przez Pado
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sherif napisał:

Problemu nie ma oczywiście, tylko sprawdź ile takie przewierty kosztują. O ile anemostaty i tak zwykle montuje się w suficie podwieszanym to z rurami dystrybucyjnymi jest bardziej skomplikowana sprawa bo średnica to nawet 250mm x2, również dla płyty/zbrojenia lepiej jak rozgarniesz, wygniesz druty niż je poprzecinasz. Ja miałem projekt instalacji wentylacyjnej i dokładną mapę przewiertów (sam projekt kosztował mniej niż jeden przewiert 🙂)

 

Nie no, bez jaj - ja na przykład nie zamierzam robić nigdzie podwieszanych sufitów. W każdym pomieszczeniu mam dziurę w suficie w sumie. W salonie to nawet dwie. Zakryje się anemostatem.

 

Średnica 25 cm? Tych rur, które powietrze dostarczają do pokojów i wyciągają z kibla? U mnie takie to będą te wlotowe/wylotowe na elewacji. Rury, które idą do pomieszczeń to mają 7,5 cm średnicy zewn. Spokojnie w posadzce się zmieściły (7cm styropian + 5 wylewki).

U mnie majster nie bawił się w wyginanie zbrojenia, tylko po prostu wstawił kawałek rury pomiędzy druty i tyle. Na projekcie nie było określonej lokalizacji tych otworów co do centymetra.

 

Moja firma gdyby robiła przewierty to liczyła sobie 45zł za szt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2018 o 23:00, exor napisał:

 

Nie no, bez jaj - ja na przykład nie zamierzam robić nigdzie podwieszanych sufitów. W każdym pomieszczeniu mam dziurę w suficie w sumie. W salonie to nawet dwie. Zakryje się anemostatem.

 

Średnica 25 cm? Tych rur, które powietrze dostarczają do pokojów i wyciągają z kibla? U mnie takie to będą te wlotowe/wylotowe na elewacji. Rury, które idą do pomieszczeń to mają 7,5 cm średnicy zewn. Spokojnie w posadzce się zmieściły (7cm styropian + 5 wylewki).

U mnie majster nie bawił się w wyginanie zbrojenia, tylko po prostu wstawił kawałek rury pomiędzy druty i tyle. Na projekcie nie było określonej lokalizacji tych otworów co do centymetra.

 

Moja firma gdyby robiła przewierty to liczyła sobie 45zł za szt.

 

Jeżeli masz rury płaskie pod wylewką to tak. W spiro zazwyczaj się zabudowuje, przy mieszkalnym poddaszu. 25cm to mają rury dystrybucyjne z izolacją. U mnie są takie dwie co obsługują całą górę i część dołu. Przy potrójnym zbrojeniu stropu nad garażem u mnie nie było możliwości, żeby nie było kolizji.

45zł to mało zapłaciłeś, ja płaciłem kilkaset zł z dojazdem i wycięciem pięknych krążków (100mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Thu Aug 16 2018 o 11:17, sherif napisał:

 

45zł to mało zapłaciłeś, ja płaciłem kilkaset zł z dojazdem i wycięciem pięknych krążków (100mm).

 

Ale ja nic nie płaciłem bo przy zalewaniu stropu zostały rurki kanalizacyjne zatopione. Skoro bylo wiadomo gdzie maja byc to bez sensu bylo tego nie 

robic. Nawet jedna za duzo została zrobiona i musialem zalać sam. 

 

45zl to pozycja w cenniku firmy rekuperator.net.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tydzień temu w czwartek wylany strop, w piątek byłem tylko na chwilę, zdjęć nie robiłem bo miałem zrobić w sobotę.... A w sobotę choróbsko powaliło i dopiero pojechałem dzisiaj na budowę..... a tu ciągle rośnie.

W poniedziałek ma wejść cieśla, żeby zrobić przymiar pod dach i dla finalnego wykończenia ścian szczytowych dla budowlańców. Jak pójdzie dobrze, to wtorek/środa ekipa budowlana ma zakończyć pracę.

 

1016431351_127Pitro.jpg.4c1e6e9519b5dda7951e82f9e087cddd.jpg1029542799_128Pitro.jpg.ebfbcb30b16e99aa497e29ac9b4a381f.jpg1080680018_130Komin.jpg.c322fceac372a4f737f9791887e23cd0.jpg1480314645_131Komin.jpg.cf8c21de4deedb18ec396f1e93241153.jpg1914478236_133Schody.jpg.dfb3a0f6876652ab4e0b32afaa488e3e.jpg35686987_136Pitro.jpg.865f52bc49e5eb9e4fe9c135cd12c2bc.jpg471645145_138Pitro.jpg.088e0b86677e5aa0f51159e95a22e21e.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana kolankową wg projektu ma 135 cm. Jak dojdzie z 10 cm wylewki i dojdzie ocieplenie dachu, to pewnie tyle wyjdzie.

Poza tym to ytong'a, on ma 20 cm wysokości.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sherif napisał:

To samo mogę o tobie powiedzieć, ja mam 1 ;).

Różne projekty, różne dachy, różne bryły więc i różne wysokości.

Ja w planie miałem 1 + wieniec + murłata.

Dałem 3. W konsekwencji trzeba było dać dłuższe jętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sherif napisał:

Czyli zbudowałeś dom niezgodny z projektem ?

Projekt przechodził adaptację, a potem w trakcie budowy też były drobne zmiany akceptowane przez kierownika budowy/architekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał:

Projekt przechodził adaptację, a potem w trakcie budowy też były drobne zmiany akceptowane przez kierownika budowy/architekta.

Co innego adaptacja, co innego drobne zmiany gdzie zmiany wymiaru budynku są zmianą istotną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

Co innego adaptacja, co innego drobne zmiany gdzie zmiany wymiaru budynku są zmianą istotną.

Nie wiem nie znam się. Wszelkie takie sprawy załatwiał kierownik budowy jednocześnie architekt z uprawnieniami.

Czy wysokość budynku się zmieniła? Może nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że nie tylko moja ekipa była flejami u ciebie też bajzel na budowie :phi:
Widząc inne budowy, w zasadzie to mam wrażenie że mam super porządek

Największego bałaganu narobiła ekipa od dachu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2018 o 10:18, rwIcIk napisał:

Nie wiem nie znam się. Wszelkie takie sprawy załatwiał kierownik budowy jednocześnie architekt z uprawnieniami.

Czy wysokość budynku się zmieniła? Może nie.

jak dołożyłeś bloczki a nie zmienił się kąt dachu to raczej nie ma możliwości, żeby dom nie urósł 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wojtas_BB napisał:

Największego bałaganu narobiła ekipa od dachu.

u mnie tak samo :)

jestem na podobnym etapie, nawet kolor przybitek chyba ten sam - czym impregnowałeś/lakierowałeś drewno? Ja zastosowałem sadolin jasny dąb i wygląda bardzo podobnie do twojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo
jestem na podobnym etapie, nawet kolor przybitek chyba ten sam - czym impregnowałeś/lakierowałeś drewno? Ja zastosowałem sadolin jasny dąb i wygląda bardzo podobnie do twojego
Dokładnie to samo, sadolin jasny dąb. Okna będą w złotym dębie.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.